Skocz do zawartości

LINUXPL - OSZUSCI !


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj jest wątek z opinia o firmie nuh.pl, która miała zdaje sie dedyka w linuxpl.com. Nie znam szczegółow z pierwszej reki, ale sprawa mnie interesuje o tyle, że na nuh.pl mam 4 konta które właśnie przestały działać. Napisałem do linuxpl.com z pytaniem, co mam zrobić, by odzyskać dane i domeny zakupione w nuh.pl? Niejaki Piotr Kloc napisał mi:

"Nalezy wyslac zgloszenie o hosting w www.linuxpl.com wybierajac jakis pakiet hostingowy W polu Uwagi prosze podac swoje loginy w nuh.pl Po oplacie konta przywrocimy wszystkie dane"

Firma Polfonic, (czyli nuh.pl) twierdzi, że mają opłacony serwer, a linuxpl.com bezpodstawnie zagarnął ich dane. Sprawa wygląda na śliską, ale rzuca dodatkowe światełko na firmę - bohatera tego wątku...

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jakbym miał serwer w tej firmie, już dawno bym założył im sprawe. Jest was wystarczająco dużo aby wytoczyć proces, satysfakcja z wygranej swoją drogą, ale czas + koszta związane z przerwą w działaniu strony przez 1-2 dni czy nawet tydzień, mogą sięgać kilkunastu tysięcy zł.

Nie wiem jakie strony wam dokładnie padły, ale w takich sprawach od razu do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sa conajmniej nierozwazni zeby nie uzyc innych slow - znowu wylaczyli mi strony i nie maja zamiaru przywrocic :D

jakim to trzeba byc xxxx zeby nie zdawac sobie sprawy ze sie piluje galaz na ktorej sie siedzi !

no trudno - jednak bede musial ich podac tam gdzie trzeba, poprosilem tez o kod do delegacji domeny ktorego tez nie otrzymalem i pewnie po dobroci nie otrzymam.

juz jest jasne ze to jest firma - krzak, na dodatek amatorzy totalni i zamiast jakos ratowac sytuacje dolewaja oliwy do ognia...

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj ok 12:00 założyli mi konto testowe....

O 13:00 miałem tam wgraną swoją stronę....

Sprawdzam koło 14 a tu komunikat:

"

Forbidden

You don't have permission to access /test/ on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Apache/2.0.59 (Unix) mod_perl/1.99_17-dev Perl/v5.8.4 mod_ssl/2.0.59 OpenSSL/0.9.7e PHP/4.4.4 FrontPage/5.0.2.2634 Server at www.xxxx.edl.pl Port 80

"

takie konto testowe od razu pozwala się zdecydować.... i szukać innnego

Żeglarstwo - www.bezan.com.pl - hobbystyczna stronka o żeglarstwie

Ogłoszenia Żeglarskie - Resjy Morskie, Czartery, Kursy, Skipperzy - NaŻagle.pl

Interesujesz się żeglarstwem? Zajżyj na Forum żeglarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, bo bawicie sie w tani hosing. jesli powaznie myslicie o tego typu dzialalnosi to ..., warto zainwestowac wieksze pieniadze i miec swiety spokoj. U mnie dedyk jest online juz 280 dzien, wczesniej byl restart bo byla jakas aktualizacja.

Zero nerwow, zero problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja?

kupic dedykowanego serwerka i na nim trzymac to co sie ma.

Kupic w dobrej, sprawdzonej firmie a nie w tanich krzakach, ktore powoduja tylko same problemy.

od roku zmienilem maszyne i mam teraz:

Processor Name IntelŽ Xeon CPU 2.80GHz

Vendor ID GenuineIntel

Processor Speed (MHz) 2801.559

Processor Name IntelŽ Xeon CPU 2.80GHz

Vendor ID GenuineIntel

Processor Speed (MHz) 2801.559

Processor Name IntelŽ Xeon CPU 2.80GHz

Vendor ID GenuineIntel

Processor Speed (MHz) 2801.559

Processor Name IntelŽ Xeon CPU 2.80GHz

Vendor ID GenuineIntel

Processor Speed (MHz) 2801.559

Total Memory 2074416 kB

na dyskach scsi w raid 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kupiłem licencje Direct Admin w tej "firmie". Dlatego, że nie miałem styczności z serwerami dedykowanymi to dałem Adminowi dostęp do serwera by zobaczył jakie jest IP i system. Dokonałem płatności, a po chwili otrzymałem nr licencji.

Po kilku godzinach gdy osoba, którą wynająłem do instalacji DA powiedziała, że licencja nie działa, wyświetla się że jest niewłaściwe IP.

Biorę telefon i dzwonie do Admina. Mówi, że rano będzie w firmie, ale ich winy nie ma, oni zrobili wszystko pięknie i cudownie.

Napisałem na jego gg jakie jest poprawne IP i czekam. Mija 8, 9 ... więc pisze do 2 admina, on mówi, że mam zapłacić 10 złotych bo podałem złe IP. Ja oczywiście wybucham śmiechem bo nie podawałem żadnego IP. Dalsze rozmowy z tym Adminem nie mają sensu więc dzwonie do tego, z którym rozmawiałem w nocy przez telefon.

Mówię, że oświadczył, że rano będzie w firmie. Poinformował mnie, że był... ale nic nie zrobił. I mówi, że podałem zły adres IP i że muszę zapłacić 20 złotych za zmianę (już cena rośnie).

W takim razie powiedziałem, że skoro zapłaciłem za licencje a jej nie otrzymałem to proszę o zwrot pieniędzy. Usłyszałem: "już kupił pan tak nie można". I dodał "nie mogę rozmawiać" i się rozłączył ...

Nie mam kasy, nie mam licencji i zapowiada się ze mam jeszcze płacić aby działała.

Czy ktoś się orientuje czy mogę prawnie zrezygnować z zakupu? Jeżeli tak to kupie w innej firmie, a oni jeżeli mi nie oddadzą pieniędzy to zgłoszę sprawę na policji.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpusta po roku bym zapłacił ponad 800 złotych, a tak to raz na zawsze kupuje za 200... są sprawdzone firmy...choć ta mi polecił ziąą z PiO i pozycjonowanie.pl

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem licencję dożywotnią od gościa który zajmuje się moim dedykiem za 329 zł netto, i wszystko działa bardzo fajnie ;). Jak chcesz to dam ci na niego namiary.

Co do wątku to bardzo kiepska sprawa, jakiś czas poleciłem tam kupno konta znajomemu pod małą stronę bo mieli tanio. Mam nadzieję, że mu nic nie wyłączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tym razem sie nie obejdzie - wogole domyslam sie ze to jest firma "krzak" - dzwonilem kiedys, odebrala jakas babcia i mowi "Halo ? krzysia nie ma, poszedl gdzies" pytam czy tu firma hostingowa i odpowiedz "tak - on cos tam robi na tych komputerach w pokoju"

Intru a na co liczyles za taka cene? To tak samo jakby miec pretensje do chinoli ze zabawka za 5 zl sie zepsula.

Stac cie - to masz spokoj, nie stac - masz problemy

Biednemu zawsze wiatr w oczy.

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności