Skocz do zawartości

Luźne przemyślenia :)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Pozycjonowanie i marketing interntowy dopiero się rozwijać ZACZYNA.

To chyba odpowiedź do mojego postu.

Wiem, że się rozwija i wiem, że jest masa pieniędzy do wyciągnięcia w tej branży.

Bardziej chodzi mi o to, że rynek się ustabilizuje i wyklaruje, trzeba będzie mieć duży potencjał w pomysłach i zapleczu by cokolwiek móc zrobić i naprawdę zarobić.

Nie wszyscy nadążą i nie wszyscy pójdą tą ścieżką, która zapewni przetrwanie a to spowoduje, że część firm się wybije a części.......

Inwestycje - hmm, moja filozofia prowadzenia Firmy jak widzę jest odmienna niż np. Twoja mrtn.

Nauczony doświadczeniem w handlu wole mieć 3,5 czy 10 klientów dających mi tyle ile innym 40.

Lubie mieć spokój i cenie sobie dobry kontakt z każdym z moich klientów bo przy dużej ilości zaczynają się problemy i trzeba tworzyć odpowiednie struktury by byli zadowoleni.

Jak rozmawiam z klientem liczę ile będę musiał wyłożyć czasu i pieniędzy by coś dla niego zrobić i dodaje do tego kwotę jaką chciałbym by mi została, nieraz jest to 30% a nieraz 200% - wszystko zależy od klienta.

Nie liczę ile tam wydaje na zus,us telefony czy inne koszty, które po prostu są i nic z nimi nie zrobie, może to jest wynik tego, że już dawno grubo przekroczyłem w dochodach kwotę potrzebną mi na koszty.

Nie licze ile z tego zainwestuje tu czy tam, nieraz w miesiącu powiedzmy, że jest to "10 zł" a nieraz kilkaset razy więcej jak np. zakupy serverów, wązne bym miał po prostu pieniądze na te inwestycje.

Te wyliczenia, które podajecie są prawdziwe, tylko, że każdy ma inne zmiene jakie może użyć do tego wzoru jednak nie każdy musi być aż tak drobiazgowy, niektórzy jak ja je maksymalnie upraszczają i wiedzie im się nieźle.

p.s.

Z mojego doświadczenia wynika, że drobiazgowi i dokładni są ludzie, którzy założyli niedawno firmy lub balansują na krawędzi opłacalności,nie piszę o dużych firmach bo tam liczy się każdy gr., i często gdy już się sytuacja ustabilizuje zmieniają te zasady.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności