Skocz do zawartości

Pozycjonowanie frazy a pozycja słów z frazy


wieja

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czytałeś tego co napisałem ??

Czytałem i sie niezgadzam (na podstawie przedstawionego przykładu), bo z tego co Ty mowisz to:

60 linków "dom pomocy społecznej" i

50 linków "dom pomocy"

daje mniej szmocy dla słowa "dom" niż

8 linków o anchorze "Dom Radosnej Starości im. Jana Pawła II w Kupieninie" ??

Niechce sia kłucic ale obstawiam przy swoim i zapytuje czy masz ta wiedze potwierdzona organoleptycznie ? Coinnego gdyby pozycjonowac na ta fraze "dom" wtedy moznaby sie zastanawiac nad koleracja ale takie zastanowienia byłyby niemiarodajne (link linkowi nierówny jak pisałes).

Parkietland oferuje parkiety i podłogi egzotyczne.

Dysponujący pokojami jedno, dwu, trzy i cztero osobowymi Dom Pomocy Społecznej Parkosz.

Ustroń to ceniony ośrodek wypoczynkowy i wczasowy leżący w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą. Ustroń posiada wyśmienite warunki do rekreacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czytałem i sie niezgadzam (na podstawie przedstawionego przykładu), bo z tego co Ty mowisz to:

60 linków "dom pomocy społecznej" i

50 linków "dom pomocy"

daje mniej szmocy dla słowa "dom" niż

8 linków o anchorze "Dom Radosnej Starości im. Jana Pawła II w Kupieninie" ??

Jak, skąd ci to przyszło do głowy !?? Piałem dokładnie ODWRTONIE.

z mojego tekstu wynika że 60 linków na "dom pomocy społecznej" może być równe lub mniejsze

8 linkom na "dom" ?

jak przeczytałeś to teraz zrozum to co napisałem (są może literówki ale chyba nie czynią tekstu aż tak nieczytelnym !?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrtn teraz ok, poprostu to:

korelacje są i nawet nie tak małe jak może się wydawać.

zrozumiałem jako Twoje twierdzenie ze w/w korelacje są duze, czyli zaprzeczenie mojej tezy.

Ale skoro się zemna zgadzasz to mi miło ;)

Dobrze byłoby miec takich kilka przypadków zeby zwiekszyc prawdopodobienstwo ze to niejest wyjątek, i faktycznie niema korelacji miedzy pozycjami frazy a pozycjami słó składających się na fraze.

Parkietland oferuje parkiety i podłogi egzotyczne.

Dysponujący pokojami jedno, dwu, trzy i cztero osobowymi Dom Pomocy Społecznej Parkosz.

Ustroń to ceniony ośrodek wypoczynkowy i wczasowy leżący w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą. Ustroń posiada wyśmienite warunki do rekreacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrtn teraz ok, poprostu to:

zrozumiałem jako Twoje twierdzenie ze w/w korelacje są duze, czyli zaprzeczenie mojej tezy.

Ale skoro się zemna zgadzasz to mi miło ;)

Bo są duże - nawet bardzo - tylko na przykładach które podajecie i analizujecie ich znaczenie z przyczyn OCZYWISTYCH jest bliskie Zeru - marginalne.

Tłumaczyłem postram się jescze raz.

Nadajmy pojedynczemu linkowi teoretyczna moc =1.pkt

fraza teoretyczna to "głupie pierdki"

zakładamy, że moc linku na "głupie" i na "pierdki" wynosi 50% czyli 0.5. pkt

i załóżmy, że na osiągniecie TOP10 na głupie pierdki potrzeba 25 pkt.

a na osiągniecie TOP10 na głupie potrzeba 1500 pkt.

To jak idiotyczne jest pytanie dlaczego strona która na "głupie pierdki" jest pierwsza nie jest na "głupie" wysoko ?

i pokazanie tego jakodowód, że skłądowe frazy się nie pozycjonują z całości !!??

po prostu jakie znaczenie ma uzyskane w ten sposób 12,5 punkta vs 1500 wymaganaych

oczywiście że tak wypromowane "głupie pierdki" nie pokażą się nawet na 500 miejscu na "pierdki"!, ale to nie oznacza że fraza nie daje mocy na skłądowe słowa - oznacza tylko że podany przykłąd i metoda sprawdzania teorii jest do xxxx bo z założenia efektów być nie może.

przyklad 1.

Załóżmy idąc dalej tokiem rozumowania, że ktoś przywalił na frazę "moje głupie pierdki" 100 linków (100 pkt) i

został na pierwszej pozycji

co się stanie ?

otóż moc na głupie pierdki wyniesie w 30 pkt czyli znajdzie się w TOP10 na "głupie pierdki". Na głupie nadal nie będzie miało znaczenia.

pzyklad 2.

zaluzmy ze firmie odbila i wypierniczyla 5000 linków na "glupie pierdki" - bez sensu skoro można 30, ale dzięki temu nawet na głupie znajdzie się wysoko - tylko w podwanych pzykłądach taka sytuacja nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są duże - nawet bardzo - tylko na przykładach które podajecie i analizujecie ich znaczenie z przyczyn OCZYWISTYCH jest bliskie Zeru - marginalne.

Dobrze wytłumaczone.

To ja pójdę jeszcze dalej i napiszę, że jak pozycjonujesz na

"głupie pierdółki" oraz na "kochane babcie" jedną stronę to po odpowiedniej mocy linków

jak wpiszecie w googlarkę "głupie babcie" to też się znajdziecie w wynikach.

Ten wątek jest tak oczywisty, że nie wiem czemu jest tak dużo problemów ze zrozumieniem zagadnienia.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek jest tak oczywisty, że nie wiem czemu jest tak dużo problemów ze zrozumieniem zagadnienia.

Bo można niektóryc tłuc patelnią po glowie i wbijać im tak oczywiste prawdy jak to żę Ziemia jest okrągła a oni i tak tego nie pojmą.

Seo nie jest dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie więc przyjmuje ze sie myle, ale bądzcie mi jeszcze łaskawie napisac.

Bo są duże - nawet bardzo - tylko na przykładach które podajecie i analizujecie ich znaczenie z przyczyn OCZYWISTYCH jest bliskie Zeru - marginalne.

Co w tym konkretnym przypadku "dom pomocy" "dom pomocy społecznej" a "dom" sprawia ze ta korelacja z dużej staje sie marginalna?

Niepytam o wplyw na wysoka pozycje tylko wogule na pozycje (no490 to chyba niejest wysoko)

Ten wątek jest tak oczywisty, że nie wiem czemu jest tak dużo problemów ze zrozumieniem zagadnienia.

Rozumiem co domnie muwicie tylko jestem nieprzekonany ponieważ brak konkretów a jedynie dogmaty :)

A ponieważ niema mauala do algorytmu googlarki, wyciagam wnioski z tego co widze.

Reasumując:

40 linkow "dom pomocy społecznej" i 40 linków "dom pomocy" daje mniejsza moc("ilosc punktów") dla słowa "dom" niż 8 linków o anchorze "Dom Radosnej Starości im. Jana Pawła II w Kupieninie" ??

Dziękuje za dyskusje.

Parkietland oferuje parkiety i podłogi egzotyczne.

Dysponujący pokojami jedno, dwu, trzy i cztero osobowymi Dom Pomocy Społecznej Parkosz.

Ustroń to ceniony ośrodek wypoczynkowy i wczasowy leżący w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą. Ustroń posiada wyśmienite warunki do rekreacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mrtn napisal,

ma wplyw, tylko zazwyczaj jesli fraza sklada sie z dwoch slow to latwiej ja wybic niz jak ma jedno slowo.. np fraza "google wyszukiwarka" a samo "google". "google wyszukiwarka" jest latwiej wypozycjonowac ale to takze dziala dodatnio na samo "google" lecz wiadomo ze duzo ciezsze jest to slowo...

Popieram ale nie do końca....

przykład 1 słowo - Yorkshire - (jestem numeru Uno) - ponoć trudniej..... TUTAJ

przykład fraza 2 wyrazow Yorkshire Terrier (jestem numeru DUE) - ponoć łatwiej.....

TUTAJ

nadmienię że na 1 słowo - Terrier - (jestem numeru Uno) - ponoć trudniej..... TUTAJ

paradoksalnie czasem łatwiej wypozycjonować słowo ....... niż fraze...

Ale co tam... niech Wm bedzie że macie racje.....

Dla mnie nie jest ważna ilość linków tylko skąd one idą i gdzie sa umieszczone.... ot, taka moja terria haosu... :)

Kup fantastyczne psy yorki lub maltańczyki.

Chcesz mieć ciepło w domu ? kup kotły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałem ale ...

Chodzi mi o sytuację gdy różnicujesz frazę na jedną stronę (główną)

10 linków - szampon rumiankowy

next

10 linków - szmpan marchewkowy

next

10 linków - szampon z pokrzywy

next

10 linków - szampon dla łysych

itp itd oczywiście mówimy tu powiedzmy o 10 linkach dziennie a nie w miesiącu i niby różnicujesz i jest OK ale na "szampon" idzie w ten sposób wpaść we filter... tak jakoś porobiło się ostatnio.

hmm, jakis czas teu zalozylem watek: https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?s...c=18646&hl=

z odpowiedzi Uzytkownikow wyszlo, ze raczej nie ma sie co obawiac filtra.

Pozycjonuje w ten sposob kilka stron i jak na razie nie ma mowy o zadnym fltrze.

Czy zlapal ktos filtra w podobny sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram ale nie do końca....

przykład 1 słowo - Yorkshire - (jestem numeru Uno) - ponoć trudniej..... TUTAJ

Widaje mi się że Yorkshire Terrier jest równie Trudną frazą - a pojedyńcze linkowanie to często też np.: Yorki - sam widziałęm sporo linków właśnie >>Yorkshire Terrier<< stąd pewnie taka pozycja. Nie ma mocnych: jak fraza trochę cieższa to trzeba linkować każdą z osobna i razem do spółki :-).

Dla mnie nie jest ważna ilość linków tylko z kąd one idą i gdzie sa umieszczone.... ot, taka moja terria haosu... :angry:

dlatego przykladach zaznaczam, że chdzi o teoretyczny link o równej mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyklad 1.

Załóżmy idąc dalej tokiem rozumowania, że ktoś przywalił na frazę "moje głupie pierdki" 100 linków (100 pkt) i

został na pierwszej pozycji

co się stanie ?

otóż moc na głupie pierdki wyniesie w 30 pkt czyli znajdzie się w TOP10 na "głupie pierdki". Na głupie nadal nie będzie miało znaczenia.

Skoro „moje” zajmuje 1/3 „moje głupie Pierki”; tak samo „głupie” ; to dlaczego twierdzisz że „moje głupie” mają 30 pkt a nie 60pkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca, z przerwami, pozycjonuje naszą firmową strone www.wls.com.pl

Dodaję nas do dwóch, najwyżej czterech katalogów dziennie. Jesteśmy w dwóch dobrych (płatnych) katalogach.

Słowa które promujemy (title)

„Warszawska Liga Sportu - rozgrywki firmowe, imprezy dla firm, ligi dla firm, turniej dla firm Warszawa”

Treść strony

Warszawska Liga Sportu - organizator sportu i lig w Warszawie. Rozgrywki,

ligi firmowe, amatorska liga piłki nożnej dla biznesu, organizacji, firm i

studentów, turnieje oraz imprezy sportowe i rekreacyjne dla firm (Warszawa).

Ustaliłem plan - by uniknąć zbanowania – spisałem listę kombinacji (z tegoż anhor tekstu) ze wzmocnieniem słów (dla, firm, organizator) w których nasza konkurencja może nam zagrozić

Oto lista tytułów:

Ligi firmowe

Ligi piłki nożnej dla biznesu, firm

Dla sportu? Rozgrywki firmowe!

Liga dla firm, Warszawa

Rozgrywki, ligi firmowe

Imprezy sportowe firm

Organizator sportu, lig; imprezy dla biznesu

Turnieje piłki nożnej

Amatorska Liga

Warszawa Liga firmowa

Rozgrywki dla biznesu

…………..

Słowa organizator nie ma na razie w tytule, ale za 2 miesiące zmienimy title. Obecnie słowo organizator jest w opisie (o czym niżej)

Słowa kluczowe

rozgrywki firmowe amatorska liga dla firm zajęcia sportowe dla firm integracja pracowników piłka nożna siatkówka koszykówka aktywne wakacje warszawa mazowieckie organizator sportu imprezy dla firm turniej

Pytania

1. Czy wpisując te tytuł w katalogach, jestem maksymalnie skuteczny? Czy lepiej wpisywać krótkie tytuły (dwa, trzy wyrazy), czy dłuższe?

2. Czy za natężenie słów kluczowych w tytułach katalogów (w tym wypadku „dla”, „firm”), umieszczając dane słowo w prawie w każdym z tych tytułów, można dostać bana?

3. Czy jeżeli z title wytniemy „biznesu”, (ta tematyka przejdzie na osobny serwis), google będzie kojarzyło naszą obecną stronę, poprzez te tytuły które pozostaną nadal w katalogach (do których do tego czas nas pododaje)?

4. Czy należy zmieniać opisy w katalogach, czy za te same opisy można dostać bana, czy google je czyta? Czy moja „spontaniczność” ma objawiać się także tam?

5. Czy słowa kluczowe mają znaczenie? (te które wpisuje się w najniższej rubryczce przy wpisach do katalogów)?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy wypozycjonowanie frazy "szampon rumiankowy" wpływa na pozycje strony pod hasłem "szampon"?

Prosze o opinie poparte doswiadczeniem. Nieinteresowałbym sie tym ale przypadkiem jedna strona świadczy otym ze niema korelacji miedzy pozycja takich dwuch fraz, a ponoc to oczywiste ze taka korelacja istnieje.

Co Panowie szlachta w tym temacie powiecie?

Nie jestem pewien czy to dobry przykład:

google: szkoła (wynik na stronie 52)

google: szkoła języków (wynik na stronie 5)

google: szkoła języków obcych (wynik na stronie 3)

google: szkoła języków obcych kluczbork (wynik na stronie 1 wpis 1)

Strona była jakiś rok temu dodana do kilku (góra kilkunastu) katalogów o tematyce edukacyjnej, wszędzie jako tytuł wpisu widniała nazwa firmy. Przed ta operacją po wpisaniu któregokolwiek z tych haseł (no może prócz ostatniego) nie znajdowało strony w katalogu- a przynajmniej nie doklikałem się do niej. Czyli wyższa pozycja jest nie tylko dla całego wyrażenia, ale i dla poszczególnych słów. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Jeśli zrobiłem błąd to przepraszam, zanim mnie zjecie za odpowiedź tutaj pare slow o mnie :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro „moje” zajmuje 1/3 „moje głupie Pierki”; tak samo „głupie” ; to dlaczego twierdzisz że „moje głupie” mają 30 pkt a nie 60pkt?

te punkty to tylko założenie, uprosczenie wzór, tak naprawde nie wiem czy mają 30% 60% czy tylko 15% mocy całej frazy naistotniejsze ejst to, że dostają część mocy i ma wpływ na linkowanie.

co do linkowania frazami składanymi:

a) zazwyczaj chronią przed fitrem na elementy składowe frazy

;) linkowanie na konkretną fraze konkretnym anchorem jest i pewnie pozostanie NAJSKUTECZNIEJSZE, ale nie zawsze można sobie na to pozowlić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności