Skocz do zawartości

Ciekawy sposób wysyłania reklam (spamu)....


beha

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem w logach szczególnie dużo wejść z różnych stron, które po prostu coś sprzedają...

Prawdopodobnie używają skryptów które generują ruch z ich strony licząc, żę administrator strony zajrzy na nią w poszukiwaniu linku.

Czy to nowy sposób na pozyskiwanie klientów a może stary jak Internet ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...można napisac skrypt który kieruje produkt do określonych odbiorców. Napierw pobieramy wyniki z gogla.

Potem generujemy z naszej strony 3-4 sztuczne wejścia do pobranych linków i zapewne możemy liczyć na wejście zwrotne..

Musi tylko pobierać odpowiednie wyniki z wyszukiwarek i mamy grupę docelową.

( jeśli sprzedajemy wstążki to szukamy firm pakujących prezenty...najlepiej aby admin też się tym interesował)

A na razie zauważyłem te prakyki tylko ze stron z usa... z polskiej ani razu...więc moje pytanie czy też obserwujecie takie zabawy w reklamy w logach?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tysz przyda się biedacy co zostaną trafieni :)

ale powiem tak jak inteligentnie sie wyciągnie np spacer.gif, który jest na każdej stronie i udając za każdym razem inne ip i sie będzie wyczytywało tylko tego gifa to nie kradnie się zbyt dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak inteligentnie sie wyciągnie np spacer.gif, który jest na każdej stronie i udając za każdym razem inne ip i sie będzie wyczytywało tylko tego gifa to nie kradnie się zbyt dużo :)

racja czuję sie rozgrzeszony ;)

tylko tu chodzi o masowe wysyłanie generowanie wejść na tysiące stron.....więc raczej ciężko będzie tylo pobierać obrazek

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego inteligentne sposby spamowania i ściągania klientów które powinny być malo szkodliwe są pracocgłonne

najpierw generujesz baze danych domen

potem sprawdzasz domeny czy istnie spacer lub zero lub whatever . gif jako gif zaślepka i przypisujesz ten gif do domeny i usz

ale nie czuj się rozgrzeszony jest to nadal spam

No i ... czy na prawde sprawdzasz ścieżke każdgo wejścia co ono robi co otwiera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ... czy na prawde sprawdzasz ścieżke każdgo wejścia co ono robi co otwiera ??

Na serwerku jest zainstalowane kilka programów do sprawdzania logów

więc jak widzę że z jakiejś strony były np chociaż 5 wejść to sprawdzam ją..

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mi się zawsze wydawało, że to bug (i to spory) w jakiejś przeglądarce - że przekazuje referera kiedy absolutnie nie powinna. Ale nawet jeśli, to pomysł na naprowadzenie ludzi (i nie tylko ludzi - niektóre statystyki są dostępne publicznie i linkują strony odsyłające) bardzo dobry.

beha: czy te wejścia sa za pomocą różnych przeglądarek? Useragenta można co prawda preparować, ale jeśli wszystkie wejścia ze stron na których nie ma linków do Ciebie są z jednej przeglądarki to czas zacząć szukać w niej buga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre statystyki są dostępne publicznie i linkują strony odsyłające

I wlasnie o to chyba w tym chodzi. Plaga referrer spam zaczela sie jakies pol rkou temu. Najbardziej ucierpialy oczywiscie serwisy, ktore maja publiczny dostep do logow (nie wiem dlaczego sa osoby, ktore nie blokuja statystyk).

Nie wydaje mi sie, zeby to byl sposob na sciagniecie potencjalnego klienta na swoja strone, bo jakos ciezko to widze, zeby webmaster przegladajacy logi i wchodzacy na strone sprzedajaca np. super pigulki na powiekszenie biustu albo penisa stal sie potencjalnym klientem. Tu chodzi napewno o podbicie PR i rankingu. Wiele z tych spamujacych domen ma slowa kluczowe w nazwie domeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal no oki, ale:

jeżeli w ten sposób zaspamuję potencjalne restauracje ktore są moimi klientami to właściciel restauracji sprawdza statystki, wiem coś o tym i uważąm że była toby skuteczna forma zaintersowania go moim portalem jeżeli go jeszcze nie zna :)

Jasiu

np. przez spis wszystkch restauracji na jednej stronie :) z linkami do nich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sid1972

Masz racje, ze moze byc to forma zainteresowania potencjalnych klientow strona. Mi chodzilo tylko o to, ze to jest dosyc nagminna forma pozyskiwania linkow w pojeciu globalnym.

np. przez spis wszystkch restauracji na jednej stronie :) z linkami do nich..

Wtedy to juz o zadnym spamie nie mowimy, tylko spisie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności