Skocz do zawartości

Czy maluczkim opłaca się pozycjonowanie zewnętrzne?


Trojzab

Rekomendowane odpowiedzi


jak wpakuje 3 klocki i zrezygnuje z adwords [...] wpakowana kasa i zostaje z niczym
Błędne rozumowanie ponieważ:

- reklama może owocować sprzedażą usług produktów;

- klienci którzy skorzystali z usługi mogą powrócić lub marketingiem wirusowym sprowadzić innych;

 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię tę demagogię, i opowiadanie o setkach domen do przedłużenia :), dla tak wymagajacego klienta 300 PLN/ 4 frazy=75PLN, cena za naprawdę mocne frazy. Dla tak wymagajacych klientów raczej można między bajki włożyć że ktoś buduje specjalnie zaplecze, co najwyżej wrzuci jakiś link na istniejącym zapleczu razem z X innymi.  Jak na tak wymagające frazy po roku nie uzyskali topów to oznacza ze albo było mało tych zaplecz albo zaplecza były marne i tyle.

 

Jeśli były by wyniki, to za taką kasę nie warto zawracać sobie gitarę samodzielnym pozycjonowaniem, czas właściciela też ma swoją wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkaszka, pozory trzeba tworzyć ;) klienta traktuje się jak owce do strzyżenia, więc bez gry pozorów by się nie dał :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tu nie ma demagogi, autor tematu sam zadał pytanie, cytuję:

 

 

Jest szansa, ze ktoś będzie budował coś naszego w takim przedziale cenowym?

 

Pokazane wyliczenia to nie demagogia, to konkret mówiący o tym, że nie ma szansy na budowanie czegoś specjalnie dla klienta w takim przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]  200-300  [...] Jest szansa, ze ktoś będzie budował coś naszego w takim przedziale cenowym?
W tej cenie można zatrudnić nawet podwykonawcę, który za 50- 100 zł założy klika blogów na darmowych platformach i nawet doda jakiś tekst ...

 

Więc jak mawia moja znajoma, to wszystko kwestia podejścia  czy szklanka jest w połowie pusta czy też pełna ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkaszka, pozory trzeba tworzyć ;) klienta traktuje się jak owce do strzyżenia, więc bez gry pozorów by się nie dał :)

 

Byłem taką owcą. 800PLN / msc (abonament) za opiekę nad 5 frazami, w których 2 już były w top10 (ale na pozycjach 8-9. W pierwsze 3 miesiące :"seło" wprowadziła te dwa hasła do TOP5 (poprzez dodanie do głównych katalogów), przyczyniło się  to oczywiście do wzrostu ruchu i super, ale "zapomnieli" o pozostałych 3 frazach. Jedna do samego końca (ponad rok) siedziała między 20 a 30 pozycją, druga 40-50, trzecia to doliny i szczyty, 10-50. Jako raporty dostawałem dane spisane z webmaster tools. Po proszeniu się o to, jakie linki były dodawane, wręcz walce o to, że chce wiedzieć co konkretnie robią "dla mojej strony", okazało się, że nie robią prawie nic.

 

Gdy miałem coraz więcej wątpliwości odnośnie korzystania z ich usług, zakupiłem oraz przechwyciłem kilka domen "dla testów". Robiłem najróżniejsze rzeczy na najróżniejsze frazy - blasty scrapebox, tony swl, darmowe spam-precle, spam po katalogach, komenty disqus, spam w katalogach ksiąg gości - i wyciągałem wnioski. Poświęciłem na to trochę czasu (głównie wieczory), ale krok po kroku "coś zaczynało czasem wychodzić". Wiadomo, że nie jestem żadnym specjalistą (aczkolwiek zauważyłem, że w tej branży to modne, liznąć wiedzę i wstawić sobie "Specjalista ds. SEO" przed imię i nazwisko), ale teraz oszczędzam pieniądze, a konkretne zadania pozycjonerskie zlecam zewnętrznym firmom (np. precle) lub pracownikowi (np. merytoryczne posty na forach zahaczających o branże).

 

W obecnej sytuacji (3-4 strony, planuje 1-2 więcej na nowe rynki) kosztowo jest to o niebo lepsze od firm seo, u których efekt może być taki sam jak i u mnie - czyli być top albo nie być nic - a odpowiedzialność i tak ponoszę tylko ja (naczytałem się jak wiele firm umywa ręce w razie kłopotów lub zgania na klienta).

 

Najbardziej cieszy mnie fakt, że trzymam rękę na pulsie, wiem co się dzieje i skąd są linki, a także sam mogę dobierać więcej fraz bez znacznego zwiększenia kosztów.

 

Reasumując i odpowiadając na pytanie autora: opłaca się.

Sprzedaję namioty.. dużo namiotów :king:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Byłem taką owcą. 800PLN / msc
To nie owcą, a dojną za przeproszeniem  krową :glaszcze: .... AdWords był by znacznie efektywniejszy przy takim budżecie

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem taką owcą. 800PLN / msc

To nie owcą, a dojną za przeproszeniem  krową :glaszcze: .... AdWords był by znacznie efektywniejszy przy takim budżecie

 

 

Adwords to sam "robiłem", również ok 300-800zł/msc w zależności od sezonu :), jakby miała mi to jeszcze ta firma robić, to olaboga :glupek2::hahaha: 

Sprzedaję namioty.. dużo namiotów :king:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Adwords to sam "robiłem",
To miałem na myśli ...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napiszę szczerze, to zależy od branży i od tego czy nas stać na to by nie marnować czasu na pozycjonowanie. najlepiej jak to robi doświadczona firma zewnętrzna, ale wtedy musimy mieć bezpośredni kontakt z pozycjonerem i często z nim rozmawiać, pytać się itp. Pańskie oko konia tuczy. Jeśli chodzi o ciach link to rzeczywiście koszt (jak wszystko) dla maluczkich jest duży natomiast cena dla dużych jest śmiesznie mała w porównaniu z innymi formami reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W obecnej sytuacji (3-4 strony, planuje 1-2 więcej na nowe rynki) kosztowo jest to o niebo lepsze od firm seo, u których efekt może być taki sam jak i u mnie - czyli być top albo nie być nic - a odpowiedzialność i tak ponoszę tylko ja (naczytałem się jak wiele firm umywa ręce w razie kłopotów lub zgania na klienta).

 

 

Robiąc samemu zawsze jest taniej niż zlecając komuś. Przecież to jest zrozumiałe... Jak ktoś umie to niech robi sam, tym bardziej, że najczęsciej nie liczycie pracy własnej, za którą komuś trzeba zapłacić.

 

Tematu był tu na forum wałkowany wielokrotnie.... 

 

Co do budżetu to w normalnej firmie będzie on zależny od tego co ma ona zrobić. Chcecie by linki zostały, by wybudować do tego SEO indywidualne zaplecze to trzeba za to zapłacić.

 

99,9% osób chce wysokich pozycji lub ruchu, przy czym należy to osiągnąc jak najtaniej. A cene osiąga się poprzez rozdzielenie kosztów na wielu klientów - dlatego buduje sie własne firmowe zaplecze.

 

To, że firmy opowiadają, że tworzą zaplecze pod klienta a tego nie robią to inna bajka...

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Robiąc samemu zawsze jest taniej niż zlecając komuś.

Uhmmm, przekonałem sie sam robiąc remont... Chciałem "zaoszczędzić" 3 tysie a okazało się, że przez ten czas przytuliłbym 5 tys.... Myślę,że podobnie jest w każdej branży ;) 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Małe firmy, chcąc poświęcić niską kwotę na pozycjonowanie, najlepiej gdy zajmą się tym osobiście. W przypadku tych, którzy pracują w branży pozyskującej klientów głównie sezonowo dobrze jest zainteresować się AdWords np. przedszkola, składy drewna. Nie zawsze pieniądze wkładane w pozycjonowanie się zwracają. Jeśli jednak ktoś je ma i chce mieć po prostu zrobione to nikt mu przecież nie zabroni zatrudnienia firmy zewnętrznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności