Skocz do zawartości

Jak linkować ? Anchor czy bez ?


mati501

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą rodzina to wątpię, raczej zbieg okoliczności z tego co wiem mają dość precyzyjny i skomplikowany system weryfikacji nie da się rankować ( ingerować w algorytm) jaką chcesz stronę ( kuzyna Andrzeja bo jest super gość) tym bardziej zwykłemu planktonowi biurowemu nawet wyższego szczebla. Co najwyżej "dial kontroli jakością" mieli by przymykać oczy, ale też to nie jest możliwe bo nad konkretnymi zadaniem i przypadkami pracuje nie jedna osoba a zespól tak aby jeden drugiego kontrolował, po trzecie ręczny filtr wcale nie włącza człowiek widać to po przykładach "nienaturalnych linków", chyba rok temu był taki bag , że słali puste samo https:// :D  Ale ten kto ma budżety sześciocyfrowe w ADW może linkować od lat na site wide ze stopek na anchor to widziałem. Ogólnie nie ma w tym nic dziwnego prywatna firma prywatna wyszukiwarka i tyle. Mogą pierwsza i drugą stronę ustawić tylko adwordsy i nie będzie nic nadzwyczajnego głownie zbajerować chętnych co będą skłoni  za to płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

gdzie od lat w topie jest domena, której właściciel jest rodziną gościa z googla

(...) ale tak - niektórzy mogą więcej.

 

Tak, to wyjaśnia sprawę.  :)

 

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak można chyba określić, jak lepiej linkować nie o 100% lepiej a 20% czy 10% bo nawet 1% robi różnicę.

 

Ja chcę linkować w przyszłości ręcznie i za pomocą automatów jestem laikiem dlatego ważne jak zaczynać aby nie mieć problemów? Może w jakiej proporcji to mieszać?

 

https://maxkolor.pl tonery, tusze do drukarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP a kto tak pisał ?

 

Naturalnym jest, że ludzie piją od rana kawę i tak samo naturale jest, że piją herbatę.

Natomiast NIEnaturalne jest jak by wszyscy pili kawę lub herbatę :kawa:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ... Naturalniej wyglądają oczywiście linki bez anchora, aczkolwiek w dobie obecnych nachalnych reklam ludziom to już obojętne...

Może nie jednoznacznie ale tu napisano, że naturalnie to przez url ale fakt teraz naturalne to różne linkowanie.

https://maxkolor.pl tonery, tusze do drukarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie linkowane domeny, maja 99% linków typu url, albo "link", "zobacz", ktoś poleca komuś coś na stronie, więc rzadko  wpisuje anchor, co więcej zdecydowana większość użytkowników internetu nie wie co to formuła <a href= .

Problem że największy wpływ na pozycję strony mają właśnie linki z anchorem, więc trzeba ich trochę aby wybić stronę w topy, dlatego całą sztuką jest znalezienie kompromisu między ilością jednych linków a drugich, bo niewiele osób może sobie pozwolić na dawanie z neutralnym anchorem 10000 linków, po to aby dać 300 linków z anchorem, oraz unikania linkowania na bardzo małą liczbę anchorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przykładowo mamy zaplecze w formie bloga. Znajduje się tam  100 artykułów ( podstron ) z których tylko 5 ma linki do strony klienta. Pytanie czy linkujemy stronę główną czy podstrony które zawierają linki do klienta czy to i to ?

Nie wyobrażam sobie aby strona zapleczowa miała 100 podstron i każdą z nich trzeba podlinkować. Z drugiej strony podejrzanie by wyglądało że linkowane są tylko podstrony które zawierają odnośnik do strony klienta.

Przy np 30 stronach zapleczowych gdy linkowane by były tylko podstrony zawierające linki do sklepu klienta  to mogło by wyglądać trochę podejrzanie.

 

Ja chciałem zrobić coś takiego :

30 stron zapleczowych na każdą z nich 40 artykułów po 3000 znaków na start. Co miesiąc na każda stronę regularnie dodawać po 5 artykułów. po 6 miesiącach wrzucał bym po mału linki do strony klientów ( na każda stronę zapleczową max 5 ) . Czy takie działanie bez linkowania zaplecza może przynieść jakieś efekt?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzane dla kogo? Dla robota Google? Przeceniasz algorytm. Dopalasz tylko te wpisy, które mają wszyty link + stronę główną. Szkoda pracy na linkowanie podstron zaplecza, które nie mają bezpośredniego wpływu na rankowanie strony docelowej.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się mimo wszystko żeby profil linków domeny docelowej różnił się od profilu zaplecza (to wynika niejako z faktu, że docelowa jest robiona lepszymi miejscówkami, a na zaplecze leci w zasadzie wszystko, więc pewne rozgraniczenie musi po prostu być). Oczywiście zdarza mi się, że z lepszego zaplecza linkuję do innego zaplecza i zarazem do docelowej, ale to raczej wyjątek niż reguła.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki z anchorem lepiej dawać tam, gdzie w razie ręcznego można je zmienić. Miałem taką sytuację, że musiałem zmienić wszystkie linki. Zmiana na anchor +adres (marka) załatwiała sprawę, ale kilka dobrych katalogów i stron z Whitepress nie podjęło kontaktu - na koniec musiały iśc do Disavow. Czasem myślę, czy by nie wycofać ich z tego pliku. Rok już minął, może nie jestem pod obserwacją? :)

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności