Skocz do zawartości

Jak linkować ? Anchor czy bez ?


mati501

Rekomendowane odpowiedzi

Szlafrock też jest proszony, bo wielcem ciekaw twojej metody omijania DT. 

 

Albo ja czegoś nie rozumiem albo Ty. Popraw mnie jeśli się mylę. 

 

Pisałeś chyba,  że masz klienta czyli prowadzisz usługi pozycjonowania.  Jak można oferować usługi nie mając pełnej wiedzy o swoim fachu? 

Jak wiadomo wiedzę zdobywa się m.in poprzez doświadczenie. Ogólnie nie udzielam rad osobom ,  które prowadzą działalność na polu pozycjonowania.  Uważam,  że w takim wypadku wiedzę trzeba mieć na poziomie mistrzowskim a nie czeladniczym. 

 

Jednak odpowiem, bo to żadna tajemnica i święta za pasem. 

Jest jeden złoty środek,  który działa w większości przypadków.  Tym środkiem jest pozyskanie dobrej jakości linków + ewentualne zastosowanie przekierowań . Swego czasu nawet Mueller wypowiadał się (w kontekście kar za linki) aby zadbać także o dobre linkowanie.  Nie wszyscy potrafią je zdobyć, nie wszyscy potrafią ocenić jakości linków, wreszcie nie wszyscy potrafią odpowiednio zastosować przekierowania. 

Głupotą jest zrzekanie się linków gdyż nawet google nie wie który link jest dobry.

Wesołego Alleluja. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Szczerze mówiąc to reagujesz (reagujecie) tak jak przewidziałem:

 

- Nadal wydajesz oceny cytując wyrwane z kontekstu fragmenty całości.

- Wiesz lepiej ode mnie co wolę, a czego nie. 

- Unikasz konkretów na PW, bojąc się konfrontacji z tym co mi przekazał Max?

- Wolisz gierki słowne i ataki na publicznym forum, niż realną pomoc.

 

Z twoich wypowiedzi nie wynika nic pozytywnego. To, że nazwiesz mnie betonem, murem czy inaczej - nie posunie naszej dyskusji do przodu. Moja wiedza na temat omijania DT też od tego nie wzrośnie. Jak czytam ten wątek i ataki na mnie to widzę, że żaden z was nie pokusił się o to, żeby ocenić całość tego przypadku. Dodał strony do DT - atakujemy go.  W sumie mam to gdzieś, bo oprócz takich osobników, są na forum ludzie, którzy potrafią przekazać porady na PW. Nie chcą tego robić publicznie i wcale im się nie dziwię.

 

To forum jest między innymi do wymiany doświadczeń i udzielania porad. Ty znalazłeś okazję jedynie do ataku na moja osobę. Trudno, widocznie to jest sens twojego istnienia na tym forum do niczego innego się nie nadajesz. 

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlafrock - dziekuję za konkrety

 

Czy ja prowadzę usługi pozycjonowania? W zasadzie już nie od kilku lat. To co jest, to albo pozostałość, albo wciśnięte przez współpracującą firmę. Współpracujemy na kilku innych polach i daje mi czasem takie dodatki. W sumie paców obu rąk będzie za dużo na strony pozycjonowane przeze mnie. 

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później dziwić się, że klienci myślą tak jak na załączonym niedawno obrazku. Nie ma się co dziwić jak zlecają tą robotę ludziom, którzy nie mają o niej większego pojęcia albo gimbom za 9,90 którzy dorabiają na lody. Nie jest to atak na żadną osobę, tylko stwierdzenie faktów na podsumowanie tego tematu...

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, moja wiedza w tym temacie nie posuwa się do przodu w odpowiednim tempie, przynajmniej w takim jak zachodzą zmiany. Nie jestem z tego zadowolony, ale staram się na ile mi czas pozwoli. A nie mogę tego nikomu zlecić, bo klient (raczej nazwałbym go współpracownikiem) sobie tego wyraźnie nie życzy. Ma też swoje ograniczenia w budżecie i  ma swoje powody, żeby nie ufać obcym firmom. 

 

Co do mojego pojęcia o pozycjonowaniu. Można powiedzieć, że jestem tylko amatorem. Pewne jest, że sporo rzeczy mógłbym zrobić lepiej. Niemniej mnie również się udaje być w top 1 na te frazy, co trzeba. Najdłużej to już 18 miesięcy i wierz mi, w tym przypadku nie wiem dlaczego. Pozostała zawartość top 10 na te frazy zmieniła się już kilka razy.  Czyżby znalazła się jakaś równowaga? :)

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyżby znalazła się jakaś równowaga? :)

 

Podobno i ślepej kurze czasami ziarno się trafi. Przy tempie zmian jakie zachodzą w google nie ma możliwości żeby robić pozycjonowanie "z doskoku" jeżeli chce się być skutecznym. Rozumiem, że klient/współpracownik ma tego świadomość i pasuje mu to, że pozycje będzie miał albo nie koniecznie.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 ma swoje powody, żeby nie ufać obcym firmom

 

wodę pozyskuje z deszczówki, węgiel kopie sam, pod domem ma małą rafinerię a prąd czerpie z wiatru?

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blake - jest dokładnie tak jak mówisz. Z klientem/współpracownikiem jest wszystko przegadane i jest w pełni świadomy ograniczeń. Zresztą obcym firmom płacił znacznie więcej (z naciskiem na "znacznie" i na "więcej"), a pozycje miał albo nie. Z jego pozycji to dobry interes. :)

 

Mcmagik - nie wiem, nie pytam, nie interesuję się. Ale jeśli chcesz to zapytam. Chociaż stawiałbym na wodę. :) 

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jest jeden złoty środek, który działa w większości przypadków. Tym środkiem jest pozyskanie dobrej jakości linków

 


Głupotą jest zrzekanie się linków gdyż nawet google nie wie który link jest dobry

 

To w końcu jak to jest, google nie wie który to dobry link a ty wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elroy pisałem już o tym kiedyś uważasz link z katalogu Yandexa za zły link? Bo taki był pokazywany jako zły, a pamiętasz przykłady "złych" linków kiedy pokazywane były tylko https:// i nic po za tym :D?? Później za ten błąd przepraszali. Linki pokazuje automat.

Złe nie są linki a sposoby ich użycia.... można pisać to 1000 razy ale i tak to nic nie da bo cześć użytkowników to jak "Świadki Jehowy" biorą napisane przez wyszukiwarkę jako dogmat, dosłownie co do litery i przecinka..

Na oko można po prostu stwierdzić czy ta miejscówka siedzi wiele razy w DT czy nie i to własnie dla pozycjonera jest wskazówka czy link dobry czy zły na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności