Skocz do zawartości

Prawdopodobnie : Wyłudzanie danych z Allegro?


cyber

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie takie argumenty jak podaje Sebastian1984 że musi założyć konto bo tak działa system integracji allegro z sklepem internetowym, można stworzyć taką apkę która będzie realizowała zamówienie bez potrzeby zakładania konta w sklepie i wtedy sprawa jest załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

można stworzyć taką apkę

 

ale do czasu kiedy nie będzie to jednoznacznie nakazane nikt tego nie zrobi :)

 

jednak trzeba chwile poczekać bo wokół danych osobowych robi się coraz większy smród -> wyciekły np dane z firm dostarczających gaz i prąd i ludzie zaczynają dostawać rachunki za to samo 2 razy itd itp

 

na razie pozostaje ostrożność oraz rogłaszanie takich praktyk gdzie popadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

można stworzyć taką apkę

 

ale do czasu kiedy nie będzie to jednoznacznie nakazane nikt tego nie zrobi :)

 

No ja bym na miejscu właścicieli sklepów mocno się zastanowił, bo może się trafić klient  seowiec po szkoleniach który będzie chciał potestować MOC LINKÓW Z ALLEGRO lub SWL'a na takim sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciąg dalszy... cytuję maila który dostałem od Uokik:

Jakbyś umieścił przed tym listem swoje pytanie do nich, to można by wyciągać jakieś wnioski.

Jeśli sprawa została przedstawiona jak tu na forum, to nie dziwię się, że odpowiedź jest taka a nie inna.

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnych osób tutaj nie przekonasz

 

aż wszedłem na pocztę na o2 i

 

moje konto mail służące do zakupów na allegro (kayman1123@o2.pl -> podaje specjalnie bo już mu nic nie pomoże :D ) nie używane od plus minus pół roku ma obecnie 7864 nieprzeczytanego spamu, część z allegro jako reklamy ale większość  to spam ze sklepów, znalazłem i pozakładane konta w sklepach w których nic nie kupowałem :) -> czuję się święcie przekonany :)

 

btw. jeszcze pół roku temu takich nie było wiec to chyba nowy pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz & Sebastian.. a Wy nadal swoje.. macie klapki na oczach i patrzycie na to jedno płaszczyznowo.. z punktu "wydaje mi się".. 

Mi się już nie chce.. ręce opadają jakie to społeczeństwo mało ogarnięte.. skąd Wy wiedzę czerpiecie? z kundelka?  

Nawet mimo oficjalnego stanowiska, które mówi dokładnie to, o czym ja mówiłem cały czas, wręcz tłukłem Wam do dyniek, że "założenie konta w serwisie internetowym stanowi zawarcie umowy i nie może być dokonane bez Pana wiedzy i zgody" Wy nadal szukacie dziury w całym..

Odpowiedź z mojej strony - tożsama z tym co napisał UOKiK - padła jakieś kilka stron temu.. 

 

Proponuję zamknąć wątek bo za chwilę będzie tu dno i dwa metry mułu.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kayman niestety tutaj masz rację, spam jest wszechobecny. Ale nie możesz przypisać tego do sklepów internetowych. Jak zakładałem pocztę na Wp ( Darmową ) to musiałem zaznaczyć że zgadzam się na otrzymywanie wiadomości reklamowych od partnerów WP... Również Allegro w polityce prywatności nie podaje dokładnie komu udostępnia swoje dane. Akceptujesz  ( na allegro ) otrzymywanie wiadomości reklamowych. Ja mam na przykład MEGA problem ze spamem na swoim głównym firmowym mailu. Codziennie 20-30 maili z którymi nie mogę sobie poradzić....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakbyś umieścił przed tym listem swoje pytanie do nich, to można by wyciągać jakieś wnioski.

Dałem linka do tego wątku wystarczy?

 

Proponuję zamknąć wątek bo za chwilę będzie tu dno i dwa metry mułu.

 

Również uważam temat za wyczerpany reszta już pozostaje w gestii MaxPana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zemknąłem na życzenia. Każdy został przy swoim, mnie osobiście list od Uokik przekonał. Obstawiam, że za nie długo zacznie się szukanie sklepów które stosują takie sposoby "realizacji zamówienia" z allegro i wysyłanie im propozycji ugody :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności