Skocz do zawartości

Prawdopodobnie : Wyłudzanie danych z Allegro?


cyber

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiało, możesz pisać do woli, mogę Ci nawet podać moje dane i dane firm które tak robią

 

PIO bardzo szybko indeksuje się w google, zaraz jakiś prawnik zobaczy ten post i sprawa będzie załatwiona bo okazuje się że im miedzy palcami ucieka kasa przez "użytkowników" :)

 

pisz dalej przyda im się ta wiedza :)

 

btw. jak chcesz 1 prawnikiem konkurowac ze stadem prawników z allegro to życzę powodzenia :)

 

e:/

 

no czekam na te dane które obiecałeś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

PIO bardzo szybko indeksuje się w google, zaraz jakiś prawnik zobaczy ten post i sprawa będzie załatwiona bo okazuje się że im miedzy palcami ucieka kasa przez "użytkowników" :)

 

Ale o czym Ty mówisz, jak im ucieka kasa ? Przez to że nie korzystają z programu Menager sprzedaży ? Myślisz że po co allegro udostępnia API w zakresie przekazywania wszystkich danych ? Właśnie po to aby sprawnie prowadzić wysyłkę towarów. 

 

Chyba Ci się pomyliło z nakłanianiem do zakupu poza allegro. Wtedy faktycznie może być problem. Ale założenie konta aby obsłużyć ZŁOŻONE zamówienie nie ma nic do tego.

 

Przecież jak ktoś u mnie kupi na allegro i tak mam jego dane. Co za problem dodać je do listy mailingowej ?

 


pisz dalej przyda im się ta wiedza :)

 

Odnoszę odpowiedź do API. Allegro doskonale wie jak obsługiwana jest ich sprzedaż

 


btw. jak chcesz 1 prawnikiem konkurowac ze stadem prawników z allegro to życzę powodzenia :)

 

Nie mam się czego obawiać. Może nie wiesz jak to funkcjonuje. Ja wiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, to nikt prawa nie łamie, bo dodanie konta jest niezbędne do realizacji zamówienia.

Tu nie do końca bym się zgodził. Dostajesz jako sprzedawca od Allegro dane kupującego. I jemu wysyłasz towar, na tym kończy się transakcja. Czy aby na pewno założenie konta w sklepie internetowym jest do tego niezbędne? Oj, nie byłbym taki pewien tego. Raczej każdy by podważył założenie konta w sklepie internetowym jako niezbędne do wykonania transakcji skoro znasz dane kupującego od Allegro.

 

EDIT: Czyli wiesz komu wysłać towar, a to że Tobie łatwiej to zrobić zakładając konto dla kupującego w swoim sklepie internetowym raczej nikogo nie będzie obchodzić.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Raczej każdy by podważył założenie konta w sklepie internetowym jako niezbędne

 

dodam do tego że nawet idąc do urzędu urząd nic nie zrobi bez mojego wniosku czyli oświadczenia woli -> a tu jakiś człowiek robi co chce bez moje wiedzy i zgody i to tak jakbym na to wyraził zgodę -> to jest niezgodne z prawem a to że te dane w nieodpowiedzialny sposób nieodpowiedzialnym osobom udostępnia allegro to tylko do nich mogę mieć pretensje bo tak naprawdę kupuje przez portal allegro a nie w jakimś tam sklepie

 

druga rzecz z mocy ustawy mam prawo wiedzieć co się dzieje z moimi danymi i na moje żądanie dane mają być mi przedstawione lub usunięte a w wymienionym tu przypadku ani jedna ani druga opcja nie jest dla mnie dostępna bo dane są przetwarzane bez moje wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ma allegro w regulaminie i czy to jest z nim zgodne to już w zasadzie ich sprawa. Natomiast jak masz tam aukcje to użytkownicy kupują coś i akceptują regulamin z allegro. Natomiast ty możesz przetwarzać dane osobowe w celu realizacji zamówienia, a nie zakładać konta w innym sklepie, bo na to nie masz zgody w zakresie przetwarzania danych osobowych (użytkownik kupując na allegro nie upoważnia Cię do tego). Więc tu już jest główny problem, że zakładasz konta w innym sklepie i nie masz na do stosownych zgód - jak ktoś doniesie do UOKiKu to karzą Ci pokazać zgodę na Twój sklep, a nie na allegro i będziesz miał problem.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam, i odpisuje. Widzę że każdy wie swoje, ale :

 


a tu jakiś człowiek robi co chce bez moje wiedzy i zgody i to tak jakbym na to wyraził zgodę

 

Nie masz racji, jak kupisz coś na allegro to każdy sprzedawca Twoją zgodę na przetwarzanie danych ma. Dlaczego ? Bo kupuje w sklepie XYZ i jemu pozwala na przetwarzanie danych

 

Regulamin Allegro :

7.4. Niezwłocznie po przybiciu albo po potwierdzeniu przez Kupującego skorzystania z opcji Kup Teraz, Kupujący i Sprzedający otrzymują informacje przekazane Allegro przez kontrahenta, a obejmujące następujące dane: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres.

 


bo tak naprawdę kupuje przez portal allegro a nie w jakimś tam sklepie

 

No i tutaj jest pies pogrzebany. Nie kupujesz na allegro, tylko dzięki allegro dokonujesz zakupu w sklepie XYZ ! Już pomijając że na allegro nie tylko są aukcje ale oferty sklepów. Na aukcji i w sklepie na allegro każdy może ustalić swoje zasady! Ja na przykład przyjmuje reklamacje ( z tyt. gwarancji, co by jakiś mędrzec nie napisał że łamię prawo, z tytułu gwarancji to ja ustalam zasady, co innego rękojmia) tylko i wyłącznie poprzez form. na sklepie albo poprzez konto klienta. Mam takie prawo ponieważ to ja ustalam zasady na jakich sprzedaje towar.

 


druga rzecz z mocy ustawy mam prawo wiedzieć co się dzieje z moimi danymi i na moje żądanie dane mają być mi przedstawione lub usunięte a w wymienionym tu przypadku ani jedna ani druga opcja nie jest dla mnie dostępna bo dane są przetwarzane bez moje wiedzy

 

Kolejny raz nie masz racji, każdy kto ma założone konto z allegro w sklepach IAI możesz jednym kliknięciem usunąć swoje konto.

 


Natomiast jak masz tam aukcje to użytkownicy kupują coś i akceptują regulamin z allegro.

 

Akceptują również regulamin sprzedawcy, bo każdy może ustalić swoje zasady, o których musi powiadomić w sposób wystarczający wcześniej. Po to jest zakładka informacje od Sprzedawcy.


Natomiast ty możesz przetwarzać dane osobowe w celu realizacji zamówienia, a nie zakładać konta w innym sklepie, bo na to nie masz zgody w zakresie przetwarzania danych osobowych (użytkownik kupując na allegro nie upoważnia Cię do tego)

 

U wielu sprzedawcą występują systemy wspomagające jak np IaI. U mnie jak i wielu innych sprzedawców aby zrealizować zamówienie potrzebne są dwa konta : W sklepie oraz w "kurierce". Mam zgodę na przetwarzanie danych w celu realizacji zamówienia, jak to zrobię to jest moja sprawa, mogę klientom założyć i 4 konta, jeżeli jest to związane z obsługą zamówienia np osobny system do powiadomień, osobny do wystawienia paragonu osobny do wysyłki w firmie kurierskiej.

 

Idąc tym tropem to również nie mógłbym złożyć bazy w Exelu, ponieważ nie mam na to zgody, nieprawda ? A co z firmą kurierską ? Mam gdzieś zgodę na założenie konta ?

 


ktoś doniesie do UOKiKu to karzą Ci pokazać zgodę na Twój sklep, a nie na allegro i będziesz miał problem.

 

A niech donosi, ja wykonuje czynności niezbędne do wykonania zamówienia. Pokażcie mi fragment gdzie allegro zabrania zakładania baz danych w celu realizacji zamówienia ? Sklep w tym momencie to nic innego jak baza danych taka jak firma kurierska lub menager sprzedaży.

 

Poza tym nie wiem czy zauważyliście temat : Wyłudzenie..... jak możemy mówić o wyłudzeniu skoro autor tematu dokonał zakupu w firmie XYZ i tym samym allegro administrator danych na mocy regulaminu udostępnia sklepowi XYZ dane aby dokończyć transakcję, gdzie tu wyłudzenie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ oznaczam, później odpiszę Sebastian1984 bo widzę, kolega błądzi /

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebascian1984 zadam jedno podstawowe pytanie, jesteś prawnikiem?

Bo Carnegge tak i specjalizuje się wlasnie w tej tematyce.

Widzę że każdy wie swoje

 

Właśnie ... 

Nie oceniam konkretnej sytuacji, ale uwierzyłem by w tej sytuacji osobie co w mojej ocenie na tym zna się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MaxPan, nie jestem prawnikiem, ale pisałem we wcześniejszych postach, że sytuacja była konsultowana z TRUSTED SHOPS, oraz moją kancelarią prawniczą podałem również jej nazwę, mają tam między innymi prawnika specjalizującego się w e-handlu ( przynajmniej tak jest u umowie zapisane między nami :D ) Od razu mogę zrobić im reklamę polecam ich pakiety śpimy spokojnie ( dla tych co mają większą DG ).

 

Zapomniałem w poprzednim poście napisać (a nie umiem edytować ;p) że problem bym miał jak bym wysłał newslettera ze sklepu.

 

Nie znam osoby Carnegge, nie wiem kim jest, ale zamówienia z allegro trzeba obsługiwać technicznie w jakiś sposób. Faktem jest że IAI obsługuje już 10-15 tys sklepów (?) i myślicie że utworzyło by integrację z Allegro niezgodne z prawem, a do tego Trusted który przeprowadza audyt ( który jest bardzooo ciężko przejść )  by na to pozwoliło ? Może, jak napisałem każdy ma swój punkt widzenia. 

 

A tak poza tym, kupuję dużo na allegro i bardzo często dostaje podobne maile. Nigdy nie zdarzyło się aby dostał potem spam. Musicie zrozumieć, ( klienci) szczególnie Ci kupujący na allegro, że to samo allegro wymusza takie działania, chociażby wyśrubowany standard allegro, musisz wysłać paczkę szybko.

 

Allegro udostępnia program jakim jest MENAGER Sprzedaży, ale on się nie nadaje do obsługi większej ilości aukcji, a i bodajże do końca roku 2014 była to niezależna aplika napisana tylko do allegro, potem chyba Allegro wykupiło tą firmę i teraz MS jest częścią grupy allegro jak Ceneo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MaxPan

 

Uspokój się, oddychaj głęboko. 

Może, jak napisałem każdy ma swój punkt widzenia. 

 

I na tym pozostańmy. Nie trzeba nikogo uszczęśliwiać na sile.

Masz swoje zdanie, cenimy Twoje zaangażowanie aby nas do niego przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale zamówienia z allegro trzeba obsługiwać technicznie w jakiś sposób.

Postaram Ci się to wyjaśnić.

Kupuję na Allegro rower od Ciebie. Ty dostajesz moje dane jako kupującego od Allegro = masz dane na jakie wysłać ten rower.

Po jakimś czasie dowiaduję się że wykorzystałeś moje dane podane na Allegro do założenia konta w swoim sklepie internetowym sprzedającym rowery.

Nigdy na to nie wyraziłem zgody kupując przez Allegro.

Zgłaszam to do GIODO/UKOIK/itp.

Jak myślisz kontrola z GIODO od kogo będzie wołać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, od Ciebie (właściciela sklepu) czy od Allegro?

Podpowiem, od Ciebie a Ty takowej ode mnie nie masz. Kto dostanie po du**e?

Podpowiem: TY.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Uspokój się, oddychaj głęboko.

 

A ja jestem bardzo spokojny, z natury :D 

 


Postaram Ci się to wyjaśnić

 

Mi nie musisz, ja swoje wiem :)


Nigdy na to nie wyraziłem zgody kupując

 

Wyraziłeś zgodę na udostępnienie i przetwarzanie danych allegro ---> do mnie w celu realizacji zamówienia. Ja w taki sposób realizuje zamówienie.


Jak myślisz kontrola z GIODO od kogo będzie wołać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, od Ciebie (właściciela sklepu) czy od Allegro?

 

Jak już pisałem zgodę na przetwarzanie danych wyraziłeś zakładając konto na Allegro. Na tej podstawie Allegro przekazało mi, wszystko zgodnie z regulaminem, śpię spokojnie.

 

 


Zapomniałem dopisać, moja firma prowadzi sprzedaż na allegro i poprzez sklep na tych samych danych tzn jest to jedna firma, jest to chyba ważne, chociaż jak wspominałem prawnikiem nie jestem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie musisz, ja swoje wiem :)

I na tym zakończmy dyskusję. Napisz jak jednak ktoś się na prawdę w...wi że zakładasz konto w swoim sklepie bez jego zgody. Wtedy będziemy kontynuować rozmowę.

 

Jak już pisałem zgodę na przetwarzanie danych wyraziłeś zakładając konto na Allegro. Na tej podstawie Allegro przekazało mi, wszystko zgodnie z regulaminem, śpię spokojnie.

Zgodę wyraziłem dla Allegro (NIE TOBIE), na jakiej podstawie Ty mi w swoim sklepie konto zakładasz? Gdzie zgodę na to masz ode mnie ?

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności