Skocz do zawartości

Prawdopodobnie : Wyłudzanie danych z Allegro?


cyber

Rekomendowane odpowiedzi


Konsultowałem to przed chwilą z prawnikiem. Potwierdził to co piszesz. Tak jest. :peace:

 

Wiem :D ja też to konsultowałem w grudniu 2014, oraz dziś. Faktem jest że w tej konkretnej sytuacji ( zakup przez allegro ) w pierwszym mailu warto/musisz podać chociaż link np do polityki prywatności, regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

w pierwszym mailu warto/musisz podać chociaż link np do polityki prywatności, regulaminu.

 

Jasne. To podstawa. Jeśli jest to spełnione to można .

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie ma takiej. Konto zawsze można założyć. Konsultowałem to przed chwilą z prawnikiem

 

Masz to na piśmie, wraz z interpretacją konkretnych paragrafów czy jesteś po pogawędce przy kawie/przez telefon?

Z doświadczenia wiem, że żaden prawnik nie odpowiada przez telefon czy przy kawie zobowiązująco.. każdy potrzebuje kilku dni na zapoznanie się z tematem.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świstak siedzi i nadal zawija te sreberka.

,,Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w postaci oświadczenia woli musi zostać złożona świadomie, wyraźnie oraz co najważniejsze swobodnie.,,

Cytat powyższy z uzasadnienia wyroku sądowego w podobnej sprawie. JEŚLI FIRMIE XXXX NIE WYRAŻĘ JASNO ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH NIE WOLNO ICH PRZETWARZAĆ !!!

 

AMEN.

 

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w postaci oświadczenia woli musi zostać złożona świadomie, wyraźnie oraz co najważniejsze swobodnie.,,

 

Czytajcie Panowie a nie posty nabijacie.

Dane dobrowolnie i świadomie podałeś allegro. Allegro na mocy regulaminu przekazało je mi, a ja np na mocy regulaminu przekazuje je dalej np do firmy kurierskiej

 


JEŚLI FIRMIE XXXX NIE WYRAŻĘ JASNO ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH NIE WOLNO ICH PRZETWARZAĆ !!!

 

Allegro ma zgodę od Ciebie, a ja mam zgodę od allegrom ile jeszcze razy to będziemy przerabiać ? Czytać nie potraficie ? Zapoznajcie się z regulaminem allegro już go cytowałem w tym zakresie

 


Z doświadczenia wiem

 

To masz kiepskie doświadczenia. Ja mam w abonamencie obsługę tel bez limitu od 8 do 18.

 

@mcmagik,

 

Na razie nikt z wypowiadających się nie podał podstawy prawnej która zabrania zakładania konta w tym konkretnym przypadku ( jak mam dane od podmiotu innego )

 

 

 


Widzę że źle zacytowałem uwagę odnośnie doświadczenia. Cytat  odnosi się oczywiście do,  @mcmagik,  sorki za pomyłkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Allegro ma zgodę od Ciebie, a ja mam zgodę od allegrom

 

O i tu jest cała prawda.

 


Na razie nikt z wypowiadających się nie podał podstawy prawnej która zabrania zakładania konta w tym konkretnym przypadku

 

Jasne, że nikt nie poda bo jej nie ma. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w abonamencie obsługę tel bez limitu od 8 do 18.

 

Z tą obsługą prawną przez telefon jest dokładnie tak, jak zapytanie Pani w okienku US.. ona sobie, a Naczelnik sobie.. 

Powodzenia życzę.

EOT.

 

 

- - - dopisane - - -

 

Dodam tak tylko od siebie, na koniec, że kolega Carnagge (prawnik) ma odmienne od Waszych telefonicznych wróżek zdanie.. Jeszcze inne zdanie będzie miał pracownik kancelarii UOKiK.. ostateczne zdanie zależy i tak od kompetencji Prezesa UOKiK :)

Mam nadzieję, czego oczywiście nie życzę, że jak wdupicie kiedyś sprawę w UOKiK jak ja, a też byłem swego pewien, że ręce chciałem sobie dać odciąć, to zmiękną Wam faje i zaczniecie dmuchać na zimne. 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


prawną przez telefon jest dokładnie tak

 

Jak o czymś nie masz pojęcia to nie pisz. Przykładem jest dział mojej pomocy prawnej odnośnie zam. publicznych. Gdyby nie szybkie konsultacje tel na pewno nie miałbym teraz takich środków na koncie jak mam teraz.

 

Dalej nikt nie przedstawił podstawy prawnej, więc myślę że dopóki nikt tego nie zrobi a w szczególności czekam chętnie na @mcmagik, bo miał najbardziej zacięte argumenty, można uważać za zamknięty temat.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


SzlafRock chce po prostu zamknąć temat, nic więcej.

 

Bo to jest dyskusja bez sensu.

Kolega Sebastian powinien zmienić prawnika i to od razu.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian1984, skoro Jesteś tak pewien swoich racji dlaczego nie podasz nr zgłoszenia do GIODO?

Tak na prawdę piszesz sobie jakieś farmazony bo Jesteś anonimowy, popisać można.

No dawaj nr zgłoszenia do GIODO, adres swojego sklepu internetowego itp.

Może coś pozamawiamy przez Allegro, a po założeniu konta u Ciebie zapadnie jakiś wyrok?

Jak MaxPan pisał podaj dane, zobaczymy, przecież pewny Jesteś, jakaś tajemnica? Prawników masz na telefon od razu pomogą.

 

A zresztą sam napisałeś:

 


Śmiało, możesz pisać do woli, mogę Ci nawet podać moje dane i dane firm które tak robią

No czekamy.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@autor tematu -> jak wynika z wyżej wymienionej dyskusji sprawa jest prosta -> jeżeli kupujesz przez allegro możesz się spodziewać że Twoje dane wycieką w niekontrolowany sposób bo istnieje duże ryzyko, że jakaś świnia będzie się starała zrobić z tego dodatkowy biznes więc albo akceptujesz ryzyko albo nie kupuj przez allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kayman, Tak dokładnie właśnie jest. Podobnie jak w przypadku niektórych stron z Waszych stopek wchodzisz sobie a tam nie masz informacji że strona wykorzystuje pliki cookis, albo @Finan, czytasz regulamin a tam nawet słowa o polityce prywatności nie mówiąc już o nr zgłoszenia do GIODO :)

 

Mówiłem już że każdy może wywnioskować z forum kim jestem, a pieniaczą nie mam zamiaru podawać. 

 

Jak dla mnie sprawa jest zamknięta :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności