Skocz do zawartości

Prawdopodobnie : Wyłudzanie danych z Allegro?


cyber

Rekomendowane odpowiedzi

No czekamy.

Zobaczysz jak świnia niebo ;)

 

 

 

że jakaś świnia będzie się starała zrobić z tego dodatkowy biznes

A gdzie tam, przecież to tylko dla dobra klienta.. ;)

 

 

[ciach]

 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

albo Finan, czytasz regulamin a tam nawet słowa o polityce prywatności nie mówiąc już o nr zgłoszenia do GIODO :)

A gdzież Ty u mnie znalazłeś jakikolwiek regulamin że tak piszesz? U mnie nie ma regulaminu żadnego. Pod warunkiem że kliknąłeś w moją stopkę bo mam też inne strony.

W przeciwieństwie do Ciebie podam nr zgłoszenia do GIODO, proszę: 22910815

Uprzedzam że w ich wyszukiwarce tego nie znajdziesz (czasem ponad rok lub więcej trwa umieszczenie), lecz możesz śmiało zadzwonić i zapytać czy firma:

NovaCash Sp. z o.o.
ul.Biała 4/81 00-895 Warszawa

NIP: 5272734871
Regon: 361334827

 

Posiada takowe zgłoszenie. Bez problemu powiedzą przez telefon tak lub nie, to informacja jawna.

 

No to teraz czekam na Twoje dane, ja swoje podałem. Dotrzymaj słowa i podaj też swoje czy czegoś się boisz?

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to Twoja strona czy nie, ale na solutions4ad.com jest regulamin który nie spełnia wymogów polskiego prawa. Jeżeli to jakiś Twój znajomy możesz go o Tym poinformować.

 

Robi się off topic proponuje skończyć temat i uwagi pozostawić dla siebie :)

 

P.S. kolega @kayman niech zawrze informację o ciasteczkach.


@Finan, masz dane na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat :)

@cyber - W ogóle często spotykacie z czymś takim?

Tak, wiele firm, szczególnie z dużą sprzedażą korzysta z systemów teleinformatycznych, bo bez tego nie da się prawidłowo realizować zamówień. A ponieważ większość ma również swoje sklepy internetowe, więc wprowadzenie klienta do systemu jest wręcz oczywiste.
Zazwyczaj nie ma się czego obawiać.

Tytuł - Prawdopodobnie : Wyłudzanie danych z Allegro? - błąd myślowy :)
Allegro nie jest stroną umowy a pośrednikiem. Zakupu dokonujesz w firmie xy za pośrednictwem platformy allegro a nie w allegro.
Allegro zgodnie z prawem i swoim regulaminem udostępnia Sprzedającemu dane Kupującego.
Inaczej nie była by możliwa realizacja jakiejkolwiek transakcji.
Sprzedajacy ma prawo przetwarzać te dane w zakresie niezbędnym do realizacji umowy. Zakresu tego nie określa kupujący.
Czytałem gdzieś niżej jakiś ciekawy pomysł o kartce papieru :)

@cyber No właśnie dane adresowe powinny być użyte tylko w celu wysyłki towaru

Nie.
Dane powinny zostać użyte do realizacji umowy. A to co innego niż piszesz.
"Otrzymane od Grupy Allegro informacje Użytkownik może wykorzystać wyłącznie w celach związanych z przeprowadzeniem Transakcji i z realizacją umów zawartych w wyniku Transakcji."
Dla czytających tylko początki zdań, proszę doczytać zdanie do końca!

@kayman
https://www.forum.optymalizacja.com/topic/223779-prawdopodobnie-wyłudzanie-danych-z-allegro/?p=1468391
Cytujesz coś czego nie rozumiesz.

@kayman - nie wiem czego to forma
No właśnie.


Najważniejszy jest powyższy zapis. Czyli zamawiam towar - sprzedawca go wysyła = koniec transakcji.

Mylisz się.
"...z przeprowadzeniem Transakcji i z realizacją umów zawartych w wyniku Transakcji."
Mieści się w tym na przykład wystawienie faktury czy późniejsze przekazanie faktur do biura rachunkowego.


Dostajesz jako sprzedawca od Allegro dane kupującego. I jemu wysyłasz towar, na tym kończy się transakcja.

Ponownie podkreślę - NIE!


Czy aby na pewno założenie konta w sklepie internetowym jest do tego niezbędne? Oj, nie byłbym taki pewien tego.

Też mam takie wątpliwości.
Ale założenie konta w systemie teleinformatycznym firmy do obsługi zamówienia - bezwzględnie można, mieści się to w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia.


a to że te dane w nieodpowiedzialny sposób nieodpowiedzialnym osobom udostępnia allegro to tylko do nich mogę mieć pretensje bo tak naprawdę kupuje przez portal allegro a nie w jakimś tam sklepie

Pomoże uważna i ze zrozumieniem lektura regulaminu allegro.


Natomiast ty możesz przetwarzać dane osobowe w celu realizacji zamówienia, a nie zakładać konta w innym sklepie, bo na to nie masz zgody w zakresie przetwarzania danych osobowych (użytkownik kupując na allegro nie upoważnia Cię do tego).

I to jest w zasadzie wszystko na temat gdyby nie małe ale :)


Poza tym słowem kluczem jest tutaj "niezbędne" - ja z łatwością udowodnię przed sądem, że nie jest niezbędne założenie dla mnie żadnego konta, żeby obsłużyć moje zamówienie.

No właśnie i tu jest kwestia kto ma lepszego prawnika.
Żadna z ustaw nie precyzuje "niezbędnego zakresu" (sprawdziłem). A to zależy od specyfiki i organizacji firmy. Ja na przykład bez problemu udowodnię, że SMS z powiadomieniem o wysyłce towaru jest niezbędny (taki przykładzik).


Ponadto wg UOKiKu, musisz mieć wyraźnie udzielone zgody klienta na różne rzeczy

Oczywiście ale nie na te związane z "niezbędnym zakresem".


Allegro nie jest właścicielem moich danych osobowych więc nie może ci ich przekazać do przetwarzania

Pomoże uważna i ze zrozumieniem lektura regulaminu allegro. Ustawy nie polecę, bo to trudna "prasa".

aby wysłać towar możesz sobie przepisać adres na kartkę papieru lub wydrukować

Nie wiem czy wiesz, ale to też jest przetwarzanie danych :)

Na podsumowanie.
Polecam przeczytać podpisane przez większość umowy z telekomami czy bankami. Tyle zgód ilu tam się udziela wystarczy aby dane były przehandlowane WSZĘDZIE. I to czy jakiś sklep założy konto dla ułatwienia życia sobie i klientowi nie ma w sumie żadnego znaczenia.
 

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz,  Brawo za znajomość tematu, wiesz o czym piszesz.

 

 

 


Żadna z ustaw nie precyzuje "niezbędnego zakresu" (sprawdziłem). A to zależy od specyfiki i organizacji firmy. Ja na przykład bez problemu udowodnię, że SMS z powiadomieniem o wysyłce towaru jest niezbędny (taki przykładzik).

 

Dokładnie !

 

 

 


WSZĘDZIE

 

DOKŁADNIE, w szczególność załącznik nr 6 do reg allegro --- > polityka prywatności

 

Miałem już nic nie pisać, ale faktycznie coś obiecałem i warto dotrzymać słowa

 

Sk-Sport

 

www.sk-sport.pl

 

5. Baza danych zgłoszona jest do GIODO nr 022689/2013 księga 148719

 

na allegro Sk-Sport

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. "...z przeprowadzeniem Transakcji i z realizacją umów zawartych w wyniku Transakcji." Mieści się w tym na przykład wystawienie faktury czy późniejsze przekazanie faktur do biura rachunkowego.

Tak tu masz rację. Ale założenie konta w sklepie internetowym po zakupie w Allegro na pewno nie.

EOT.

EDIT: Sebastian1984 Fajnie że podałeś dane i ok., Tylko na prawdę nie znaczy to że masz rację. Po drugie nikt tu nie chce źle dla Ciebie, na prawdę trochę się mylisz.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To robi się ciekawe. Każdy z nas jest prawnikiem. Nie wiem dlaczego ale przypomniała mi się posłanka Kempa. ;)

 

E. Dodam jeszcze że w sporach sądowych nie ma znaczenia kto ma rację, ale kto ma lepszego prawnika.

 

Nie lubię siebie cytować ale trudno, potrzeba chwili. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykładowca prawa na studiach zwykł mówić coś w stylu "Jak nie jest w prawie napisane, że możesz, to znaczy że tego nie możesz". 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na prawdę nie znaczy to że masz rację. Po drugie nikt tu nie chce źle dla Ciebie, na prawdę trochę się mylisz.

 

Wiem, że nikt źle nie chce, ogólnie Polacy to dobry naród :) Nie chce wracać to punktu zapalnego i przy tym pozostańmy. Tak jak napisałem, że to nie ja wymyśliłem ten system (IaI) tylko kupiłem i płacę za niego co miesiąc. Gdyby okazało się, że IaI popełniło błąd za który ja będę ukarany w przyszłości to będzie regres ot takie życie.  Wypowiedzi dwóch firm prawniczych ( Koksztys i Trusted Shops ) jednoznacznie wskazały, że nie łamiemy polskiego prawa.

 

Ja życzę tylko każdemu aby mógł mieć takie wsparcie prawne jak ja i nie ma w tej wypowiedzi żadnej szydery. Naprawdę, polecam firmę Koksztys chyba za 300-400 mc mamy już spory pakiet do wykorzystania. Ja firmowo i prywatnie bardzo często z ich pomocy korzystam i do tej pory się nie zawiodłem.

 

Chciałem jeszcze powrócić do samej sprawy allegro. Na ten moment każde zakupu są nieważne, allegro i my sprzedawcy nie spełniamy warunków ustawy.

 

Również jeżeli komuś się nudzi i ma ochotę to niech dokonuje zakupu kontrolowanego i pozywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie przekonałeś. Chyba skorzystam z tej kancelarii koksztys tym bardziej że oferują coś takiego:

Pogotowie prawnicze 703 702 102 (linia alarmowa: 17:00 – 08:00)

Zawsze w prowadzeniu działalności potrzebuję pogotowia prawniczego, szczególnie w godzinach od 17 do 8 rano.

No i w abonamencie to dają, to plus.

EDIT: Zapomniałem dopisać, i opinie w necie o koksztys bardzo pozytywne, nic tylko korzystać. Typu:

,,Zadzwoń do firmy kok (coś tam dalej, każdy wie) i powiedz że mają problemy psychiczne,,

,,Kolego z daleka od tych naciągaczy - takie firmy powinna ściągać prokuratura z urzędu!,,

,,Napisałam maila do pana z kancelarii ,,,,,,,,,,,, który się tu ogłasza jako odpowiedzialny za wizerunek i promocję, niestety, bez odpowiedzi.,,

 

I wiele podobnych. Dobra firma, biorę !!!!!

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kancelarii koksztys

 

Niedawno dzwonili do mnie na firmowy numer. Chyba jakąś bazę tel. zakupili. ;) Jakiś młodziak z cal center chciał mi przedstawić ofertę na obsługę prawną ale jak zwykle nie wyraziłem zgodny na nagrywanie rozmowy. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest usługa sporo płatna i raczej bezsensowna szczególnie w biznesie. Ja takiej usługi bynajmniej nie mam. Mam dedykowanych stricte dwóch prawników, jeden od spraw ogólnych i jeden od prawa zamówień publicznych. Faktem jest że mój abonament jest dosyć wysoki, ale mi się zwrócił już z dużą nawiązką.

 

Też do mnie dzwonią średnio 2 razy w roku mimo że jestem ich klientem :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy już wytknięto mi że źle nazwałem ten wątek więc przypomnę jeszcze raz że moje dane z allegro posłużyły do założenia konta w sklepie internetowym beż mojej woli i zgody, sprzedawca w mailu podał login i hasło do konta dzięki któremu mogłem dokonać zakupu w tym sklepie. 

 

Jutro wyślę zapytanie do Allegro co o tym myślą być może i do Uokik

 

E:/ literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Też do mnie dzwonią średnio 2 razy w roku mimo że jestem ich klientem :D

Super !! Lubią Cię !! A może nawet kochają ?, wolno im. Ty lepiej poczytaj w necie jakie są opinie na ich temat.

A może to szeptanka?

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyber a dopowiesz jak sprzedawca pozyskał te dane?

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności