Skocz do zawartości

Prawdopodobnie : Wyłudzanie danych z Allegro?


cyber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cyber masz rację ze to się może źle kojarzyć ale uwierz mi ze nie tylko w sklepie będziesz mieć konto po tej transakcji ? Jaka forma przesyłki ? Jaka firma ?

Na jakim sofcie sklep ? IAI ?

Mcmagic sprzedawca dostaje dane od allegro. Nie ma innej możliwości. Po zakupie allegro wwysyła maila z danymi. A w tym przypadku również był import przez api.

Cyber czy Allegro oleje to się przekonasz. Raz że allegro nie będzie sobie strzelać w stopę, duże firmy płacą rachunki 100000-500000 zł jak nie więcej. Dwa wyraziłes zgodę na przetwarzanie danych. Moim zdaniem to dobrze ze firma Cię poinformowała o tym ze jesteś u nich w bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże uważna i ze zrozumieniem lektura regulaminu allegro.

 

imo pomoże negatywna ocena transakcji z tekstem -> transakcja przebiegła pomyślnie jednak sprzedawca założył mi w swoim sklepie konto bez mojej zgody -> niech się sprzedawca odwołuje do allegro o ten komentarz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zakładając konto na Allegro wyraziłem zgodę na przetwarzanie moich danych tylko spółce Allegro.pl,   żadnemu innemu podmiotowi gospodarczemu

 

W takim razie to spółka Allegro powinna zrealizować Twoje zamówienie.  Nie wiesz o czym piszesz. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przede wszystkim bądźmy dla siebie ludźmi a nie hienami

 

a widzisz każdy kij ma dwa końce :)

 

poza tym @autor nieprawdę napisze? nawet ma maila na potwierdzenie :) ja tam bym od razu napisał -> a taki czerwony się świeci jak cholera a konkurencja jest duża więc by bolało :), kilku takich jak ja i po biznasie więc -> bądźmy dla siebie ludźmi a nie hienami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayman ja juz ocenilem i się dostatecznie na ten temat wypowiedzialem. Nie ma pl prawa które zabrania tego jeżeli mamy zgodę na przerw. danych. Ale zapewniam Cię ze z punktu widzenia wizerunkowego negatyw nie boli. Zapewniam Cię ze lider pod względem sprzedaży w mojej branży ma najgorsze opinie z czołówki. Na allegro chyba 200 negatywów na opineo chyba 9.0

A obroty ma 3-4 mln miesięcznie. Tylko coś ostatnio z topow w g. leci. Może 500 tys linków zrobiło swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zapewniam Cię ze lider pod względem sprzedaży w mojej branży ma najgorsze opinie z czołówki. Na allegro chyba 200 negatywów na opineo chyba 9.0 

 

to tylko świadczy o jakości samego portalu i sprzedawcach, imo ten temat niektórym otworzy oczy w jakie g... można wdepnąć korzystając z tej platformy sprzedażowej, wystarczy przeczytać ten topik by mieć wszystko z pierwszej ręki :)

 

@Sebastian1984 -> mnie przekonałeś -> zaraz puszczę ten topic na fejsa nich się porządnie rolezie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


można wdepnąć korzystając z tej platformy sprzedażowej

 

A na jakim świecie Ty żyjesz że o tym nie wiesz ? :) Zapewniam Cię że ta platforma to pikuś przy tym jakie pułapki czekają na Twoje dane. Podałem przykład dwóch stron z Waszych linków które również bez żadnej kontroli mogą wykorzystywać dane. W przypadku strony którą podawałem wcześniej dane mogą iść wszędzie, bo nie ma w regulaminie POLITYKI PRYWATNOŚCI.

 

Wspominałem że wielkie A nie spełnia warunków ustawy a chociaż dlatego, że nie mamy podanych pełnych danych podmiotów do których trafią naszą dane ( z jednej strony jest to nie realne ). I dobrze że sklep w którym @autor kupił poinformował go o tym że ma jego dane i dał mu możliwość usunięcia edycji ( ma taki obowiązek ).

 

A firmy telekomunikacyjne ?? Handlowanie na czarno listami klientów to chleb powszedni, moja siostra pracowała w takowej więc wiem o czym piszę. Zresztą jakoś przypadkowo co mi się kończy jakiś abonament w firmie to mam 4-5 telefonów z różnych firm czy przypadkiem nie kończy mi się abonament i czy nie chcę do nich przejść.

 

Niestety udowodnić że ktoś sprzedał bazę danych jest prawie niemożliwe.

 


@Sebastian1984 -> mnie przekonałeś

 

Cieszę się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety udowodnić że ktoś sprzedał bazę danych jest prawie niemożliwe

 

Dobrze, że prawie ;) bo ja żabojadom z orżnąć udowodniłem ;)

 

I dla jasności - mam na to pełną dokumentację, wraz z pisemnym przyznaniem się do winy :)

Trwało to kilka miesięcy, kosztowało trochę nerwów i czasu ale udowodniłem :) Wszystko bez udziału sądu, na zasadzie pism - nie telefonów do/od prawnika dyżurnego po 22, czy też na gębę wróżów czy wróżek zza siedmiu mórz :)

Wynik ugody, którą zawarłem z orżnąć pozostawię do swojej wiadomości ;)

 

- - - edyta - - -

w kwestii ochrony danych osobowych trzeba być upartym - ustawa jest ułomna i niestety mamy eldorado, z którego korzystają wszyscy zasłaniając się tym, że to "nie jest zabronione" bo przecież nie napisali, że tak nie można.. ale w myśl zasady profesora, który wykładał mi prawo na Politechnice, trzeba pamiętać, że "Jak nie jest w prawie napisane, że możesz, to znaczy że tego nie możesz" - takie ubezpieczenie przed "niezawisłością sądu", którego interpretacja przepisów zależy od wielu czynników..  :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zakładając konto na Allegro wyraziłem zgodę na przetwarzanie moich danych tylko spółce Allegro.pl, żadnemu innemu podmiotowi gospodarczemu.

 

:)

Może taki przykład?

Prawdopodobnie niektórym przynajmniej raz przy zakupie na allegro zdarzyło się zaszaleć i wybrać inną niż najtańsza forma przesyłki, przesyłkę kurierską. A co, raz się żyje.
Prawdopodobnie część z tych rozrzutnych osób spotkała się z awizacją mailową ze strony firmy kurierskiej o dostawie.
Prawdopodobnie część z szastających kasą stało się także szczęśliwym posiadaczem SMS-a z powiadomieniem o dostawie.

Rodzi się pytanie.
Czy firmy kurierskie codziennie tysiące razy łamią prawo naruszając ustawę o ochronie danych?

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz, czy firmy kurierskie do tego celu założyły Ci konto w swoim serwisie i zaczęły tym samym świadczyć usługę bez Twojej wiedzy i zgody?

 

- - - edyta - - - 

 

odnoszę wrażenie, że patrzycie na to jedno wątkowo.. ale to takie nie jest - prawo jest wielopłaszczyznowe, nie jest albo czarne albo białe.. 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: konto na portalu/w sklepie to coś innego niż wykorzystanie danych do realizacji usługi. Tak jak wcześniej było wspomniane - żeby zarejestrować się w sklepie trzeba zaakceptować regulamin. A jak możesz go zaakceptować, jeśli go na oczy nie widziałeś?

 

Wystarczyłaby mała korekta, jedna kolumna w bazie danych informująca o tym, że są to dane z zewnętrznego serwisu służące do realizacji transakcji, a nie konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności