Skocz do zawartości

Prawdopodobnie : Wyłudzanie danych z Allegro?


cyber

Rekomendowane odpowiedzi

@up sądząc po Twoim nicku połowę wieku, który masz.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak byś wiedział jak allegro łamie wszelkie regulaminy i prawo, to byś tak nie pisał.

 

Sebastian twoi prawnicy kosztują 400 pln jak myślisz ile Allegro wydaje na swoich prawników?

 

Zamiast bić pianę na forum lepiej pomyśl o zmianie platformy obsługującej transakcje, bo ja jako klient nie życzę sobie gdy ktoś mi zakłada konto bez mojej wiedzy w swoim sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyber nie wiem ile wydają. Wiem że łamią prawo i to na wielu płaszczyznach.

 


Zamiast bić pianę na forum lepiej pomyśl o zmianie platformy obsługującej transakcje, bo ja jako klient nie życzę sobie lewych kont w twoim sklepie.

 

Wiele osób już Ci udowodniło że nie są to lewe konta, a wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

 

Ja też mam dobrą radę, nie kupuj nigdy więcej nic przez net :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sebastianie Michale ale że czego Pan oczekuje? że nauczę Pana czytać ze zrozumieniem? :) tego uczyli w szkole ;) 

Qrde, a mawiają, że zodiakalne Wagi mają duże poczucie sprawiedliwości.. w konfliktach ponoć pozostają bezstronne, umieją dostrzec racje obu stron, nawet wtedy, kiedy same zamieszane są w spór.. a tu taki zonk.. uparty jak spod Barana ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@okazwłoka ale nie będzie to usługa - w pełni funkcjonalne konto - świadczona bez zgody, wiedzy i akceptacji użytkownika. Będzie to rekord w bazie danych, niezbędny do realizacji transakcji. 

 

Czy jest to w pełni funkcjonalne konto jeśli nie można kupować? Moim zdaniem nie jest to w pełni funkcjonalne. Ale to tylko moim zdaniem i nie upieram się przy nim.

 

Pytanie jest bardziej typu: czy zakładanie takiego konta jest niezbędne do realizacji usługi? Odpowiedź zależy od możliwości jakimi dysponuje usługodawca. Bo przecież można przepisywać wszystko bezpośrednio z allegro i nigdzie nie wprowadzać. Z drugiej strony można wprowadzić dane do kilku systemów.

 

Gdzie leży granica? Nie ma odpowiedzi na to pytanie, można się tylko domyślać. Każdy prawnik czy sąd uzna pewnie nieco lub bardziej inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a tu taki zonk.

 

Oj tam, Oj tam :) W sumie jest tak jak zacytowałeś, nie potrzebnie dałem się wciągnąć w udowodnieniu dla mnie oczywistych spraw.  Od orzecznictwa są sądy.

 

Myślę, że post @okazwłoka wyczerpuje dokładnie wszystko w tej kwestii i popieram go w 100 %

 

Do moderatorów może mała prośba aby wydzielić wątek dotyczący : Potencjalnego wyłudzenia danych z Allegro i założyć wątek dotyczący np wykorzystywania bezpodstawnie danych osobowych.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od orzecznictwa są sądy

 

Tró.

 

Ja mam 1 wdupioną sprawę przed SOKiK'iem, gdzie też byłem pewien swego.. ręce chciałem dać sobie uciąć ;) + 2 wygrane.

 

Do tego jedną wygraną sprawę przed polubownym ds domen + jedną "wygraną ugodę" z orange + trwające postępowanie, które mam nadzieję wygrać :)

Teoria teorią - w sądzie zaczyna się praktyka, której nikomu nie życzę, która pokazuje co i z czym się je i jak dużo odcieni szarości jest, których nie dostrzega się dopóki nie ma potrzeby.

 

 

 

- - - dopisane - - - 

 

z resztą na czasie jest sprawa Beer'a ;) Tutaj obie strony były pewne swego.. więc teoretycznie na pierwszej wokandzie, któraś ze stron powinna wygrać.. a tu pupa.. które to już posiedzenie Cię czeka Beerbant? :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmagik,  Wiem o czym piszesz i łącze się w bólu. Mi się teraz kończy powoli regres od sprzedawcy na allegro, od którego kupiłem 8 namiotów ( miał wystawionych 999, a dostępnych 2 sztuki ). Niestety poprzez  niezrealizowanie z jego strony umowy kupna otrzymałem karę umowną z przetargu. Myślę że wygramy, ale to się okaże.

 

Podobnego myślenia była moja mama którą przez 4 lata okradała pracownica ( biuro rachunkowe, pracownica w godzinach pracy wykonywała inna prace, dokładnie prowadziła księgowanie swoim klientom). Podrabiała podpisy itd ( nie miała swojej DG ). Pozwała ją o 60 tys, na każdej sprawie sędzia namawiał oskarżoną aby podpisała ugodę bo sprawa jest oczywista, że powódka i tak dostanie odszkodowanie. Ten sam sędzie na finale sprawy nie zasądził odszkodowania, bo w jego ocenie oczywiście doszło do zawinienia przez oskarżoną ale powódka nie wykazał dostanie jaką poniosła szkodę, jednoznacznie zaznaczając że na pewno poniosła, tylko nie wiadomo czy to 100 tys czy 5 tys. Oczywiście mama wszystko jasno przedstawiła i miała na to dowody. LIFE :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rodzi się pytanie. Czy firmy kurierskie codziennie tysiące razy łamią prawo naruszając ustawę o ochronie danych?

 

nie ponieważ po dostarczeniu twoje dane kończą jako kwitek w archiwum, to samo poczta i wiele innych -> widzisz różnicę miedzy takim czymś a robieniem co się chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ponieważ po dostarczeniu twoje dane kończą jako kwitek w archiwum

 

Wiesz to, czy Ci się wydaje ? Zapewniam Cię że w przypadku mojego sklepu dane z allegro są wykorzystywane tylko i wyłącznie do zrealizowania zamówienia. I nie robię z nimi co chcę, co nie znaczy że inni mają podobne praktyki. Zapewniam Cię, że kupując u mnie poprzez allegro dostaniesz inne zachęty, aby do mnie powrócić poprzez sklep online Skąd wiesz że Twoje dane z firmy kurierskiej nie zostaną sprzedane ? W telefoni za nieduża bazę danych klientów którym kończy się umowa płaci się średnio 10-20 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zapewniam Cię, że kupując u mnie dostaniesz inne zachęty, aby do mnie powrócić.

 

mnie zniechęta o robieniu z danych użytku wystarczy, poza tym jak mam coś kupić na allegro za 30 zł + 20 zł przesyłka a w sklepie obok za 50 to wole sklep i spacer, ostatnia moja transakcja z allegro była pół roku temu a i do tej pory poza przeglądaniem cen/towarów i robieniem dla klientów integracji z jego api nie korzystam z niego  -> odpowiadając na pytanie - na takim świecie żyję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka postawa jest jak najbardziej ok. Na pewno kupując stacjonarnie masz lepsze rozeznanie. Ja widzę u siebie taki trend. Potencjalny klient przychodzi do mojej hurtowni fizycznie, ogląda towar, testuje, rozmawia a potem kupuje online, aby np móc odstąpić od umowy :) Minie to osobiście nie denerwuje, nie przeszkadza bo sprzedaż detaliczna to bardziej dla mnie pasja jak zarobek ( u mnie )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy...  cytuję maila który dostałem od Uokik:

 

 

Uprzejmie informuję, że założenie konta w serwisie internetowym stanowi zawarcie umowy i nie może być dokonane bez Pana wiedzy i zgody. Umowa to zgodne oświadczenie woli obu stron, w tym wypadku zabrakło Pana oświadczenia woli w zakresie związania się umową, stąd należy uznać że do zawarcia umowy nie doszło a Pana dane wykorzystywane są bezprawnie.

 

Stosownie do przepisów ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827) przedsiębiorca posiada szereg obowiązków na etapie przed zawarciem umowy:

 

Art.  12.

1. Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały o:

1)  głównych cechach świadczenia z uwzględnieniem przedmiotu świadczenia oraz sposobu porozumiewania się z konsumentem;

2)  swoich danych identyfikujących, w szczególności o firmie, organie, który zarejestrował działalność gospodarczą, a także numerze, pod którym został zarejestrowany;

3)  adresie przedsiębiorstwa, adresie poczty elektronicznej oraz numerach telefonu lub faksu jeżeli są dostępne, pod którymi konsument może szybko i efektywnie kontaktować się z przedsiębiorcą;

4)  adresie, pod którym konsument może składać reklamacje, jeżeli jest inny niż adres, o którym mowa w pkt 3;

5)  łącznej cenie lub wynagrodzeniu za świadczenie wraz z podatkami, a gdy charakter przedmiotu świadczenia nie pozwala, rozsądnie oceniając, na wcześniejsze obliczenie ich wysokości - sposobie, w jaki będą one obliczane, a także opłatach za transport, dostarczenie, usługi pocztowe oraz innych kosztach, a gdy nie można ustalić wysokości tych opłat - o obowiązku ich uiszczenia; w razie zawarcia umowy na czas nieoznaczony lub umowy obejmującej prenumeratę przedsiębiorca ma obowiązek podania łącznej ceny lub wynagrodzenia obejmującego wszystkie płatności za okres rozliczeniowy, a gdy umowa przewiduje stałą stawkę - także łącznych miesięcznych płatności;

6)  kosztach korzystania ze środka porozumiewania się na odległość w celu zawarcia umowy, w przypadku gdy są wyższe niż stosowane zwykle za korzystanie z tego środka porozumiewania się;

7)  sposobie i terminie zapłaty;

8)  sposobie i terminie spełnienia świadczenia przez przedsiębiorcę oraz stosowanej przez przedsiębiorcę procedurze rozpatrywania reklamacji;

9)  sposobie i terminie wykonania prawa odstąpienia od umowy na podstawie art. 27, a także wzorze formularza odstąpienia od umowy, zawartym w załączniku nr 2 do ustawy;

10)  kosztach zwrotu rzeczy w przypadku odstąpienia od umowy, które ponosi konsument; w odniesieniu do umów zawieranych na odległość - kosztach zwrotu rzeczy, jeżeli ze względu na swój charakter rzeczy te nie mogą zostać w zwykłym trybie odesłane pocztą;

11)  obowiązku zapłaty przez konsumenta poniesionych przez przedsiębiorcę uzasadnionych kosztów zgodnie z art. 35, jeżeli konsument odstąpi od umowy po zgłoszeniu żądania zgodnie z art. 15 ust. 3 i art. 21 ust. 2;

12)  braku prawa odstąpienia od umowy na podstawie art. 38 lub okolicznościach, w których konsument traci prawo odstąpienia od umowy;

13)  obowiązku przedsiębiorcy dostarczenia rzeczy bez wad;

14)  istnieniu i treści gwarancji i usług posprzedażnych oraz sposobie ich realizacji;

15)  kodeksie dobrych praktyk, o którym mowa w art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym oraz sposobie zapoznania się z nim;

16)  czasie trwania umowy lub o sposobie i przesłankach wypowiedzenia umowy - jeżeli umowa jest zawarta na czas nieoznaczony lub jeżeli ma ulegać automatycznemu przedłużeniu;

17)  minimalnym czasie trwania zobowiązań konsumenta wynikających z umowy;

18)  wysokości i sposobie złożenia kaucji lub udzielenia innych gwarancji finansowych, które konsument jest zobowiązany spełnić na żądanie przedsiębiorcy;

19)  funkcjonalności treści cyfrowych oraz technicznych środkach ich ochrony;

20)  mających znaczenie interoperacyjnościach treści cyfrowych ze sprzętem komputerowym i oprogramowaniem, o których przedsiębiorca wie lub powinien wiedzieć;

21)  możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasadach dostępu do tych procedur.

2. Jeżeli umowa jest zawierana w imieniu innego przedsiębiorcy, należy podać dane, o których mowa w ust. 1 pkt 2-4, identyfikujące tego przedsiębiorcę.

 

Art.  17.

1. Jeżeli umowa zawierana na odległość, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, nakłada na konsumenta obowiązek zapłaty, przedsiębiorca ma obowiązek dostarczyć konsumentowi w sposób jasny i widoczny, bezpośrednio przed złożeniem przez konsumenta zamówienia, informacji, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 1, 5, 16 i 17.

2. Przedsiębiorca zapewnia, aby konsument w momencie składania zamówienia wyraźnie potwierdził, że wie, że zamówienie pociąga za sobą obowiązek zapłaty.

3. Jeżeli do złożenia zamówienia używa się przycisku lub podobnej funkcji, muszą być one oznaczone w łatwo czytelny sposób słowami "zamówienie z obowiązkiem zapłaty" lub innego równoważnego jednoznacznego sformułowania.

4. Jeżeli przedsiębiorca nie spełnia wymagań określonych w ust. 2 lub 3, umowa nie zostaje zawarta.

 

Jeżeli Pana dane osobowe zostały użyte bez Pana wiedzy i zgody, to powinien Pan o tym fakcie poinformować Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (https://www.giodo.gov.pl/).

 

W przypadku dalszych problemów lub wątpliwości można również osobiście skontaktować się z powiatowym lub miejskim rzecznikiem konsumentów albo Oddziałem Federacji Konsumentów. Podmioty te będą mogły dokonać pogłębionej analizy sprawy, a następnie podjąć właściwe działania (porada, wystąpienie do przedsiębiorcy lub pomoc w sporządzeniu pisma procesowego albo przystąpienie do postępowania). Dane teleadresowe wskazanych podmiotów można ustalić na stronach: www.mapaporadnictwa.org lub www.uokik.gov.pl.

 

No to się zacznie sezon na sklepy internetowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No to się zacznie sezon na sklepy internetowe

 

imo nie zacznie się bo to wszystko jest dziurawe i ci co robią co chcą mają kontrargumenty, na razie to zostaje nie kupować przez allegro lub zgadzać się na powyższy proceder, jednak mam nadzieje że znajdą się prawnicy co wyczyszczą z kasy wyłudzaczy lub zrobi się z tego aferka i zostaną wydane jednoznaczne interpretacje tego prawa -> poczekamy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności