Skocz do zawartości

[lamerskie pytanie?] Google "wpis"


novy*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś przez przypadek zauważyłem, że site w googlach wyswietla mi podstrony w mojej domenie, których juz ponad rok nie ma. Chciałbym aby zniknęły? Jest na to jakis sposób? Napisać do google to chyba raczej nie.... B)

Jedyne co mi przyszło do głowy, to.... Wstawić na jakiś czas pliki z takim samym podlinkowaniem, pusta strona i poczekać aż googiel przelecii uaktualni wpis, tym samym wyczyści (zamieni) wpis.

To jedyne wyjście z takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne rozwiązania tego problemu z większą korzyścią dla Ciebie i oglądalności Twojej witryny. Opiszę tutaj dwa...

Jeśli zależy Ci na całkowitym usunięciu z indeksów Google lub innych wyszukiwarek tych podstron, możesz ustawić (najlepiej) własną stronę błędu - 404. W ten sposób powiadomisz użytkownika użytkownika, że podana strona już nie istnieje. Użytkownik jednak wejdzie do Twojego serwisu (bo wejdzie na stronę z błędem). Roboty wyszukiwarek są obecnie nastawione na usuwanie dokumentów zawierających błąd 404, więc strony z czasem znikną, a Ty mało na tym stracisz...

Drugie rozwiązanie jest nieco inne. Możesz podstawić zamiast tych podstron strony informujące o przeniesieniu danego działu, artykułu itp. pod inny adres, ale nie ustawiając strony błędu 404. W ten sposób wyszukiwarka będzie posiadała Twoją stronę w indeksie, jednak nie stracisz czytelników. Rozwiązanie to jest proste jeśli jest to dynamiczna strona WWW lub chcesz bawić się z plikiem .htaccess Najlepiej, aby na takiej stronie znalazła się informacja o danej podstronie, tj. gdzie została przeniesiona.

Podstawianie identycznych stron, bez danego błędu, może grozić usunięciem ich wszystkich lub w najgorszym wypadku banem, więc nie zaleca się tworzenia takich podstron w celu zwabiania użytkowników na stronę...

Portal komputerowy

-
webmastering, biznes

Forum IT - informatyka, komputery, technologie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie podobne:

Mialem strone... pozniej znikła ona na jakis czas. Wczoraj przywrociłem ja, ale jest mala roznica. Strona zachowala adres, ale zmieniony został m.in. <title>.

W googlach strona nadal ma poprzedni <title>. W jaki sposob uaktualnic title, keywordsy i description?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności