Skocz do zawartości

Skrypt newslettera


bellois

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo powszechnie, że własny newsletter jest bardzo dobrym narzędziem w e-marketingu(dlatego wybrałem ten dział forum). Istnieją świetne narzędzia komercyjne do tworzenia newslettera, jak mboot.pl. Na razie szukam jednak jakiegoś darmowego narzędzia. Wiem, że są całe setki darmowych skryptów, ale testowanie wszystkich po kolei to prawdziwa MORDĘGA, a poza tym najbardziej mi zależy na czymś wypróbowanym w praktyce przez kogoś innego :)

Moje wymagania, to: lista typu double-opt-in(potwierdzenie zapisu w e-mailu), możliwość personalizacji(choć jedno dodatkowe pole na imię), możliwość eksportu/importu listy adresów.

Jakieś sugestie?

P.S. Tylko nie polecajcie PHPList, ponieważ już go testowałem i ma problemy z polskimi znakami :>

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie.

Napisać bazę (nawet z double-opt-in czy tokenem) to nie jest problem, można to zrobić w jeden wieczór "szyte na miarę". Większy problem jest z wysłaniem masowej korespondencji.

Jeżeli posługujecie się jakimś programem (nie skryptem PHP, ale aplikacją windowsową) do wysyłania mailngu (5-10 tys. osó:D, też będę wdzięczny za sugestie. Z tego co testowałem, Group Mail, przyznam, dosyć średnio się sprawdza (dostałem jakieś demo które wysyłało do 100 osób i robienie 10 oddzielnych list mnie skutecznie zniechęciło).

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś pomoże ... ale zawsze jakaś wskazówka :pisze:

 
<?
if ($_POST['akcja']=='wyslij')
	{
	$temat=$_POST['temat'];
	$tresc=nl2br($_POST['tresc']);

	$wiadomosc=$tresc;
	$wiadomosc.="<br><br>Treść wiadomości newslettera";
	$headers = "MIME-Version: 1.0\r\n";
	$headers.= "Content-type: text/html; charset=iso-8859-2\r\n";
	$headers.= "From: Od kogo - subskrypcja<info@nazwa.pl>";		

$emaile = $db->get_results("SELECT email FROM newsletter;");
$ile_znalezionych=$db->num_rows;
$ok='tak';
$liczba = 0;

foreach ($emaile as $email)
{
$do = $email->email;
if ($do <> '')
{
if (mail($do, $temat, $wiadomosc, $headers)) { $liczba++; }
else { $ok='nie'; }
}
}

if ($ok=='tak') { echo 'Mail wysłany do '.$liczba.' osób'; }
else { echo 'Coś poszlo nie tak... '; }

}
?>

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po <? daj set_time_limit(0);

po $liczba = 0; daj $i = 0;

po $do = $email->email; daj if( !($i%200) ) sleep(300); $i++;

I co 200 maili będzie przerwa 300 sekundowa. Wtedy większość powinna zostać wysłana :pisze:

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

również się przyłączam do pytania.

Nie wiem na ile to możliwe, ale monitoring tego co się dizeje dalej z mailem jest dla mnie niezwykle istotne.

Czyli potrzebuję raport o otworzonych mailach i klikniętych linkach.

Chcę zrobić parę zróżnicowanych wysyłek do małych grup userów i za pomocą statystyk określić najskuteczniejszy w danej sytuacji list (temat, tekst, forma,itd...)

dziś potestóję ww follow up-a, jak w wersji lite będzie ciekawa to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas opcja w Excelu do seryjnej korespondencji

Korespondencję seryjną ma pakiet biurowy Office'a, można to zrobić także z poziomu Worda, ale trzeba go mieć + pełną wersję Outlooka (nie express). Nie polecam jednak tego sposobu do wysyłania tysięcy maili.

--------------------------------------------

Foka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego

www.freebot.pl , jedyne darmowe narzędzie jakie znalazłem pozwalające na analizę "odbieralności" maili.

dziś potestuję i jak będzie warto to zdam relację.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry to nie tak

tamten post miał być odpowiedzią na ten właśnie post, ale....

Niestety nie udało mi się go usunąć później chyba dlatego, że dostał odpowiedź, o której to powiadomienie uświadomiło mi błąd...

Nie mam nic wspólnego z wyżej wymienionym prog.

TW rwachster nie istnieje !!!

w międzyczasie znalazłem jeszcze takie kwiatki:

sendblaster.com

mail list pro, ale nie znalazłem świeżej wersji, z tego co czytałem na forach to obsługuje wymianę imion w temacie i parę innych.

do testów zasiąde wieczorem

Moderatorów pięknie proszę o usunięcie wspomnianego wyżej posta by zdementować wszelkie podejrzenia.

pozdro

Ps. W tym kraju paranoi się można nabawić, każdy szuka drugiego dna, kto z kim, po co,... pomyśleć że to wszystko przez "księżycowych złodziei"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności