Skocz do zawartości

LinkORN.pl


Paweł Kobis

Rekomendowane odpowiedzi

Problematyczny temat, ale wydaje mi się, że tym razem Aniol ma trochę racji. Kilka tygodni temu robiłem mały eksperyment. Zrobiłem 3 podstrony: domena1.pl/slowo.htm, domena2.pl/slowo.htm, domena3.pl/slowo.htm -zawartość oczywiście tematyczna. Dodałem do nich po dwa linki z zupełnie różnych stronek. Na każdej z nich link do strony pozycjonowanej. Po zaindeksowaniu strona skoczyła o 6 oczek. Następnie na podstronie 1 dałem link do podstrony 2. Po paru dniach podstrona 2 trafiła do uzupełniających a strona pozycjonowana spadła o 5 oczek. Może tylko zbieg okoliczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 846
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Problematyczny temat, ale wydaje mi się, że tym razem Aniol ma trochę racji. Kilka tygodni temu robiłem mały eksperyment. ...

Panie "doświadczalski" 2 pytania:

* ale czy to ma coś wspolnego z tematem wcześniejszych wypowiedzi?

* Czy ja twierdzę, że wyniki uzupełniające się dobre i wartościowe ?

Twierdzę tylko, że to normalne że 3/4 serwisu siedzi w uzupełniającyh - tak jest od miesięcy i wydawało mi się to tak oczywiste, że przyjąłem założenie, że "wszyscy o tym wiedzą", no coż okazuje się, że nie miałem racji.

Czyżby większosć nie zadawało sobie trudu sprawdzenia kilku stron dla porównania, może uważąją, że 3 frazy na główną to "całe pozycjonowanie"? Myślę, że nie - wydaje mi się, że jednak większość zdawała sobie z tego sprawę tylko traktowała sytuację jako normalną. A tu nagl okazuje się, że są serwisy z uzupełniającymi<20% pokażcie nam je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link jest linkiem, a w tym przypadku mogło to być jakimś efektem fsb, może to być tak że strona z uzupełniającego ma słabszy power, ale zawsze link jest zaliczony

dla Twoich okien najlepsze markizy - dla wszystkich adwokat - lub książka telefoniczna - oferty różnego typu, taniej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrtn nie denerwuj się. Twierdzisz, że 3/4 serwisu to uzupełniające, ale masz na myśli wyniki site, czy faktyczną liczbę stron w serwisie?

nie denerwuję się - mam taki (być może nieco agresywny) styl wypowiedzi - po prostu chcę ustalić coś szybko i nie bawić się w owjianie w bawełenkę.

Mam na myśli rzeczywiste wyniki site. Napisałem kiedyś skrypt liczący uzupełniające żeby to co oczywiste sprawdzać szybko i kilka przykłądów:

serwis / Wyników nieuzupełniajacych / wszystkich wyników

ceneo.pl 105 000/ 519 000

sklepy.24.pl 7 170/116 000

bankier.pl 42 300 / 148 000

pl.wikipedia.org 114 000 / 449 000

pudelek.pl 4 840 / 33 700

cyfrowe.pl 27 500/ 152 000

Z uzupełanijącymi się nie walczy uzupełniające się ma

(tak jak np. bakterie w żołądku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam takiego skryptu. Gdybyś był tak uprzejmy i sprawdził stronkę z moje stopki to byłbym wdzięczny.

Ale nie dziwię się Aniolowi, że chce wyeliminować przydzielanie linków na podstronach z uzupełniających. Natomiast sposób w jaki to chce osiągnąć jest faktycznie co najmniej dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz kontynuuję wypowiedz i uzasadnienie mojej postawy.

Sprawdzenie stosunku uzupełnijących do nieuzupełniających jest banalne - mógł to zrobić każdy, szczególnie dla serwisów z site w okolicy 1000.

uruchamianie ankiety, twierdzania 20% itp świadczy (niesety) o braku rosądnego podejścia do tematyki SEO.

Inną sprawą jest ocena wartości wyników uzupełniających. W zasadzie ja mam na uzupełniające w 100% wykrystalizowany (doświadczalnie) pogląd, ale pozwolę go sobie nie publikować, że względu na brak dowodów tak oczywistych jak np: w przypadku site.

Nie mam nic przeciwko silnym osobowościom choć wolałbym, żeby grały w otwarte karty

W ogóle dla mnie najlepszy byłby system wymiany linków nadzorowany przez jedną, rozsądną osobę.

O której wiadomo, że

1) zna się na SEO

2) ma wyniki

3) zarabia na sytemie dzięki otwartej informacji typu (10% linków dla mnie).

Szczególnie ważny jest ten trzeci punkt - jawne (najlepiej całkiem spore) zyski z systemu.

Przy jawnej i czystej polityce zarabiania własiciela uzytkownicy moga z kolei liczyć na to, że w interesie prowadzącego będzie dbanie o jak najlepszą jakość i siłę wyników.

Spokojnie oddałbym nawet częśc moich podstron po to, żeby ktoś przejmował się ich jakością zamiast mnie. Wtedy można by robić wszystko np: w 100% ręczną moderację przyjmowanych stron. właściciel lubi katalogi - dobra nie ma sprawy widocznie wie i sprawdził, nie lubi - OK ma powody. Ważne że kłopot spadłby ze mnie.

W obecnych systemach właścicele muszą oszukiwać a użytkownicy nie mają pewności ile linków za pół roku pójdzie dla systemu.

Niestety całość ma jedną wadę - osoba kierująca takim systemem musi wzbudzać zaufanie i mieć praktyczną wiedzę SEO. Wylatywanie (nawet z myślą )że strony >20%uzupełniających są beee do kroków wzbudzających wiarę na pewno nie nalezy. Oczywiście nie piję tutaj do jednej firmy/człowieka. Obecnie WSZYSTKIE polskie sytemy są mocno skażone ukrytymi interesami i niejasnymi powiązaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że dziwny, Aniol a wylewa dziecko z kąpielą. Nie można tego jakoś obejść? Pominąć w przydzielaniu linków

A tu nagl okazuje się, że są serwisy z uzupełniającymi<20% pokażcie nam je smile.gif

Proszę bardzo: https://www.blog.24news.biz/ 89 "dobrych" i 9 w uzupełniających. :) To na razie moja jedyna strona, która spełnia warunki Anioła (na razie spełnia)

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był tak uprzejmy i sprawdził stronkę z moje stopki to byłbym wdzięczny.

1 970/15 600

Więcej sprawdzeń nie robię (nie chcę bana w google), skryptu nie sprzedaję, zostawię dla siebie i kilientów.

Zresztą parę postów wcześniej była pokazana metoda jak to zrobić bez skryptu i z niewiele mniejszą dokładnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: https://www.blog.24news.biz/ 89 "dobrych" i 9 w uzupełniających. :angry: To na razie moja jedyna strona, która spełnia warunki Anioła (na razie spełnia)

zauważ że pisałem o serwisach :) a nie "stronkach" z site<100 :) - dodawać do do sytemu dopiero byłoby stratą :(.

Po za tym nie chcę cię martwić ale przyjda uzupełniajace :( z czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ze strony trafiają do indeksów uzypełniajacych to wynik 2 rzeczy:

1 - niechlujstwa po stronie webmasterów

2 - stosowania standardowych CMS-ow bez pomyślenia o poprawkach

Czy 20% to dużo czy mało? Na to pytanie nie znam odpowiedzi bo 20% z 10 stron to ogrom a 20% z 100 000 podstron to już bardziej do przyjęcia.

To że Google tak postępuje i czy nam się to podoba czy nie to fakt. I prawda jest taka albo się dostosujemy do tego jak nam grają albo wypad z rynku. Wole mieć w systemie 1500 porządnych domen niż 10 000 z czego 80% podstron będzie nic nie warte.

Obecnie z programistami z firmy zastanawiamy się jak to obejść i jest pewien pomysł ale o tym już na naszym forum.

mrtn - możesz poddawać w wątpliwość moją wiedzę z SEO i masz do tego prawo. Dlatego każdy z nas ma swój rozum i sam wyciąga wnioski. Ty czytasz i nie rozumiesz tego co pisze i tu jest problem. Wyciągasz wnioski na podstawie szczątkowej wiedzy ale na to już ja nic nie poradzę.

Zamiast rozpisywać się tutaj proponuje zabrać głos na naszym forum no chyba że się ktoś boi i potrafi tylko mówić w grupie swoich pochlebców :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRTN mądrze piszesz.. oczywiscie masz racje w 100% z uzupelniającymi.. w ogole nie wiem jak ktos cos takiego mogl wymyslec.. rewolucja goni rewolucje

jednak nie moge sie zgodzic z jednym punktem..

W obecnych systemach właścicele muszą oszukiwać a użytkownicy nie mają pewności ile linków za pół roku pójdzie dla systemu.

Nie masz zadnych podstaw zeby tak mowisz o wszystkich ! W przypadku linkme jest jasno okreslony próg 5% dla wlascicieli systemu.. ale jak to sprawdzic ? cozywiscie sie nie da bo zaraz trzeba by zrobic wycieczki zainteresowanych po bazie systemu..

najlepiej sam sie postaw w roli wlasciciela jakiegos sytemu , ktoremu kazdy juz na starcie zarzuca oszustwa.. zreszta taka mentalnosc niektorych osob.. to ze jakeis sytemy sprzedaly wiecej punktow niz mają nie pozwala tak pisac o wszystkich bo przy zalozeniu ze jest aktualnie 5 liczacych sie systemow kazdy to powiedzmy ze 20%.. a wiec oszukuje np 80% a nie 99%..

ludziom i tak sie nie dogodzi.. kazdy chce malo wlozyc i duzo wyciagnac.. linkor przyzwyczail Was do tego.. ale duzo nie zawsze oznacza lepiej..

pozdrawiam

Największy darmowy system promocji serwisów. Najbardziej zaawansowany w Polsce.

Wysoka skuteczność, rejestracja w 2 minuty.

All in One ---> Manual

234x60.gif or 234x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ze strony trafiają do indeksów uzypełniajacych to wynik 2 rzeczy:

1 - niechlujstwa po stronie webmasterów

2 - stosowania standardowych CMS-ow bez pomyślenia o poprawkach

jakiś malutki sensowny dowodzik na te banialuki ?

a może nie odróżniamy zawijania wyników (filter=0) od spuplementali :)

Czy 20% to dużo czy mało? Na to pytanie nie znam odpowiedzi bo 20% z 10 stron to ogrom a 20% z 100 000 podstron to już bardziej do przyjęcia.

sory ale dyskutując na tym "poziomie" nie mam szans - zniszczysz mnie doświadczeniem

mi się wydawało że 20% to zawsze 20% czyli taka sama częsć całosci

tymczasem dowajduję się, że 1 strona (20%z10) to ogrom, a 20 000 to "bardziej do przyjęcia" - bez sensu.

Wyciągasz wnioski na podstawie szczątkowej wiedzy ale na to już ja nic nie poradzę.
Każdy z nas ma wiedzę szczątkową. Tylko moja wiedza szcząkowa mówi mi, że pomysł "20%" to pisania banialuków bez znajomości SEO. Błąd logiczny na poziomie bardzo początkującego. Skoro nawet pbieżne statystyki wykazują, że w suplementalu statystycznie ląduje jakieś 2/3 nawet porządnych podstron to po co wymyślać histroie i jescze ich bronić ?.

Zamiast rozpisywać się tutaj proponuje zabrać głos na naszym forum no chyba że się ktoś boi i potrafi tylko mówić w grupie swoich pochlebców ;)

Prymitywna zagrywka - jeszcze tego brakuje żebym pisywał po 20-30 pseudoforach :) żeby udownić, że sie nie boję.

Przepraszam za pytanie: ile masz lat ? bo w taki spsób "zagrywają" dzieci w pisakownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zadnych podstaw zeby tak mowisz o wszystkich ! W przypadku linkme jest jasno okreslony próg 5% dla wlascicieli systemu.. ale jak

jeżeli jest wyrażnie napisane to przerpaszam, nie widziałem .. i nie mogłem tego znaleźć

ani w regulaminie, ani na stronie. Pamiętam tylko ze strony głównej:

My w przeciwieństwie do konkurencji pozycjonujemy WASZE strony, NIE NASZE!

Nie mam nicz przeciwko Tobie, ale np.: nie uważam, za stosowne zabierania głosu właściciela jednego sytemu w wątku krytycznym na temat konkurencji ...

P.S. Jak tak dalej pójdzie to żaden system nie będzie "mnie lubił" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności