Skocz do zawartości

Dwa portale, a bezpieczna fuzja


ar4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

występują dwa portale:

1. Domena A - filtr za linki :), prawie zerowy ruch

2. Domena B - praktycznie nie pozycjonowana.

 

Jak najlepiej przenieść wszystkie artykuły z domeny A na domenę B, bez przekierowania domeny?

generalnie chodzi o to, aby nie powstał duplicat content a jednocześnie domena B nie dostała żadnych filtrów itp.

 

Myślałem o wyłączeniu strony na jakiś czas np. 1 miesiąc i poczekać, aż większość zostanie wyindeksowana, lub

W GWT czy jak tam to się teraz nazywa, usunąć domenę z Google.

 

Wszystkie propozycje mile widziane najlepiej osób z podobnym problemem, którzy przebrnęli przez taki zabieg bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie do końca mam przekonanie do tego...

@up robiłeś już takie rzeczy, bawiłeś się tym narzędziem?

Dziwne dla mnie jest to, że ja usuwasz w tym GWT domenę, a po kilku dniach usuwasz usunięcie to cały SITE wraca w kilka minut.

Obawiam się, że to tylko ukrywa linki w serpach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

it_management doprecyzuj proszę odpowiedź. Według mnie usunięcie domeny w GWT powinno załatwić sprawę, aczkolwiek opcja ta nazywa się w GWT "tymczasowo ukryj". Nie da się też ukryć, że domena z całkowicie nową treścią dużo szybciej się indeksuje, aniżeli stara usunięta(ukryta) treść na nowej domenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie usunięcie domeny w GWT powinno załatwić sprawę, aczkolwiek

 

Aczkolwiek,  nie załatwi sprawy gdyż google przechowuje historię domeny nawet po wyindeksowaniu i usunięciu z gwt.

 

E.

Ile przechowuje,  nie wiem.  Nie jestem aż tak cierpliwy aby sprawdzić.  Strzelam, że do zmiany abonenta. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę u siebie zrobić trochę porządku i podepnę się pod temat

 

Planuję przenieść stare wpisy z domeny A na subdomenę B czy po przekierowaniu 301 w .htaccess mam usunąć całkowicie stare przekierowane wpisy z domeny A ? czy moge je zostawić zapisując np w szkicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności