Skocz do zawartości

Kolejny powód aby nie płacić zus


Finan

Rekomendowane odpowiedzi

No nieźle, zus może już decydować kiedy prowadzimy działalność a kiedy nie.Oczywiście tak jak mu wygodnie.

Cytat:

,,Zaledwie miesiąc temu Sąd Najwyższy przyznał rację ZUS-owi, stwierdzając, iż urzędnicy ZUS mają prawo decydować o tym, czy działalność jest nadal wykonywana. Według sędziów, urzędnik ZUS może uznać, że przedsiębiorca nie wykonuje już działalności w sposób wystarczający i na podstawie takiego stwierdzenia ma prawo do uznania, iż osoba taka nie podlega już ubezpieczeniom. Taka decyzja stanowi zaś podstawę do odmowy wypłaty należnych zasiłków. ,,

 

Pełna treść: www.elfast.net/item/459-wolna-reka-rynku-w-kajdanach-zus.html

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jest to w pewnych sytuacjach całkowicie zrozumiałe - kobieta otwiera fikcyjną DG, następnie zachodzi w ciąże - urlop zdrowotny, macierzyński... Prosty sposób żeby doić $$ z ZUS. Bez takich rozwiązań jak te o których napisałeś ten proceder jest możliwy. Tutaj chodzi głównie o wyłudzanie zasiłków więc sprawa jest marginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie:

 

Sprawa rozpatrywana przez Sąd Najwyższy dotyczyła mężczyzny, który od lat zajmował się drobnym handlem na lokalnych targowiskach. Mężczyzna zarejestrował działalność gospodarczą i przez lata opłacał należne składki ZUS. Urzędnicy ZUS nie mieli żadnych zastrzeżeń, aż do momentu, gdy przedsiębiorca... zaczął chorować.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć orzeczenia SN o tej sygnaturze, ale znalazłem Sygn. akt IV U 196/15 z SR w Olsztynie orzeczenia.olsztyn.sr.gov.pl/content/$N/150515250002021_IV_U_000196_2015_Uz_2015-08-26_001 gdzie to wygląda "trochę" inaczej - pytanie czy ta strona co podałeś to nie jakiś precel z czyimiś fantazjami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to precel z fantazjami. Ale z własnego doświadczenia, ok 15 lat temu.Prowadząc działalność gospodarczą lekarz wypisuje mi zwolnienie raz na ok. 30 dni i potem ok. 15 dni. Płacę chorobowe (które jest w takim przypadku dobrowolne), lecę więc do zus bo coś tam mi dadzą jak byłem na zwolnieniu.

A g....no prawda bo w ciągu ostatniego roku spóźniłem się jeden dzień ze składką.Według nich nie należało mi się ani grosza.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to precel z fantazjami. Ale z własnego doświadczenia, ok 15 lat temu.Prowadząc działalność gospodarczą lekarz wypisuje mi zwolnienie raz na ok. 30 dni i potem ok. 15 dni. Płacę chorobowe (które jest w takim przypadku dobrowolne), lecę więc do zus bo coś tam mi dadzą jak byłem na zwolnieniu.

A g....no prawda bo w ciągu ostatniego roku spóźniłem się jeden dzień ze składką.Według nich nie należało mi się ani grosza.

 

Wiesz tu już zależy od ludzi pracujących w kontroli. Jak byłem na ojcowskim wzywała mnie Pani 3 razy, aby wyprostować sprawę spóźnień ze składkami. Tłumaczyła to tym, że chce aby jak najszybciej wypłacono mi świadczenie. Nawet sama napisała podanie do naczelniczki ZUS o przywrócenie terminu płatności składek za określine miesiące. Więc tu bym nie generalizował.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tłumaczyła to tym, że chce aby jak najszybciej wypłacono mi świadczenie. Nawet sama napisała podanie do naczelniczki

 

Nie chwaląc się u mnie w US i ZUS jest podobnie.  Urzędnicy są bardzo przychylni i pomocni.  

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się u mnie w US i ZUS jest podobnie.  Urzędnicy są bardzo przychylni i pomocni.

Płacicie tak duże skłądki, że jakakolwiek ich pomyłak drogo by ich kosztowała to i latają wam na zawołanie ;)

W 2014 o ile pamiętam była plaga "wyłudzeń" przez kobiety w ciąży. Zakładały DG przez miesiąc płaciły najwyższy ZUS a potem zwolnienie i niech Państwo placi.

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014 o ile pamiętam była plaga "wyłudzeń" przez kobiety w ciąży. Zakładały DG przez miesiąc płaciły najwyższy ZUS a potem zwolnienie i niech Państwo placi.

 

Chyba tak pięknie nie jest - bo do wypłat z ZUS liczą średnią z ostatnich 12mc.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W 2014 o ile pamiętam była plaga "wyłudzeń" przez kobiety w ciąży. Zakładały DG przez miesiąc płaciły najwyższy ZUS a potem zwolnienie i niech Państwo placi.

 

Chyba tak pięknie nie jest - bo do wypłat z ZUS liczą średnią z ostatnich 12mc.

 

 

Tak jest od niedawna. Wcześniej wystarczyło 3 miesiące i tyle. Teraz stosuje się inny myk, ale to przy umowach o pracę. Zatrudniasz się na czas 3 miesięcy na połowę etatu. Po 3 miesiącach dostajesz awans i nową umowę w ten sam dzień, gdy wygasła wcześniejsza, ale już na pełny etat z zarobkami netto np. 6000 zł. Reszta to tylko czekanie i wypad na chorobowe.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności