Skocz do zawartości

Link do każdego produktu


MoRiA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam każdego z osobna.

Zajmuję się w pewnym sensie administrowaniem naszym sklepem internetowym, gdzie mamy kilka tysięcy produktów.

Sklep jest wykonany w ASP; wszystkie jaskółki, z którymi rozmawiałem, szepczą, że ta technologia jest nieprzyjasna Google i pozycjonowaniu na Google.

W kanonie naszych produktów znajduje się np. produkt o nazwie: Opona Pirelli 175/70 R13... Strony dla każdego produktu (z wyjątkiem kilkunastu) są tworzone dynamicznie (jeśli się mylę, to mam na myśli fakt, że produkt na podstronie nie ma własnego adresu http; wszystkie produkty znalezione na stronie mają ten sam adres).

Ponieważ jak oglądam statystyki, to widzę, że ludzie szukają naszych produktów także po frazach "pirelli" lub "175/70 R13", czy podobno prosty zabieg mający na celu nadanie każdemu produktowi unikalny adres pomoże w jakikolwiek sposób w pozycjonowaniu naszego serwisu? Jak rozumiem, jest szansa, że wówczas nie ok. 50, lecz kilka tysięcy naszych stron będzie zaindeksowanych, a przez to fraza "opony" będzie kojarzona nie z 50-cioma, lecz z 5k stron. A to dobrze, a raczej lepiej niż było, prawda? Ponadto do tej pory odnalezienie nas po frazie "175/70 R13" było niemożliwe, a teraz stałoby się możliwe, czyż nie?

"...wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy..."

Zawiodły i rozczarowały, więc nie polecam: ReMedia z Bydgoszczy, Net-Sukces Krzysztof Ziółkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest wykonany w ASP; wszystkie jaskółki, z którymi rozmawiałem, szepczą, że ta technologia jest nieprzyjasna Google i pozycjonowaniu na Google.
A co ma ASP do pozycjonowania? Czy ASP wypluwa inny kod HTML niż PHP?

Jeżeli strony generowane są dynamicznie, to niewyobrażam sobie jak wszystkie produkty mogły mieć ten sam adres? Albo znajdowały się na jednej stronie albo sklep był na ramkach.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Kaviorek (1) - firma niestety nie zaproponowała, bo otwarcie przyznaje, że technologia ASP nie jest ich najmocniejszą stroną. "Producent" sklepu może to zrobić, lecz chciałem się upewnić, czy warto i jak bardzo warto poświęcić troszkę roboczogodzin.

Yavaho - "A co ma ASP do pozycjonowania? Czy ASP wypluwa inny kod HTML niż PHP?" - jak widać po treści tego postu i po miejscu, gdzie widnieje, średni ze mnie specjalista od języków programowania. Sklep prawdopodobnie JEST na ramkach.

Kaviorek (2) - https://www.motoopony.pl/opona.asp?produkt=27696 - ten przykładowy link owszem prowadzi do pojedynczego konkretnego produktu, lecz zauważ, że dotyczy to tylko produktów promocyjnych (kilkunastu). Osoba z firmy, która tworzyła sklep, zrobiła to tak "testowo" po tym, jak zapytałem, jak bardzo jest to wykonalne. To prawda, że ręcznie wpisując jakąś wartość na końcu linku otrzymuję oponę, lecz żadna taka podstrona (np. z przykładowym numerem =27117) nie jest indeksowana w Google, a od czasu, gdy owe testy zaowocowały tymi kilkunastona produktami o własnym adresie, są one indeksowane w Google (tzn. wreszcie mogę je znaleźć po np. 175/70 R13, gdzie wcześniej nie można było nas znaleźć). Jak sądzę to, że ręcznie mogę sobie wklepać cyferki, a unikalny adres i tak się nie pojawia (zawsze jest https://www.motoopony.pl/znajdz.asp, niezależnie od produktu), niewiele pomaga, prawda?

Infobank - "linki w java..., dopiero szczególowe normalnie, uważam że tu jest problem" - nie wiem, co miałeś na myśli, ale dzięki.

"...wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy..."

Zawiodły i rozczarowały, więc nie polecam: ReMedia z Bydgoszczy, Net-Sukces Krzysztof Ziółkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto robił ta stronę był chyba pasjonatem JS

Mamy np taką stronę:

https://www.motoopony.pl/znajdz.asp?f_poja=O

Teraz tylko trzeba wstawić normalny link (zamiast kodu JS) pod słowem "więcej..." i tak samo normalny link na dole strony tam gdzie jest stronicowanie "[1] 2 3 ... 968"

I do każdego produktu bedzie prowadzić link np: https://www.motoopony.pl/opona.asp?produkt=31613

Przy kazdej takiej stronie trzeba dać unikalny tytuł i opis , zrobić jeszcze mape serwisu i tyle.

Poszukaj kogoś kto sie zna na ASP i przerobi to bez problemu.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu google nie widzi linków w js i nie indeksuje podstron, najedź na link główny w js i spójrz na dól strony, nastepnie rozwiń i najedź na link niższego rzędu

dla Twoich okien najlepsze markizy - dla wszystkich adwokat - lub książka telefoniczna - oferty różnego typu, taniej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności