Skocz do zawartości

31 wskazówek dla SEO Usability UX sklepu internetowego


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

To co opisał Tomek  tak naprawdę nie ma nic wspólnego z usability także nie podniecajcie się za bardzo ;) jest to jedynie spis elementów przydatnych użytkownikowi. Usability to wyższa szkoła jazdy i polega na właściwym rozłożeniu tych elementów na witrynie, dobraniu odpowiednie kolorystyki, użyciu odpowiedniego "słownictwa" i paru jeszcze elementach zahaczających o grafikę.

Dla przykładu jedną rzeczą z tego całego "usability" jest prosty trick zwiększający konwersję polegający na zamianie napisu przycisku z "dodaj do koszyka" na "kup teraz" + odpowiednim kolorze tła tegoż przycisku, że nie wspomnę o właściwym jego umieszczeniu ;) 

Tak to mniej więcej wygląda. Tomek wie że dzwoni ale nie wie za bardzo gdzie i co ;)

 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@up bo xenna jest święcie przekonany, że świecznikowi potrzebny jest videomarketing.. to tłumaczy bardzo wiele. 

@Beer, jak dobrze zauważyłeś, ten cały "dekalog" - jak ktoś wcześniej nazwał - to jedynie otoczka tego, co należy i jak należy zrobić, w zależności od oferowanego produktu, aby Usability było na odpowiednim poziomie.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisał Tomek tak naprawdę nie ma nic wspólnego z usability także nie podniecajcie się za bardzo ;) jest to jedynie spis elementów przydatnych użytkownikowi. Usability to wyższa szkoła jazdy i polega na właściwym rozłożeniu tych elementów na witrynie, dobraniu odpowiednie kolorystyki, użyciu odpowiedniego "słownictwa" i paru jeszcze elementach zahaczających o grafikę.

Dla przykładu jedną rzeczą z tego całego "usability" jest prosty trick zwiększający konwersję polegający na zamianie napisu przycisku z "dodaj do koszyka" na "kup teraz" + odpowiednim kolorze tła tegoż przycisku, że nie wspomnę o właściwym jego umieszczeniu ;)

Tak to mniej więcej wygląda. Tomek wie że dzwoni ale nie wie za bardzo gdzie i co ;)

No teraz to pitolisz na maksa jak to nie ma nic wspólnego z usability

Mówisz ze usability to odpowiedni kolor butona ?

No dobra, ja wychodzę z tego przedziału :/

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ja wychodzę z tego przedziału

 

Szkoda, że nareszcie.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcagic - znowu odpowiedz godna twojego poziomu merytorycznego, na prawdę niczym nas nie zaskakuje, to jest nudne :/

Xann po prostu usiłuje wszędzie i za wszelką cenę promować swoje szkolenia, tylko ma jeden problem:Na tym forum jedynie nowi użytkownicy się mogą nabrać na to.

Nic się nie orientujesz ale to akurat nikogo nie dziwi, xann tak pisze posty żebyś za nim biegał i je podbijał, bo taka jest twoja rola, jak widać działa

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenna jak się będziesz tak spinał to ci zwieracze puszczą.


P.S. i na wuja wróciłeś? foch z przytupem :P

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak się będziesz tak spinał to ci zwieracze puszczą.

 

A kiedy do przedszkola idziesz?

Poziom, który ostatnio reprezentujesz świadczy tylko o tobie. Nie zapominaj o tym.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to pitolisz na maksa jak to nie ma nic wspólnego z usability

 

ma więcej niż ten twój cały art :)

 

przetłumacz sobie słówko na temat którego starasz się wypowiadać i dostaniesz olśnienia :D

 

xanna usabitity -> 3/4 o marnym seo a reszta bzdury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Poziom, który ostatnio reprezentujesz świadczy tylko o tobie


Z ziemi spadłeś..? przecież tych wypowiedzi księcia seło nie da się na innym poziomie komentować.. widzę "xann" - myślę tragikomedia.. tyle.

 

 


ja nie zauważyłem

 

to mnie akurat nie dziwi - widzisz tylko swoje cztery litery. No i jeszcze swój mały-wielki samochodzik, którym lubisz się tak dowartościowywać chwaląc się przy każdej okazji. Typowy narcyz :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nic się nie orientujesz ale to akurat nikogo nie dziwi, xann tak pisze posty żebyś za nim biegał i je podbijał, bo taka jest twoja rola, jak widać działa

Nie mylisz się?

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie orientujesz ale to akurat nikogo nie dziwi, xann tak pisze posty żebyś za nim biegał i je podbijał, bo taka jest twoja rola, jak widać działa

Nie mylisz się?

No jeżeli wiesz ze masz taką rolę to ok, przynajmniej jesteś świadomy i ja dobrze wykonujesz :)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności