Skocz do zawartości

31 wskazówek dla SEO Usability UX sklepu internetowego


Xann

Rekomendowane odpowiedzi


nie da się na innym poziomie komentować.

 

To nie komentuj. Zjedz śledzia w tym momencie lub pójdź na spacer. Jednym słowem olej.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Finan i popatrz, nie dość że wali orty częściej niż kaczka kupę, to jeszcze znaków interpunkcyjnych nie rozpoznaje.. to już cyganie mniej zapóźnieni są..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... wyjdźcie z piaskownicy. Jak to już ktoś kiedyś napisał gość jest klownem SEO (chociaż autor tych słów jest jego dublerem :D ) Ale... można poczytać, pośmiać się. Po kiego uja dyskutować z kimś kto ma jeden zwój więcej od żaby? Szkoda czasu...

 

A co do ortów to przydałby się konkretny nauczyciel.

 

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mówisz ze usability to odpowiedni kolor butona ?

Więcej nawet nie tylko kolor ale i jego treść oraz położenie a jeżeli prowadzi do formularza to również konstrukcja formularza , to jest jakby elementarz usability ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOTY- KONIEC DRAPANIA!!!
@ Xann - jakaś wskazówka to jest, jednakże potraktujmy to jako bardzo delikatnie liźnięcie tematyki. Mimo wszystko - miło, że wpadłeś ;)

@Beer - UX sklepów to temat rzeka, jakbyśmy teraz usiedli do dyskusji przy flaszce, to podejrzewam, że w okolicach środy moglibyśmy jakieś w miarę merytoryczne zestawienie wskazówek zrobić ( po uprzednim upewnieniu się, iż testy wątrobowe nie wykażą, iż ALAT i ASpaT przekraczają 90 U/I a GGTP przekracza 80U/I )

 

Chciałoby się rzec - koń jaki jest, każdy widzi. Ze sklepami - nie do końca. To, co sprawdzi się w przypadku sklepu z zabawkami, niekoniecznie sprawdzi się w sklepie z wózkami widłowymi czy też akcesoriami do uprawiania strzelectwa sportowego. Do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie.

 

 

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak wielki Wan Xanobi, masz rację.

Bardzo dobrze mój padawanie

KOTY- KONIEC DRAPANIA!!!

@ Xann - jakaś wskazówka to jest, jednakże potraktujmy to jako bardzo delikatnie liźnięcie tematyki. Mimo wszystko - miło, że wpadłeś ;)

Chciałoby się rzec - koń jaki jest, każdy widzi. Ze sklepami - nie do końca. To, co sprawdzi się w przypadku sklepu z zabawkami, niekoniecznie sprawdzi się w sklepie z wózkami widłowymi czy też akcesoriami do uprawiania strzelectwa sportowego. Do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie.

Jest dokładnie tak jak mówisz, całkowicie się z Tobą zgadzam, ale są pewne wyjściowe minimum które powinno być wdrożone.

Ten mini audyt to totalne minimum jakie karta produktu powinna mieć i jest to wyjście dla dalszej zabawy a nie koniec roboty

To tak jak z optymalizacja strony, jedne firmy robią ja na początku a np ja robią ją ciągle przez cały okres umowy

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o film na stronie oferty śrubek.

 

 

Film dobrze się sprawdza także na stronie zakładu pogrzebowego.  

 

Przykładowy film o szambach.  Zobacz ile wyświetleń. 

https://www.forum.optymalizacja.com/topic/227905-pomoc-w-wyborze/?p=1480823

 

Jeśli nie widzisz zastosowania video marketingu to sorry,  idź na szkolenie do Xanna.  Trochę się podszkolisz.  :D

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ten mini audyt to totalne minimum jakie karta produktu powinna mieć i jest to wyjście dla dalszej zabawy a nie koniec roboty

 

ten art ma 90 % zbędnych informacji, bo usera nie interesują te informacje, poczytaj np to -> https://en.wikipedia.org/wiki/Call_to_action_(marketing)

 

dlatego powtarzam, Beer ma więcej pojęcia o usability niż ty a jego wypowiedź uznałeś za bzdurę, więc może przestań się kompromitować  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@"kayman" - proponuje zebyś poczytał o web usability zwłaszcza na zachonich stronach odkryjes to czego nie wiedziałeś do tej pory i przestaniesz pisać głupoty. Wiesz słowa typu co ty tam wiesz ja wiem lepiej juz mnie nie ruszają, owszem jak przytoczysz jakieś konkretne przykłady metaerotyczne chętnie z Tobą podyskutuje tymczasem weź tą tablice i poparz na zolando
 
ps. dla ciebie i Birbanta  tym czsem polecam  np taką pozycje  https://helion.pl/ksiazki/projektowanie-funkcjonalnych-serwisow-internetowych-jakob-nielsen,pfunki.htm


 

/'....W czasie długoletnich badań oraz kontaktów z użytkownikami Jakob Nielsen wypracował zestaw wniosków, które dobrze pasują do jego odkryć:

internauci chcą jak najszybciej odnaleźć poszukiwane informacje, ..../'

 

 

Tak że śmiało możesz napisać email do Jakob Nielsen że się nie zna i bzdyry pisze bo na gupie usability usuneli jego wskazowki i Birbat wie lepiej  :)

@"stania.info" - zauważyłeś że piszęsz zeby pisać ? bo nic merytorycznego do tematu nie wniosłeś

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. dla ciebie i Birbanta  tym czsem polecam  np taką pozycje  https://helion.pl/ksi...lsen,pfunki.htm

 

jeden z komentarzy pod książką :D

 

 

 

Dałbym tej pozycji ocenę 6, gdyby, gdyby był rok 1999, niestety książka strasznie przedawniona. TAK, wiem że ogólne zasady się nie zmieniają, ale wiecie jak to jest kiedy się czyta teksty w stylu "w 2007 roku nikt nie będzie kupował książek bo będą specjalne monitory, z którym będzie się czytać równie wygodnie" lub gdy widzimy dane statystyczne gdzie rozdzielczość ekrany 1024x768 ma zaledwie 20% internautów, a siecią dalej rządzi modem 56kb ;) Zdecydowanie bardziej polecam "NIE KAŻ MI MYŚLEĆ" autorstwa Steva Kruga (dostępna w helionie) - aktualna, krótsza, ale niestety nie tak ładnie wydana. A książka wydanie faktycznie ładnie.

 

 

e/: zresztą z 2006-05-08 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności