Skocz do zawartości

aparat fotograficzny - jaki?


dudi64

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki polecacie - i dlaczego - aparat fotograficzny lustrzankę. Musze kupić swojej córce na urodziny a nie chciałbym zdawać się na bajery sprzedawcy w sklepie. Aparat ma służyć zarówno do zdjęć gdzieś w terenie jak i "portretowych" . Kompletnie się na tym nie znam i nie chciałbym za 2 miesiące żałować bo albo trzeba co chwilę kupować baterie, albo coś innego będzie szwankowało. Budżet jakiś taki rozsądny , w granicach 3-4k . 

wszystko o brazylijskiej piłce nożnej - brasfutebol.com

FreshMed - najlepszy stomatolog w Katowicach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zainteresuj się lepiej nowymi cyfrówkami z wymiennymi szkłami Panasonica. Takie aparaty nagrywają również video 4k. Czas tanich lustrzanek kończy się ( za chwile Beer napisze, że nie) ale własnie tak obecnie dzieje się .

Za 3-4 k kupisz całkiem przyzwoity aparat na przykład DMC - GX-7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno i drugie, wiec wiem co piszę. Ale jeśli chce lustrzankę kup lustrzankę kobiety nie myślą racjonalnie :D. Za 3-4k szalu nie będzie. Kupisz tanią lustrzankę z podstawowym obiektywem. lustrzankowcy dzielą się na 2 obozy Canon i Nicon , ja jestem z tego pierwszego to znaczy mam Canona, Nikona nie  miałem nigdy. Różnicy miedzy tymi 2 firmami kardynalnej nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być jej pierwszy aparat i oby początek poważniejszego zainteresowania. Dlatego nie ma sensu na początek kupować czegoś mega wypasionego. Budżet jest elastyczny. Tak żeby na początek miała coś porządnego w sensownej cenie. Jak się okaże że to nie tylko kolejna zachciewajka to trzeba będzie na wyższe półki zerknąć. 

wszystko o brazylijskiej piłce nożnej - brasfutebol.com

FreshMed - najlepszy stomatolog w Katowicach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być jej pierwszy aparat i oby początek poważniejszego zainteresowania.

 

Jesli na początek to proponował bym coś z kompaktów np. Sony Cyber shot DSC-HX300 lub 400

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max dobrze mówi - kup "małolacie" coś z wymienną optyką, ale nie lustro :) Mniejsze to, poręczniejsze a i bardziej praktyczne dla amatorskiego zastosowania :) Za cenę podstawowego lustra kupisz już fajny sprzęt ;) Polecam FUJI EX-2 - sprzęt świetnej jakości, w przyzwoitej cenie a w budżecie, którym operujesz kupisz wraz z w miarę jasnym obiektywem ;) No chyba, że rzeczywiście obstawiasz, że nie będzie to zachciewajka a coś większego - wtedy pomyśl o lustrzance ;) Tylko temat lustrzanek to temat rzeka.. taka mała studnia bez dna.. moja torba "podręcznego" sprzętu waży na dzień dzisiejszy 14.3 kg :D

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, nie staraj się przekonać czy wyperswadować - na siłę nic nie zrobisz ;) kobiecie musisz podsunąć myśl tak, żeby jej się wydawało, że sama na nią wpadła ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompakt może i poręczniejszy, ale mniejsza wygoda i przyjemność fotografowania, przynajmniej moim zdaniem ;)

jak ma być lustrzanka to myślę, że coś z trzycyfrowej serii Canona będzie ok, np. Canon 700D w miarę dobry sprzęcik w rozsądniej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mniejsza wygoda i przyjemność fotografowania

 

za każdym razem gdy wychodzę w góry, klnę sam na siebie, że nie posiadam czegoś mniejszego i targam na plecach kilka dodatkowych kilogramów w postaci lustra i optyki.. zgodzę się, że taki klasyczny kompakt to zdecydowanie za mało, ale "kompakt z wymienną optyką".. byłby idealny.. lżejszy, ze szkłem jakie mi w danej sytuacji potrzebne, mniejszy, zmieści się w jakiejś sakwie na biodrze.. 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompakt może i poręczniejszy, ale mniejsza wygoda i przyjemność fotografowania

 

 

:D :D

 

Matusik nie w temacie o jakich kompaktach mówimy

on myśli o takich :

 

3_a_298862_0.jpg?1456409710

 

 

a my cały czas mówimy o takich :

 

 

o9ortwmw.png

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozmowach i skierowaniu córki na różne fora stanęło na kompakcie. Max na załączonych fotkach wskazał na  Lumixa. Czy to jest ten własnie sprzęt. I jaki taki podstawowy ( lub podstawowe ) obiektywy. Aparat ma służyć do robienia zdjęć z podróży i zdjęć "modowych" :) Budżet jak wcześniej do ok 4k .

Fotografia to kompletnie nie moja bajka. Ale nie wiedziałem że tez w tej dziedzinie jest tyle obozów. 

wszystko o brazylijskiej piłce nożnej - brasfutebol.com

FreshMed - najlepszy stomatolog w Katowicach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up szafiarkę "wyhodowałeś"? :D

 

Za ~4 kzł możesz mieć np. Olympus E-M10 Mark II + obiektywy 14-42 i 40-150 lub Panasonic Lumix DMC-G7 + obiektywy 14-42 i 45-150

 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności