Skocz do zawartości

aparat fotograficzny - jaki?


dudi64

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale ludzie, zdajemy sobie sprawę że jak kupi lepszy obiektyw np stałke portretówke to i tak będą to kilogramy do noszenia? :D proponuję przejść się do sklepu przed zakupem i podpiąć coś jaśniejszego niż kit producenta. dla mnie komiczne wygląda aparacik który ledwo widać w połączenie z obiektywem 3x większym :D

no chyba że obiektywy się nie liczą to ok :D

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zdajemy sobie sprawę że jak kupi lepszy obiektyw np stałke portretówke to i tak będą to kilogramy do noszenia?

 

jasne, ale to i tak będzie lżejsze i mniejsze niż lustro ;)

 

 


komiczne wygląda aparacik który ledwo widać w połączenie z obiektywem 3x większym

 

Tak niestety jest i będzie w każdym wypadku ;) i nie ma zasady, że im bardziej pro szkło i pro body tym te różnice łatwiej się zacierają - dobre szkło zawsze będzie wielkie ;) w optyce nie ma zmiłuj :D dla przykładu taki kombajn jak EOS 5D bez gripa to maleństwo gdy się do niego podepnie coś bardzo jasnego z szerokiego zakresu :)

 

Wracając do tematu, szukamy aparatu dla "małoletniej szafiarki" ;) Jak dorośnie i ta pasja, o którą ją podejrzewam, zacznie przynosić stały dochód to się zainwestuje w lustro z jasnymi szkłami ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki za wszystkie porady. Po odrobinie "docierania tematu" stanęło na "Lumix DMC-G7 + obiektywy 14-42 i 45-150" . A co z tego wyjdzie to już czas pokaże. Ja swój "obowiązek" spełniłem.

Pozdrawiam

 

wszystko o brazylijskiej piłce nożnej - brasfutebol.com

FreshMed - najlepszy stomatolog w Katowicach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kompakt może i poręczniejszy, ale mniejsza wygoda i przyjemność fotografowania

 

 

:D :D

 

Matusik nie w temacie o jakich kompaktach mówimy

on myśli o takich :

 

3_a_298862_0.jpg?1456409710

 

 

a my cały czas mówimy o takich :

 

 

o9ortwmw.png

 

 

 

 

 

 

Matusik dobrze myśli bo jak ktoś mówi aparat kompaktowy, to chodzi o takie coś jak aparat na pierwszej fotce.

to co jest na drugim zdjęciu to nie jest aparat kompaktowy, tylko aparat bezlusterkowy (który jak sama nazwa wskazuje nie ma lustra dzięki czemu mało waży).

 

Jeżeli chodzi o bezlusterkowiec to polecam LUMIX DMC-LX100

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z pewną nieśmiałością napomknę na koniec , że to nie sprzet robi zdjęcia :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerbant a to pewnie znana przez Ciebie anegdotka.

 

W jednej ze słynnych francuskich restauracji pracował wyśmienity mistrz kuchni. Pewnego dnia ów kucharz dowiedział się, że jego restaurację ma odwiedzić światowej sławy fotograf, którego był wielkim wielbicielem. Pracował więc cały dzień, by przygotować dla niego jak najpyszniejsze danie. Gdy tylko fotograf przyszedł, kucharz przyniósł mu swoją specjalność i powiedział:

„Jest Pan wspaniałym fotografem, który robi naprawdę rewelacyjne i jedyne w swoim rodzaju zdjęcia. Uwielbiam Pańskie prace, i muszę nawet przyznać, że kilka z nich wisi u mnie w domu na ścianach. Naprawdę jestem pełny podziwu. Musi Pan mieć bardzo drogi aparat.”

Fotograf nic nie odpowiedział. Zjadł spokojnie podane danie, popił winem, wytarł usta, a następnie spokojnym głosem powiedział do kucharza:

„Naprawdę pyszny obiad. Już dawno nie jadłem tak dobrego dania. Zapewne musi Pan mieć bardzo drogie garnki…”

 

 

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety z przykrością stwierdzam, że już grubo ponad dwa lata poluję na restaurację w której zjadłbym naprawdę dobrego schabowego czy pyszne flaki .... :) 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz moda na inne jedzenie Sous-vide, molekularna, degustacyjne menu o wadzę "piórkowej" i takie tam. Po drugie nikt gwiazdki michelin nie dal by za dobrego Polskiego schabowego, nie dlatego, że zły a dla tego, że nie jest trendy. Ostatnio kolega własnie nawet szyld zmienił na swojej restauracji byla "restauracja" a teraz restaurant i w menu same dania tak na prawdę francuskie i włoskie. 

To dla tego, że przez lata wmawiano i wmawia się w mediach, że kuchnia Polska nie nie jest zdrowa a nie jest to prawda. Tyje się miedzy innymi od tłuszczy przetworzonych i utwardzanych (tak zwana frytura) a nie od schabowego smażonego na smalcu czy od pączka smażonego na łoju wołowym. Jeśli chodzi o schabowy to ma również znaczenie, że Polska dobra (chyba najlepsza) wieprzowina idzie na export a w sklepach od dawno króluje wieprzowina duńska, która w hurcie jest o wiele tańsza. Nie ma co się dziwić tak działa wolny rynek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze temat o aparatach to polecę na początek przygody z fotografia Canon 1200D do tego Canon 18-55 IS II + stało ogniskowy obiektyw Canon EF 50mm. Realna ogniskowa to ok 80mm na lustrzankach Canon z matrycą ASC-P (50*1.6)

Ostatnio kupiłem taki zestaw i dla początkującego fotoamatora jest to rewelacja. Przesiadłem się z Panasonic Lumix FZ-50 i nie ma porównania w jakości zdjęć.

Zastanawiałem się jeszcze nad 700D i 100D jednak różnica w cenie samego BODY(700D VS 1200D) to ok 500zł i z mojego punktu widzenia dopłata nie miała sensu, parametry są porównywalne a największą różnicą jest ruchomy dotykowy ekran w 700D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu już kupił własnie Panasonica

z fotografia Canon 1200D 

 

Żona ma, i powiem, że własnie w porównaniu z Lumix DMC-G7 słabo wypada, a video w ogóle nie wspomnę. Drugi minus że stokowe programy bardzo prymitywne aby zrobić przyzwoite foto należy bawić czasem naświetlenia, ekspozycją, przysłoną i innymi opcjami. 18-55 IS II szkiełko tez takie sobie niby do wszystkiego a tak na prawdy do niczego. Oczywiście to tylko moje obserwację może w zwyczajnym świecie mało znam się. Foto robię amatorsko w konkursach nie uczestniczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


obiektyw Canon EF 50mm. Realna ogniskowa to ok 80mm na lustrzankach Canon

 

 

 

15 lat cropa za nami a ludzie wciąż piszą pierdoły niestworzone.. 

 

Realna ogniskowa to wciąż 50 mm - mnożnik, tzw. cropfactor, nie zwiększa w żaden magiczny sposób ogniskowej, a jedynie "wycina" z kadru obraz o wspomnianym przez Ciebie współczynniku. Ogniskowa obiektywu, zarówno optycznie jak i fizycznie zawsze będzie miała tyle, ile na obiektywie napisano - w tym przypadku 50 mm. Cropfactor to jedynie współczynnik, który określa stosunek wymiaru matrycy do wymiarów pełnej klatki.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś przyszłościowego to może Lumixa DMC - LX100 ??? ;) 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności