Skocz do zawartości

Wady uczestnictwa w systemach wymiany linków


wieza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam strone która ma bardzo dużą oglądalność. Ostatnio dostałem propozycję od znajomego, żebym założył sobie konto w linkujpro.pl, wrzucił linki i on będzie ode mnie kupować zdobyte przeze mnie punkty.

Zalete widzę od razu - kasa. Natomiast jakie byłyby negatywne skutki trzymania takich linków na stronie? Na razie do głowy przychodzi mi:

- zasmiecenie strony

- osłabienie mojej pozycji w googlu <- bardzo to oslabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalete widzę od razu - kasa.

Nie ma to jak dobra zaleta ...

Instalując system wymiany linków nie będziesz w stanie zapanować nad tym jakie linki będą wyświetlane na twojej stronie - to jest jednak duży minus.

W linkujpro jeżeli Twoja strona ma PR 3-4 i jest widoczna dobrze w wyszukiwarkach to jednymi z pierwszych linków które pojawią się na tej stronie będą linki takie jak te:

system wymiany linków stałych - tu oczywiście link do samego linkujpro

Pozycjonowanie - tu art4web

reklama w internecie - i ponownie art4web tyle że inny adres

to przykład obecnej pracy systemu na stronie z PR=3 czyli 3 na 5 linków są właścicieli systemu.

Reszta to podstrony które oczywiście nie mają już PR3 i tam mieszczą się ci którzy dają miejsce na swoich stronach do umieszczenia linków.

Ale to już niestety tak musi być. Chyba że napiszesz własny system. Ja osobiście przeszedłem przez 3 z systemów wymiany Linkor, Linkuj i LinkujPro. Teraz gdy potrzebuję aby strona wyglądała poprostu wycofuję się z systemu.

Zastanów się nad tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak jesteśmy przy wadach to w system z reguły się więcej wkłada niż się dostaje.

Ja z linkuj i linkuj pro nigdy nie korzystalem i nie mam zamiaru korzystać - wystarczy m to co piszą o nim inni.

Jest teraz jeden system co go sobie testuje i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mi to bedzie obojetne jakie linki beda sie pojawiac w stopce mojej strony.

A jak bym zapronowal koledze ze nie przez linkujPro tylko po prostu umieszcze mu jego link w stopce na stale to ile moblym zazyczc sobie kasy jesli strona ma dziennie 40tys userow, 600 tys odslon i Page Rank 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on będzie ode mnie kupować zdobyte przeze mnie punkty.

Nijak taki interes Ci się nie opłaci. Jeśli chcesz zarobić pięniądze na linkach, to sprzedawaj je bezpośrednio. ;)

EDIT:

Popracuj nad tym swoim serwisem pod kątem SEO, bo PR 3 to troche mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności