Skocz do zawartości

Allegro pod młotek


Paq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z prowizji mają takie pieniądze, że nie wiem czy warto zacząć samemu sprzedawać - niby już to robią ale jednak jest różnica tysiąc produktów a sprzedawać miliony produktów i wyrzucić wszystkich małych sprzedawców. Gdyby jednak tak się stało to dużo stracą bo Ci ludzie nie zmienią branży tylko zmienią platformę, tu otwiera się droga dla innego gracza. Ze względu na prowizje dużo rynku tanich używek i lokalnych sprzedaży poszło w olxy etc. 

Jeśli szukacie solidnej firmy to polecamy - Pozycjonowanie stron Poznań oraz Drukarnia Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wybrani więksi sprzedawcy będą dostawcami allegro. Reszta sprzedawców papa

 

To nie tak - nikt sprzedawców nie wygania, odejdą "dobrowolnie". 

 

Bardzo ambitnie tworzona jest strefa marek, do której zapraszani są więksi gracze niż przeciętny Kowalski.

Strefa marek ma być kręgosłupem handlu na allegro - opcją najmocniej promowaną, najszerzej reklamowaną, tematem, który ma "zasłonić" tych mniejszych, którzy coś tam pohandlują ale dla allegro to pionki - do współpracy zaprasza się już samych producentów, podcinając tym samym małym dystrybutorom gałąź na której siedzieli. Allegro z platformy aukcyjnej już dawno temu zaczęło zmieniać się w platformę zakupową i strefa marek ma to jeszcze mocniej zaakcentować.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak do końca że allegro taki model sprzedaży się może nie opłacać. Wiadomo że prowizje są duże ale widocznie to nie wystarcza wiec szukają rozwiązania. Poszli pewnie tropem ze zamiast prowizji wolą marże 30-40 % z produktów. Zobaczymy co czas pokaże. Ale jedno jest pewno allegro się zmienia i coś jest na rzeczy. Może być to co sugeruje albo coś innego

Mcmagic to o czym piszesz to fakty które są już że tak powiem namacalne. Ale są inne przesłanki o których publicznie nie będę się wypowiadał a które pozwalają wyciągać takie wnioski jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wolą marże 30-40 %

 

Seba, na butach i odzieży może tyle jest ;) Ale allegro to nie tylko buty i odzież a przede wszystkim drobna elektronika na której 15% to godziwy zarobek ;) No chyba, że importujesz od żółtka bezpośrednio ;)

 

No i nie mylmy marży z narzutem ;) Aby mieć 40% marży narzut musi wynosić jakieś 65% :D

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcmagic wiadomo że każda branża rządzi się swoimi prawami. Wracając do tematu dobrze aby allegro wykupił ktoś kto ma pojęcie o biznesie, jeżeli oczywiście dojdzie do sprzedaży. Jak nie dojdzie to pewnie będziemy mieć wspominane przeze mnie zmiany albo inna niespodziankę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro ma tę przewagę nad typowymi sklepami, że formy wysyłki i ogólnie rzecz biorąc, doświadczenia użytkownika są ujednolicone. Zresztą mnie też łatwiej kupić coś na Allegro niż zakładać nowe konto w pierwszym lepszym sklepie, sprawdzać, czy sklep żyje, szukać między wierszami, ile trwa wysyłka, ryzykować, że koszyk mi się wykrzaczy przez błąd MySQL itd. Ostatnio kupowałem elektronikę w sklepie online, to zamiast potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji, status zmienił się na "oczekuje na sprawdzenie stanu magazynowego". Wiadomo, na Allegro też są sprzedawcy, którzy nie są zatowarowani, ale na pierwszy rzut oka jestem w stanie stwierdzić, że czas realizacji jest taki i taki, bez przykrych niespodzianek - nie muszę za każdym razem wertować 20 stron regulaminu. To taki mój komentarz z perspektywy użytkownika.

 

Z drugiej strony Allegro ubija mały handel. W niektórych branżach (m.in. w motoryzacji), penetracja całego rynku online przez Allegro jest tak duża, że poza nim naprawdę trudno coś sprzedać. Od jakiegoś czasu prowadzę sklep z częściami do motocykli i z obserwacji widzę, że ścieżka zakupowa grupy docelowej wygląda b. często w następujący sposób: Allegro (jeśli nie znalazł części, idzie dalej) » OLX (jeśli nie znalazł części, idzie dalej) » dopiero tutaj pojawia się Google i możliwość dotarcia do klienta z własnym sklepem.

 

Czasami zastanawiam się, jak będzie wyglądał e-commerce za kilka lat, tj. czy mniejsze sklepy w ogóle będą miały szansę konkurować z większymi i jak rozwinie się Allegro. Konsumentom coraz trudniej dogodzić - małe sklepy są w zasadzie bez szans, żeby dogonić największych. Duże firmy mogą do bólu optymalizować koszyki, karty produktów itd. Mały stawia coś, co jakoś tam działa, ale że oczekiwania wobec obsługi, UX są coraz większe. Bo jak np. gotowy moduł Paczkomatów pod Prestę nie jest RWD, to ten wkurio*y klient pójdzie znów na Allegro, gdzie cały proces obsłuży ze smartfona. Nie ma litości.

 

Rozmawiałem ze znajomą; pracuje w sklepie online sprzedającej obuwie. Walczą o uwagę klienta w AdWordsach i biją się z Zalando i Answear. Ostatecznie nie są w stanie konkurować ani ceną produktu, ani obsługą klienta - w zasadzie niczym. I wydaje mi się, że po kilku latach na rynku zostaną tylko największe sklepy + kobyły takie jak Allegro, czy Amazon. Kto się dziś nie przebije do mainstreamu, to zdechnie.

 

A scenariusz, w którym to Allegro miałoby przyjąć model platformy sprzedaży, gdzie sprzedający mieliby być tylko dostawcami towaru wydaje się prawdopodobny.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło w olxy

 

Nu to daleko uciekli :D

Na pewno Ali ( Bang, Ger) wzięli sobie na tapetę rynek europejski bezpośrednio. To znaczy mają już liczne magazyny w Europie ( DE, FR, ES,UK, inne. Teraz starają się wejść bezpośrednio i próbują skupować takie platformy jak allegro. Czy kupią Allegro, ciężko o tym wyrokować. Sporo kupuje w Chińskich sklepach na własne potrzeby ( zaczynając od elektroniki kończąc śrubokrętami czy odzieżą) i powiem z doświadczania, że z europejskich magazynów dostawę mają prawie w takim samym terminie jak na allegro ok 3 dni roboczych i masz paczkę w domu. Serwis w wielu przypadkach na większym poziomie. Wysyłają gratisy, kody rabatowe tak aby zachcieć do kolejnych zakupów. Druga sprawa na prawdę zaskakujące jest to, że sprzedają towary z Chin po 1-3 USD z darmową wysyłką do Polski i te paczki dochodzą ( w ok 3 tygodnie) i mają tracker do śledzenia online.A w Polsce najtaniej można wysłać za 7,99 paczkę paczkomatem , lub ok 4 zł nierejestrowany list w kopercie .

Natomiast gwarancja wygląda w bardzo oryginalny sposób w 99% przypadków wysyłają nowe a to co  zepsuło się po prostu traci gwarancję. Oczywiście trzeba wiedzieć co kupować, u kogo. Na ali jak na allegro też można trafić na nierzetelnego sprzedawce. Natomiast sklepy to już ot dawno oferują bardzo dobry poziom i jakości towaru i obsługi klienta.

 

tmxdo6hc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OT]

 


Oczywiście trzeba wiedzieć co kupować, u kogo. Na ali jak na allgero też można trafić na nierzetelnego sprzedawce


Maxiu, podeślij kilku sprawdzonych od elektroniki z ALI na szeptach ;) Mam małe zakupy do zrobienia, a ta platforma wciąż przeze mnie po macoszemu traktowana, więc obycia nie mam :D

[/OT] 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Chińczyków zakup Allegro mija się z celem i jest biznesowo nieuzasadniony. Prawda jest taka, że okręt Allegro tonie i w ciągu kilku lat zostanie przez nich zjedzony.

Naspers zdaje sobie z tego sprawę i dlatego moim zdaniem wychodzi z Allegro.  Zmiana modelu wydaje się konieczna.

Jestem jak inni ludzie. Po prostu zaopatruje potrzebujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności