Skocz do zawartości

Allegro pod młotek


Paq

Rekomendowane odpowiedzi


ani obsługą klienta

 

To właśnie jedyna z możliwości gdzie małe sklepy mogą konkurować w wielkimi. Teraz jest moda na patriotyzm :) to też należy wykorzystać. Jest kilka płaszczyzn gdzie małe sklepy wyróżnią się na tle dużych. Oczywiście to dostarcza dodatkowej pracy i zwiększonych nakładów finansowych ale daje efekty.

 

A jaki los będzie PayU? Na razie nie słychać aby Napster pozbywał się tych aktywów.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiesz, Szlaf - miałem na myśli raczej fakt, że buty w Zalando i Answear można do woli zwracać, przymierzać i oddawać kurierowi. O ile jeszcze mówimy o obsłudze telefonicznej, czy wsparciu merytorycznym na etapie doboru produktu, to jasne, że mały sklep może się tutaj wykazać, ale przy tak dużych kosztach obsługi logistycznej, budżet małemu sklepowi przestaje się spinać (tzn. gdyby chciał zaoferować te same warunki zwrotu - przymierzania butów).

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zalando i Answear można do woli zwracać, przymierzać

 

No tak. Z tym, nie dyskutuje. Chyba żaden mały sklep nie da rady tego zrobić. Jednak twierdze, że jest pole i dla małych sklepów aby zaistnieć.

Chociażby obsługą klienta w dni wolne od pracy czy też w godzinach poza tradycyjnymi urzędowania firm. Wbrew pozorom dużo klientów chce otrzymać informacje w tym czasie. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzanie nowych zasad dodawania miniaturek kompletnie zniszczy sprzedawców bo teraz miniaturkami można było się wyróżniać oraz doprowadzi do możliwości podkradania zdjęć (wystarczy printscreen) a jedynie sklep Allegro będzie coś sprzedawał bo będzie miał najtańsze ceny no i logo że kupujesz w sklepie Allegro. To celowe działanie bo Allegro chce zostać samo a zapewne po miniaturkach pójdą krok dalej np. ujednolicenie szablonów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To celowe działanie bo Allegro chce zostać samo a zapewne po miniaturkach pójdą krok dalej np. ujednolicenie szablonów

 

A kto ci każe tam coś kupować/sprzedawać?

Umówmy się, że to inteligentni inaczej sprzedawcy z allegro są sami sobie winni. Jak ja bawiłem się w handel w sieci(lata temu) to moja marża wynosiła 50%. Kilka lat później ludzie tak zarzynali rynek, że można było wyciągnąć 5-10%. Z tego co wiem, teraz jest jeszcze gorzej. Część osób zarabia po kilka złotówek na wysyłce a towar idzie za pół darmo.

 

O co więc ten lament, gdyby ktoś na sprzedaży na allegro miał 50% zysku to oddałby te 20 i w kieszeni zostałoby 30 a tak... płacz i lament+szukanie winnych. A winni są ci co najbardziej płaczą.

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żaden lament. Jeżeli mamy 15 tyś aukcji i płacimy Allegro grube pieniądze a są wprowadzane takie zmiany by utrudnić sprzedaż to można się wkurzyć, ba nawet chodzi o to że nasze autorskie zdjęcia produktów robione przez pracownika, które są obrabiane z nowymi zasadami będzie mógł mieć każdy bo brak znaku wodnego ułatwi pozyskiwanie takich zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z tymi miniaturkami jest całkiem sporo.

 

Raz, że dla małego e-commerce, wymiana wszystkich miniatur jest naprawdę dużym kosztem operacyjnym na wejściu (dochodzą nie tylko zasoby czasowe, ale i sprzętowe, bo zrobienie dobrego pack shota wymaga jednak nie tylko jakiegoś tam skilla, ale i sprzętu), to dwa - Allegro zamieni się w totalnie sprostytuowaną porównywarkę cenową.

 

Sprostytuowaną, bo o ile w listingu produktów np. na Ceneo, przy każdym towarze wyeksponowane są komentarze, jakieś tam etykiety typu "Zaufany Sklep", logotypy sprzedawców i inne treści wizualne, to w przypadku Allegro, sprzedawca nie będzie mógł eksponować swojego brandu na zdjęciach. Można się tylko domyślać, że użytkownicy zaczną wszystko sortować po najtańszych ofertach. No, bo skoro wszyscy mają te same zdjęcia na białym tle, to konsument nie będzie wyklikiwał 100 aukcji z góry do dołu (np. w poszukiwaniu sklepu, z jakiego zawsze kupował), tylko zacznie grzebać po najtańszych.

 

Zacznie się licytacja sprzedawców. Marże zgniją, bo Allegro będzie wyglądało w ten sposób:

 

4950112700_1469695593.jpg

 

Koniec końców Allegro zacznie wypychać wyżej sklepy producenckie, ubijając mały handel - w końcu tylko oficjalne brandy i własny sklep Allegro będą sygnowały swoje aukcje logotypami.

 

Też coś tam na Allegro sprzedaję i mimo że prowadzę swój sklep, Allegro mimo wszystko było (i przynajmniej na razie jest) jakimś starterem dla małego handlu, który już na starcie może się w jakimś tam stopniu rozwijać. Z chwilą, kiedy Allegro zmieni się w Amazona, bariera wejścia w e-commerce mocno wzrośnie. I dobrze i niedobrze. Zostaną najsprytniejsi.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z chwilą, kiedy Allegro zmieni się w Amazona, bariera wejścia w e-commerce mocno wzrośnie. I dobrze i niedobrze.

Ja tam widzę dobre strony :)

- może w końcu "handlowcy" poznają prawdziwy smak e-commerce i handlu, a nie będą się "bili cenowo" w największej porównywarce cenowej jaką stało się alledrogo.
- branża seo zarobi parę złotych więcej, bo po wyjściu z alledrogo ci - jak ich nazwałeś - sprytniejsi zainwestują (w końcu) w własny sklep i jego promowanie.
- mistrzowie "niskiej ceny" zostaną w skarpetkach

 

 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- może w końcu "handlowcy" poznają prawdziwy smak e-commerce i handlu, a nie będą się "bili cenowo" w największej porównywarce cenowej jaką stało się alledrogo.

 

Chyba będą jeszcze bardziej się bić cenowo bo jak inaczej się wyróżnisz?

 


- branża seo zarobi parę złotych więcej, bo po wyjściu z alledrogo ci - jak ich nazwałeś - sprytniejsi zainwestują (w końcu) w własny sklep i jego promowanie

 

Z tym się zgodzę. Swoją drogą jeżeli ktoś postawił tylko i wyłącznie na Allegro a nie miał do tej pory e-sklepu to ma teraz spory problem ale jeszcze jest trochę czasu na migrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chyba będą jeszcze bardziej [...] bo jak inaczej się wyróżnisz?


Skróta myślowego użyłem ;)

Oleją w końcu alledrogo i poczują prawdziwy smak e-commerce i handlu

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności