Skocz do zawartości

ZUS +VAT + PIT w jednym podatku dla małych firm


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Takie rozwiązanie rzeczywiście może być dobre dla prowadzących mikro biznes - taki punkt ksero czy sklepik w szkole podstawowej wyszedł by na tym na lepsze.

no proszę przyznajesz mi rację:) a lajkujesz bezużyteczny post Szlafa, który nawet argumentu nie ma i zamilkł

 

Jesteście przezabawni i do tego hipokrytami. Wielcy zwolennicy wolnego rynku a to najbardziej pro wolnorynkowa ustawa od dawien, dawna. Daje szansę otworzyć działalność każdemu bez najmniejszego ryzyka. Ciekawe czy ktoś w Was będzie miał jaja żeby przeprosić za rok czy dwa że nie mieliście racji i nie tylko w tej sprawie, szczerze wątpię.

 

Finan a co powiesz na kogoś kto chce robić strony internetowe z domu? Pisać precle? Sprzątać u sąsiadów? Teraz będzie mógł to robić w pełni legalnie, on nie ma kosztów do odliczenia albo ma minimalne.

 

Prostszego przykładu nie da się podać, jak jego nie zrozumiecie to już tylko świadczy o Was.

 

 

z dnia dzisiejszego, autentyczny

Rozmawiałem o przejęciu jednego kiosku, obrót do 5k a średnia w okolicach 4, marża około 40%. 1600-2000 zł zysku. Przy obecny stanie wychodzisz praktycznie na zero. Przy nowej propozycji zarabiasz 1200-1500 zł. Niewiele, ale więcej niż 0 jak ktoś nie ma co do garnka włożyć.
a takich mikro biznesów mogą być miliony

 

 

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Finan a co powiesz na kogoś kto chce robić strony internetowe z domu? Pisać precle? Sprzątać u sąsiadów? Teraz będzie mógł to robić w pełni legalnie, on nie ma kosztów do odliczenia albo ma minimalne.

Nie no tu przyznaję Ci całkowitą rację.Dla takich osób jest to rozwiązanie ok.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


lajkujesz bezużyteczny post Szlafa

 

Widzisz bori, bierzesz życie nazbyt poważnie a lajki traktujesz jak wyrocznię ;) lajkować można także z powodów nie tylko zgadzania się z kimś a choćby z tego, że kogoś coś rozbawiło ;) 

 


Jesteście przezabawni i do tego hipokrytami

 

Nie rozpędzaj się za bardzo, bo im szybciej będziesz zapitalał, tym mocniej walnięcie w mur zaboli.. więc "slow down cowboy!" :)
 


Wielcy zwolennicy wolnego rynku a to najbardziej pro wolnorynkowa ustawa od dawien, dawna

 

I tak, i nie.. wolny rynek nie promuje pewnej grupy przedsiębiorców - każdy pracuje w tych samych realiach. Warto jednak zauważyć, że u nas nie ma w pełni gospodarki wolnorynkowej - zawsze ktoś jest traktowany "inaczej".

 


z dnia dzisiejszego, autentyczny Rozmawiałem o przejęciu jednego kiosku, obrót do 5k a średnia w okolicach 4, marża około 40%. 1600-2000 zł zysku. Przy obecny stanie wychodzisz praktycznie na zero

 

doczytaj proszę czym się różni marża od narzutu.. marża 40% w kiosku? na gazetach i fajkach jest 5-10% marży.. i ten zysk.. też doczytaj co to dochód a przychód ;)
 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


lajkować można także z powodów nie tylko zgadzania się z kimś a choćby z tego, że kogoś coś rozbawiło

wiem, wiem, z braku argumentów trzeba w żart obrócić
 


Nie rozpędzaj się za bardzo, bo im szybciej będziesz zapitalał, tym mocniej walnięcie w mur zaboli.. więc "slow down cowboy!"

argumenty, konkretne poproszę, co jest złego w tej propozycji dla mikro firm
 


I tak, i nie.. wolny rynek nie promuje pewnej grupy przedsiębiorców - każdy pracuje w tych samych realiach.

i tak i nie :) wolny rynek nie powinien mieć bariery wejścia, przymusowy wysoki haracz do zusu jest dla mikro firm barierą, można tak się do rana spierać
 


doczytaj proszę czym się różni marża od narzutu.. marża 40% w kiosku? na gazetach i fajkach jest 5-10% marży.

to była uśredniona informacja, na fajkach tak, na gazetach trochę wyższa ale jest jak piszesz, uśredniłem narzut i marżę dla przykładu, nic to w wyliczeniu zysku nie zmienia

 

 

 

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bori79, ja akurat widzę drugą stronę (wykształcenie ekonomiczne czasem się przydaje) czego nie widzą pisiory... wprowadzenie takiej furtki spowoduje masowe zwalnianie pracowników (wypychanie ich na DG) bo daje dużą ulgę dla przedsiębiorstw. Druga sprawa, to jak wejdzie taka ustawa to będzie miała tyle samo dziur co ma 500+, podatek bankowy, czy od sklepów wielkopowierzchniowych, a i tak potem wyjdzie, że czegoś niedoszacowali... obawiam się, że polska gospodarka może nie wytrzymać jeszcze 3 lat rządów pisiorów...

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę przyznajesz mi rację :) a lajkujesz bezużyteczny post Szlafa, który nawet argumentu nie ma i zamilkł Jesteście przezabawni i do tego hipokrytami. Wielcy zwolennicy wolnego rynku a to najbardziej pro wolnorynkowa ustawa od dawien, dawna. Daje szansę otworzyć działalność każdemu bez najmniejszego ryzyka. Ciekawe czy ktoś w Was będzie miał jaja żeby przeprosić za rok czy dwa że nie mieliście racji i nie tylko w tej sprawie, szczerze wątpię.

 

Czytaj ze zrozumieniem.

https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/742673,Laczenie-PIT-skladek-ZUS-i-skladek-na-NFZ-w-jedna-danine-czy-to-ma-sens.html

 

https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/742423,Skladki-ZUS-i-podatki-w-jednym-dla-firm.html

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wiem, wiem, z braku argumentów trzeba w żart obrócić

 

jak dziecko.. weź odpuść.. piątek dziś, piwa się napij..

 

 


argumenty, konkretne poproszę, co jest złego w tej propozycji dla mikro firm

 

argumenty na co? doczytałeś czego moja wypowiedź się tyczyła? czy może znowu pianę tylko bijesz..? trzeba ze zrozumieniem czytać - aż do skutku.. może jednak nie pij tego piwa..

 

 


wolny rynek nie powinien mieć bariery wejścia, przymusowy wysoki haracz do zusu jest dla mikro firm barierą, można tak się do rana spierać

 

Wolny rynek - takie coś nie może istnieć i nigdy nie będzie istniało. Wolna amerykanka powoduje totalne eldorado i chaos - ludzie nie są przystosowani do "życia na wolności", potrzebują obostrzeń i przepisów, bo samowolka jeszcze nigdzie na dobre nie wyszła.. nawet kraje trzeciego świata, nierozwinięte gospodarczo mają jakiegoś zarys praw i obowiązków w ich małym świecie gospodarczym (mam nadzieję, że kumasz o co kaman). 

Owszem, wysoki haracz w postaci zusu to masakra - 100% zgodności i  zawsze mnie to wqrw*** - ale lepszym rozwiązaniem jest uzależnienie wysokości składek od dochodu, tak jak to się robi na etacie. Czemu? Wytłumaczył to kolega M0drzew.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wprowadzenie takiej furtki spowoduje masowe zwalnianie pracowników (wypychanie ich na DG)

oczywiście też to brałem pod uwagę, jednak się nie zgodzę, a po drugie jak w przypadku ulgowego zusu można temu zapobiec jednym wpisem w ustawie. Druga sprawa, wykształcenie pracownika kosztuje, praktycznie n każde stanowisko, zapewne będzie to miało miejsce ale moim zdaniem na niewielką skalę i w bardzo ograniczonych branżach.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


uśredniłem narzut i marżę dla przykładu, nic to w wyliczeniu zysku nie zmienia

 

ehhhh.. to tak jakby powiedzieć, że zysk netto i brutto to jeden wuj i niczego nie zmienia..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 ale moim zdaniem na niewielką skalę i w bardzo ograniczonych branżach.

 

 

jeżeli to wejdzie to u mnie w firmie praktycznie wszyscy pracownicy zostaną "poproszeni" o przejście na własną DG, z grubsza licząc 5-10tys/m-c jestem do przodu

 

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wysoki haracz w postaci zusu to masakra - 100% zgodności i zawsze mnie to wqrw*** - ale lepszym rozwiązaniem jest uzależnienie wysokości składek od dochodu, tak jak to się robi na etacie. Czemu? Wytłumaczył to kolega M0drzew.

i tutaj się zgadzam w 100% a to jest krok w tym kierunku, na razie malutki i kwestia czy będą mieli jaj zrobić kolejny większy

 

 

 

ehhhh.. to tak jakby powiedzieć, że zysk netto i brutto to jeden wuj i niczego nie zmienia..

czepiasz się słówek to forum o pozycjonowaniu nie ekonomiczne

 

 

 

widziałem to, dobra inaczej

pomysł sam w sobie mi się podoba, ale niejasna jest sprawa dzielenie tych składek i tutaj 100% zgody, jednak jak w każdym przypadku będą kombinatorzy

 

 

jeżeli to wejdzie to u mnie w firmie praktycznie wszyscy pracownicy zostaną "poproszeni" o przejście na własną DG, z grubsza licząc 5-10tys/m-c jestem do przodu

jeśli masz taką możliwość to spoko, zdaję sobie sprawę z tego że tak w pewnych przypadkach będzie, tyle że np. w dużym mieście już niekoniecznie, bo dobry pracownik jest cenny

 

e:

historyjka z życia, w podobnej sytuacji kiedyś została postawiona moja koleżanka, zawinęła się, otworzyła własną firmę i jej szef został bez 40% klientów, każdy kij ma dwa końce

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to forum o pozycjonowaniu nie ekonomiczne

 

tak, ale masz chyba jeszcze mniejsze pojęcie o ekonomii niż o seo a zabierasz się do dyskusji..  ;)

 

 


to jest krok w tym kierunku, na razie malutki

 

nie mówię, że nie, aczkolwiek ten kroczek wprowadzi wiele nadużyć. M0drzew uświadamia do jakich..

 

 


w dużym mieście już niekoniecznie, bo dobry pracownik jest cenny

 

Idę o zakład, że to się będzie działo przede wszystkim w dużych miastach ;) W Twoim rodzinnym (?) Wrocławiu 70-80% informatyków już dziś pracuje na zasadzie B2B - po wprowadzeniu tego rozwiązania cała reszta tak zacznie pracować ;) I podobnie stanie się w innych branżach, np. budowlance, poligrafii, handlu.. 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale masz chyba jeszcze mniejsze pojęcie o ekonomii niż o seo a zabierasz się do dyskusji.

dawaj jakiś zakład ekonomiczny :) możesz wybrać temat

 

 

 

nie mówię, że nie, aczkolwiek ten kroczek wprowadzi wiele nadużyć. M0drzew uświadamia do jakich..

zdaję sobie z tego sprawę, ale też wiem że wiele osób ruszy z małymi biznesami i sporo firmy wyjdzie z szarej strefy z małymi obrotami

 

 

 

W Twoim rodzinnym (?) Wrocławiu 70-80% informatyków już dziś pracuje na zasadzie B2B

tak, Wrocław to moje rodzinne miasto, śmiało znajdź informatyka nawet w formie B2B, powodzenia :D

może mam ograniczone patrzenie bo żyję w mieście gdzie jest rynek pracownika nie pracodawcy, bezrobocie praktycznie nie istnieje a znalezienie specjalisty związane jest z wydaniem odpowiedniej kasy i zapewnieniem mu wielu dodatków

 

e: więc sorry ale jak takim ludziom zaproponujesz przejście na samozatrudnienie bez odpowiednio wyższych zarobków to zabiją Cię śmiechem, przynajmniej we Wrocławiu/

 

e2. światowa korporacja, proponowała jakiś czas temu swoim inżynierom samozatrudnienie, wynagrodzenie 50% wyższe, skusił się 1 z 8, nie zwolnili nikogo

 

 

 

 

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


śmiało znajdź informatyka nawet w formie B2B, powodzenia

 

@bori, znowu czytasz wybiórczo albo za dużo piwa już wypiłeś.. ja o tym, że 70-80% informatyków we Wro pracuje na własnej działalności i o tym, że wprowadzenie nowej zasady o której mowa w tym wątku spowoduje, iż pozostała część wyleci także na własną działalność, a Ty mi o szukaniu informatyka.. może nie wiesz co to B2B? 

Jak to ostatnio modne na forum, daję Ci darmową lekcję :P

B2B - Business to Business. Czyli współpraca między firmami. Informatyk pracujący np. w biurze Volvo pracuje tam na własnej działce ale wykonuje pracę jedynie dla Volvo.

 

 


dawaj jakiś zakład ekonomiczny

 

po tym co musiałem wyżej tłumaczyć raczej dam Ci fory.. 


P.S. na 7 moich znajomych informatyków pracujących we Wrocku pięciu pracuje na własnej działalności, szósty na umowę o dzieło, a ten ostatni na umowę o pracę (w CENEO) i jest mocno namawiany na przejście na DG.. podobnie mam z 3 znajomymi tłumaczami i/lub nauczycielami języka angielskiego - każdy na własnej działce.. 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności