Skocz do zawartości

Wysłanie oferty pozycjonowania - ale czy nie spam ?


pozycjoner

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czytam zawsze wszystko co dostaje... moze

poza rklamami z portali oraz z wielkiej ameryki.

Ale wiekszosc laduje w koszu...

Co do antyspamow to znich zrezygnowalem...

Nie daje to 100% ochrony i blokuje czesto

maila dla ludzi, ktorzy maja uczciwe zamiary ;]

Mysle ze to co znajduje sie w skrzynce mailowej i

co powinno sie tam znajdowac, to kazdego

indywidualna sparawa.

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z was czyta takie meile ?

szczerze mowiac jak widze ze mial jest od osoby prywatnej a nie z automatu to czasami czytam ale jak tytul maila jest np "re: ...." albo "fw: ...." to nie patrze co tam pisze tylko odpisuje "fu*k off" ;) ja mam adres .com wiec mi przychodza tylko zagraniczne spamy ;)

ale jak to jest reklama wyslana recznie to juz z zalozenia inaczej na nia patrze bo ktos sie musial pofatygowac zeby mi ja wyslac ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajac po sieci klientow postanowiłem napisać 1 uniwersalny list

Zdaje się, iż Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną i zmiany w Ustawie o Zwalczaniu Nieuczciwej Konkurencji jest tak skonstruowana, że jedynie osobie prywatnej prowadzącej serwis niekomercyjny nie zabrania rozsyłać wiadomości jednak w myśl etyki korespondencji elektronicznej byłby to najzwyklejszy SPAM.

Moja rada: Zdecydowanie NIE CZYTAJ żadnych prywatnych interpretacji ustawy bo mają się nijak do skutków jakie możesz ponieść ponieważ to odbiorca decyduje czy odebrana wiadomość jest dla niego spamem czy nie. Zatem biorąc pod uwagę człowieka i jego humory po pierwszym mailingu możesz zwijać interes.

Grzywna za taki występek wynosi do 5000 zł ale to raczej nie odstrasza biorąc pod uwagę (nie)przygotowanie naszego wymiaru sprawiedliwości do tematu i z góry umowną niską szkodliwość czynu. Problemem są blokady. Twój IP może trafić do RBL'a oraz zostać skutecznie zablokowany przez serwery Onetu itp. i część poczty po prostu nie będzie od Ciebie wychodzić czy do Ciebie dochodzić.

Co więcej, możesz narazić swojego ISP na problemy. Twój ISP prawdopodobnie na adres abuse@....... otrzyma wiadomość o problemie i nic nie stoi na przeszkodzie aby rozwiązał z Tobą umowę od ręki.

Poczytaj grupę pl.internet.mordplik i wybij sobie z głowy wszelakie pozytywne skutki tego co chcesz zrobić. Nie łódź się też że to korespondencja między firmami itp. to nie przejdzie - bo sam napisałeś że to uniwersalny list (nawet jeśli go wstępnie spersonalizujesz)! Skoro uniwersalny to jest to list masowy. Skoro masowy to spam.

Na przesłanie mailem oferty o charakterze handlowym musisz mieć wyraźną zgodę, a taką mozesz otrzymać np. telefonicznie czy faxem.

Żeby było zabawniej prośby o taką zgodę nie masz prawa wysłać mailem #-o

P.S. Łukasz Kozicki (https://nospam-pl.net/) na jedno z moich dość natarczywych pytań dotyczących spamu:

"...chcesz aby każdy pokrzywdzony uruchamiał całą machinę urzędową (przypomminam że kosztuje to wszystkich podatników) aby rozprawić się z taką firmą?..."

odpowiedział:

Tak, chcę. Chcę też, by prawo w Polsce zostało dopasowane do prawa obowiązującego w innych krajach Europy, gdzie spamer może zapłacic nie 1000 EUR grzywny za cały spam jaki wysyła, ale po kilkaset EUR na każdą wysłaną sztukę, a nawet może pójść do więzienia. Chcę, by spamujące firmy były doprowadzane do bankructwa, a spamerzy wsadzani do więzienia, tak jak inni złodzieje. Bo wysyłka spamu to złodziejstwo i wandalizm.

Zatem sugeruję dużo rozwagi przed wysłaniem jakiegkolwiek niezamówionego maila ;)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do antyspamow to znich zrezygnowalem...

Nie daje to 100% ochrony i blokuje czesto

maila dla ludzi, ktorzy maja uczciwe zamiary ;]

Wszystko jest kwestia podejscia do nauki programu prawidlowego rozpoznawania spamu. Przez dlugi okres czasu uzywalem OE i SpamPala. Program byl tak dostrojony, ze bazujac na wybranej grupie krajowych i swiatowych RBL oraz analizie statystycznej wykrywal blisko caly spam jakie do mnie trafial. Sporadycznie cos tam przeszlo ale to byl 1-2 maile miesiac.

Po prawidlowej konfiguracji i poduczeniu nigdy nie mialem problemu z tym, ze czysta poczta trafila do spamu.

Niestety zrezygnowalem z pary OE i SpamPal bo mam takie jedno konto dla ktorego nie udalo mi sie ustawic SpamPala z powodu SSL jaki tam dziala. Pech chcial, ze na to konto zaczal przychodzic spam od ruskich.

Dlatego przesiadlem sie z OE na Mozille Thunderbirda ktory ma wbudowany mechanizm analizy statystycznej wiadomosci i dziala poprawnie z tym feralnym kontem z SSL. Jak do tej pory wykrywalnosc spamu jest calkiem dobra i przedostaja sie 2-3 maile na kilkaset.

Twój IP może trafić do RBL'a oraz zostać skutecznie zablokowany przez serwery Onetu itp. i część poczty po prostu nie będzie od Ciebie wychodzić czy do Ciebie dochodzić.

To jest swietny bicz na spamerow. Rozwiazanie rowniez dziala bardzo ladnie i przy odpowiednim doborze RBLi mozna sie ladnie zabezpieczyc przed spamem.

Co więcej, możesz narazić swojego ISP na problemy. Twój ISP prawdopodobnie na adres abuse@....... otrzyma wiadomość o problemie i nic nie stoi na przeszkodzie aby rozwiązał z Tobą umowę od ręki.

Zgdza sie. Wielu ISP tak wlasnie robi bo jezeli nie zaraguja to z powodu 1 klienta spamera reszta klientow nie bedzie miala problemy z wysylaniem/odbieraniem poczty.

Poczytaj grupę pl.internet.mordplik i wybij sobie z głowy wszelakie pozytywne skutki tego co chcesz zrobić.

Akurat z mordplikiem to bym sobie dal na wstrzymanie. Siedzi tam grupa zaslepionych antyspamerow. Ich poglady sa mocno kontrowersyjne i na przyklad ja sie z ich czescia nie zgadzam. Dla mnie do przyjecia jest odpowiedzialnosc zbiorowa i blokowanie calych klas IP z powodu jednego idioty. Ludzie z mordpliku siedza na laczach z uczelni albo maja dostep do netu z firmy. W wiekszosci maja wlasne stale lacza i adresy IP i dla nich nie stanowi problemu wylistowanie klas IP np z tepsianego dialupu ;). Szkoda, ze nie biora pod uwage tego, ze 40% ludzi w Polsce w ten sposob laczy sie z siecia i nie ma alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzi tam grupa zaslepionych antyspamerow.

Co prawda to prawda, jednak dzięki trafieniu "na języki" czyli do dyskusji na pl.internet.mordplik (a każdy moze tam zostawić tam post że dostał spam) trafia się do blokowanych RBL'i więc co byśmy nie mysleli należy się z nimi liczyć.

Niczego oczywiście nie zabraniam, jednak ponownie sugeruję dużo rozwagi przed podjęciem ostatecznej decyzji czy wysłać masową przesyłkę czy nie.

Co do korespondencji między firmami - chyba przedmówcy są w dalekim błędzie interpretując to w taki sposób że przecież mam firmę i e-mail to mam prawo wysłać potencjalnemu zainteresowanemu swoją ofertę. Nic bardziej mylnego, gdyż to jest właśnie ten omawiany czyn nieuczciwej konkurencji :)

Maile na firmowych stronach www (jeśli na stronie w kontakt nie ma wyraźnej zgody w stylu "wyślij do mnie swoją ofertę") służą co najwyżej do przeprowadzania zapytań dotyczących oferty tejże firmy.

Reasumując ślesz mail wyłącznie gdy chcesz coś od tej firmy coś kupić (poradzić się co do danego produktu, usługi itp) a nie kiedy chcesz jej coś wcisnąć, namówić na coś, sprzedać...

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności