Skocz do zawartości

Studia...


Trademark

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł taki okres, że człowiek musi zastanowić się nad swoją przyszłością ;) Studiuję dziennie na kierunku czysto humanistycznym, jednak mimo wszystko, nie za bardzo wiążę z nim swoje przyszłe życie (choć nadal chcę go ukończyć). Dodatkowo chciałbym zacząć studiować drugi kierunek (zaocznie), który bardziej wiązałby się z moimi planami - tj. biznes w połączeniu z informatyką :) Szukałem po sieci, informatorach, itp., nawet znalazłem parę ciekawych uczelni, jednak postanowiłem również zasięgnąć porady u Was - w końcu wiele osób przesiadujących na tym forum łączy właśnie te dwie kategorie, które mnie interesują. Trapi mnie jedna rzecz, mianowicie fakt, że mówiąc słowo "informatyka", mam na myśli zwrot w stronę Internetu. Nie za bardzo pociąga mnie choćby programowanie w C/C++ lub zabawy związane z budową komputera - przeciwnie do np. tworzenia własnych serwisów (webdesign, aplikacje internetowe), wdrażanie i reklamowanie tych systemów na rynek internetowy (np. pozycjonowanie), e-marketing, e-commerce, itp. Może ktoś z Was studiuje na podobnym kierunku i mógłby się podzielić Swoimi spostrzeżeniami (najlepiej w Warszawie, gdyż właśnie tam chcę studiować)? !!! Byłbym naprawdę wdzięczny za wszelką radę i pomoc :hello:

Pozdrawiam.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka , wiem bo ostatnio tez temat przerabialem !!!

ze kierunki ktore wspominales sa jako specjalnosc na informatyce i jak by nie kombinowac to sie wkopiesz w programowanie, ale raczej (miejmy nadzieje) wyjdzie Ci (mi) to na dobre ;-)

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pracować jako informatyk po kierunku humanistycznym. Ja taki studiuję, a na brak pracy w szeroko pojętej informatyce nie narzekam !!! Liczą się umiejętności, a papierek zaocznej prywatnej uczelni może Ci tylko co najwyżej pomóc zostać kolesiem instalującym Windowsy.

Jeżeli lubisz SEO, to wykształcenie typowo informatyczne zupełnie nie jest Ci potrzebne, wszystkie można się nauczyć we własnym zaciszu domowym. Mało tego, uważam, że w swojej wąskiej specjalności wcale nie ustępuję wykładowcom danych przedmiotów. W technikum już przerabiałem przedmioty, na których uczyłem prowadzących... po co mi to samo na studiach ? :) Wolę czas poświęcony na hipotetyczną naukę do drugiego kierunku przeznaczyć na pracę i poszerzanie umiejętności zawodowych.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta branża tak szybko się zmienia, że uczelnie nie mogą nadążyć nad zmianą programu nauczania. Mnie rok temu uczyli, że strony robi się na tablekach, że meta keywords jest ważne, bo Google na to patrzy, itd. Wytłumaczeniem może być fakt, że to kierunek elektrotechnika.

Myślę, że gdybym studiował informatykę, to traciłbym czas na naukę niepotrzebnych mi rzeczy, a i tak musiałbym się sam dokształcać.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, zgadza się to, co mówicie - jednak problem pojawia się przy zatrudnieniu. Pracodawca zazwyczaj patrzy na to, jakie studia ukończył (bądź jaki kierunek studiuje) dany kandydat. Umiejętności się liczą - to jest podstawa, bez której ani rusz, jednak poza tym ten "papierek" również ma znaczenie...

Dodam, że jako informatyk chcę pracować przynajmniej jak na razie - jednak najchętniej chciałbym otworzyć własną firmę związaną z branżą komputerową - zatem stąd takie połączenie biznes + informatyka.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku dobrym rozwiązaniem były studia licencjackie (dzienne). Po ukończeniu dość szybko znalazłem pracę w marketingu. Później zacząłem robić studia uzupełniające (zaocznie) i w trakcie znalazłem jeszcze lepszą pracę w branży SEO. Po ukończeniu studiów oferty pracy (głównie SEO) same się posypały, także w moim przypadku system studiowania 3+2 doskonale się sprawdził i osobiście polecam !!!

bla bla bla... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz kiedys gadalem z kims - mam kolege, ktory skonczyl informatyke na AGH czy Polibududzie, nie wiem, w kazdym razie wygral konkurs wojewodzki z matematyki, ma taki leb ze kazdy przy nim wymieka. Chcialem go wziasc do pau zlecen i gadka byla taka:

<ja>"znasz PHP, Mysql ?"

<on>"nie"

<ja>"to co znasz ?"

<on>"moja specjalnosc to sieci rozmyte"

<ja>"co to sa k**wa jakies sieci rozmyte ?"

<on>"ble, ble, ble"

<ja>"dobra - nie wazne :]"

I tak to wlasnie wyglada, z mojego punktu widzenia nauczyl sie rzeczy ktore sa kompletnie nie przydatne w naszej branzy - chcesz byc programista ? ucz sie php, dlub w czyis skryptach, przerabiaj, kombinuj :rolleyes: Chcesz znac sie na biznesie ? zamista pakowac kase w bloto (studia zaoczne) zaloz firme i pakuj kase w to - nawet jak nie wypali to bedziesz bogatszy o doswiadczenie - praktyczne :P

Ja skonczylem studia, mialem gdzies jeszce isc ale juz nie ide bo mi szkoda czasu na glupoty :]

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak najchętniej chciałbym otworzyć własną firmę związaną z branżą komputerową - zatem stąd takie połączenie biznes + informatyka.

no to do tego studia inforamtyczne nie są potrzebne. Studiowanie informatyki ma sens w trybie dziennym na naprawde dobrej uczelni, a tak to sobie można odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zakresie o jaki Ci chodzi studia informatyczne na niewiele sie zdadza, jesli dobrze trafisz (dzienne, przyzwoite) to naucza Cie architektury procesorow i systemow, podstaw programowania w kilku jezykach, dobrego (nie bardzo dobrego) programowania w jednym, gora dwoch i kilku mniej potrzebnych rzeczy... chyba lepiej bedzie jesli sam sie doksztalcisz (czas, efektywnosc, pieniadze), szczegolnie jesli zamierzasz pracowac na wlasny rachunek

pzdr

PS intruder: przyklad podales perfidny bo sieci rozmyte (jak cale neuronowe wlasciwie) to poki co dziedzina tylko akademicka :P ale wskazowki, jak dla mnie, calkiem sluszne :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoodie - studiowałeś informatykę?

Z informatyki zrezygnowałem (wtedy było jeszcze za dużo przedmiotów związanych z matmą :rolleyes:, chociaż nie wiem jak jest teraz) i wybrałem najpierw zarządzanie i marketing (licencjat) a później zarządzanie firmą. Mój komentarz raczej dotyczył trybu studiów niż konkretnego kierunku :P

bla bla bla... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPI = Elektroniczne Przetwarzanie Informacji, Kulturoznawstwo, studia na UJ w krk. Zabawa dla humanistów, radość dla ścisłych B)

Zawsze mamy wolne piątki, a w reszte dni zajęc jest tak po 2-3h dziennie max. Na wykłady praktycznie można nie chodzić, wiec wybeira się tylko to co Cie interesuje. Nauczą html, php, c+ i obsługi linuksa, grafiki=estetyki (ludzie z asp), jak uzywac kamery itp. Jak ma ktoś zyłke to studia są swietne bo dają zaplecze (nie SEO hehe) i mnostwo czasu na własne zajecia. Jak ktos sie do niczego nei nadaje to tak jak na kazdym innym keidynku tylko straci czas. Oczywiscie jest pare egzmainów 'z xxxx' wziętych, starta czasu i energii ale jest ich mase mniej niż na innych kierunkach.

Dodatkowo: najmilszy sekretariat na UJ, komunikacja mailami z wykładowcami, + forum studiów zarzadzne przez studentow gdzie sa wyszyskie egzaminy, notatki itp (znam ludzi ktorzy nie chodzac na zajecia wcale zaliczaja semestry w kilka dni ;) z tym ze pracują w tym tak jak ja i własna wiedza wystarcza ), ciekawi ludzie na roku i knajpa 5metrów pod salą wykładową ;E + praca magisterska to zrobienie serwisu w pehapie lub html i opisanie go na 30stron.

Minusy: zle prowadzone przedmioty, ktore mogly by być ciekawe, 2 czy 3 wykładowców 'kumpli' kierowika katedry, którzy gó**o umieją i traci sie na nich czas. 2-3 przemdioty na rok z informatyki, którymi ja osobiście po przygodach z tym kierunkiem żygałem..., 2-3 na rok przedmioty czysto kulturoznawcze/humanistyczne blablabla.

Jak ktos miałby jakies pytania to pw. Bardzo ciekawe studia, na prawde !!! I o dziwo: polowa studentów to dziewczyny ;) Nie jakas informatyka co na 100 ludzi mielismy 6 'osob płci przeciwnej' :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili rowniez zastanawiam sie nad studiami obecnie bede konczyl 3 rok studiow dziennych na kierunku turystyka i rekreacja.

Jednak zastanawiam sie czy warto pozniej zajac sie informatyka ewentualnie cos podobnego do ekonomii.

Planuje w przyszlosci zajmowac sie pozycjonowaniem stron mozliwe ze rowniez ich projektowaniem.

Myslalem nad zatrudnieniem sie w jakiejs firmie zajmujacej sie Seo aby zdobyc wieksze doswiadczenie jednak w mojej okolicy nie zauwazylem takich (studiuje w Bydgoszczy).

Myslalem tez nad tworzeniem wlasnych portali i ich pozycjonowaniem

Co radzicie zrobic?

Agroturystyka Turystyczny katalog Wakacje

Polecam www.katalog.agroturystyka.foxnet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności