Skocz do zawartości

Wyzwanie na wakacje


tank

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal grają na nich dzieciaki.

 

Może i grają ale jest ich 1/10 z tego co było 5-10 lat temu.. i nie trudno przewidzieć co będzie za kilka lat. Dawniej żeby zagrać w piłkę wystarczyła zwykła łąka z trawą po kolana i 4 kamienie posługujące jako słupki.. teraz nie wystarczają nawet profesjonalne boiska/orliki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dla mnie to takie pieprzenie głupot. Tak samo nasi rodzice mówili jak nas widzieli - "a za moich czasów..." i też mieli pretensje, że np. cały dzień gra się w piłę na podwórku.

Gadanie o pustych boiskach też jest bezsensowne, bo jest masa różnych sportów - w latach '80 - '90 to praktycznie żadnych innych opcji nie było. Teraz praktycznie każdy jaki sobie sport wymyśli to może go gdzieś uprawiać. Nawet takie podstawowe jak koszykówka czy siatkówka, bo za moich czasów to w siatkę można było jedynie przez trzepak grać. Również jest znacznie szersza oferta basenowa, w tym aquaparki. Ponadto zobaczcie jaka jest moda na siłownie, fitness, crossfity itp. Więc reasumując to się wszystko rozkłada na różne miejsca.

Wydaje mi się, że też jest większy dostęp do wszelkich wyjazdów - kolonie, obozy, wyjazdy z rodzicami, a kiedyś nieco mniej się jeździło.

 

Zresztą każdy tak wspomina z sentymentem, a trzeba być szczerym, że w gałę to się pograło 2h, a później nuda i takie przesiadywanie na boisku - dzień w dzień to samo.

Druga kwestia - wtedy też już były komputery i Pegasusy i jak ktoś to wspomina to wspomina z sentymentem, że się z kumplami całe dnie grało, a jak patrzy jak dzisiejsze dzieciaki grają to już jest to złe, że jakieś głupoty ;)

 

Więc Panowie trochę luzu i dajcie dzieciakom spędzać dzieciństwo tak jak lubią ;)

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz praktycznie każdy jaki sobie sport wymyśli to może go gdzieś uprawiać.

 

No właśnie tylko ja mówię nie o tym że niema gdzie tego robić tylko że niema kto :D Dawniej miał kto ale nie miał gdzie teraz jest odwrotnie. Miejsc na spędzanie wolnego czasu jest przesyt a mimo to młodzi wolą zagrać w FIFE czy CSa przed kompem. Ale niema sensu drążyć dalej, każdy ma swoje spostrzeżenia i swoje racje. Może faktycznie w innych miejscach jest inaczej..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymyślić sport może, fakt że jak byłem dzieciakiem nie było orlików ale były trawniki na których robiło się boisko, to że było nierówno i pośrodku 2 drzewa  nikomu to nie przeszkadzało,  problem jest taki że do zabawy trzeba  mieć jeszcze kilku, kilkunastu kolegów, a odpalenie kompa i wejście do rozgrywek zajmuje chwilkę ktoś w sieci jest.

 

Co do kolonii, jak byłem dzieciakiem (lata 80-te) kolonie były sponsorowane przez zakłady pracy i kosztowały rodziców śmieszne grosze teraz płacisz 100% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest znacznie łatwiejszy dostęp do wszelkiego rodzaju rozrywki fizycznej, jednakże wiąże się to z większymi kosztami. Nie ma co się oszukiwać, teraz wszystko niemalże jest "gotowe podetknięte pod nos" a i jest tego w uj do oporu ;) . Poza tym dzieciaków jest znacznie mniej bo to "kosztowny nabytek". No ale sami sobie to zgotowaliśmy ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam ryba...

klasowka_z_biologii.jpg

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak by tak mieć ten iloraz inteligencji co dwulatki tak przynajmniej do 30tki...

 

He, he... Dużo osób jest na poziomie inteligencji 2-latka. Jest to bardzo widoczne, niestety.  :D

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mi nie chodziło o poziom rozwoju 2 latka tylko o jego inteligencję.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności