Skocz do zawartości

Czym jest pozycjonowanie ?


pneuma

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczając swoją ofertę dotyczącą pozycjonowania spotkałem sie z bardzo interesującą reakcją na forum https://www.biznesnet.pl/forum/viewtopic.php?p=542

co sądzice czy pozycjonowanie jest oszustwem czy nie, a może to tylko chwyt marketingowy?

a cloaking czy on rzeczywiscie może aż tak szkodzić żeby go nie stosować

Canon sony aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe - promocja. Atrakcyjny system ratalny. Katalog stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonowanie - nie musi byc oszustwem. 

no właśnie, bo mi wydaje się że pozycjonowanie jest "mainpulowaniem w wynikach wyszukiwania"

no to kiedy oszustwo, a kiedy nie

Michał - pozycjonowanie kretyna to jest oszukiwanie wyszukwiarki?

Canon sony aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe - promocja. Atrakcyjny system ratalny. Katalog stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe w slusznej sprawie B) kretyn jest zrobiony ;)

ale mysle ze najwazniejsze jest zeby informacje na stronie nie roznily sie od wynikow wyszukiwania wyswietlanych przez wyszukiwarke bez wzgledu na zabiegi o pozycje strony

i j/w po wpisaniu kretyn wyswietla sie strona kretyna ;)

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarki chca miec wiarygodne wyniki, dlatego caly czas zmieniaja algorytmy. Jezeli wyniki nie sa wiarygodne to wyszukiwarka nie ma klientow.

Wedlug mnie pozycjonowanie jest jak najbardziej manipulowaniem wynikami. Celem tego jest jednak to zeby wyniki byly wiarygodne, czyli wyszukiwarki nie powinny (i nie sa) byc zbyt pochopne w banowaniu.

Moim zdaniem jezeli na wyszukiwane haslo pierwszych 10 wynikow jest wiarygodnych, to nie wazne w jaki sposob te strony sie tam znalazly. Czy przez cloaking czy inne metody, czy pooprostu sa tak dobre ze wszyscy do nich linkuja z keywords w tekscie linku. ;)

Jezeli szukamy mebli a wyskakuja nam szalone malolaty lub dzwonki to uwazam to za spam i na miejscu wlasciceli stron z meblami bym te strony zglosil i czekal az dostana bana.

Michał - pozycjonowanie kretyna to jest oszukiwanie wyszukwiarki?

Tak jak napisalem wyzej, jest to uwiarygodnianie wynikow wyszukiwania. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Napisać tylko jakby algorytmy były inteligentne i wyszukiwały najlepsze strony to pozycjonowanie mogło by być uważane za oszustwo.

Ponieważ algorytmy są niedoskonałe zaistnienie niektórych stron uzależnione jest tylko od pozycjonowania.

Pozycjonowanie w biznesie to normalna walka o rynek i reklamę strony z wyszukiwarek od powiedzmy 5 do 30 mają małe szanse na wizytę internautów.

Ponadto gdyby twórcy wyszukiwarek niechcieli wpływu na wyniki to dali by algorytm losowy wyswietlania stron i było by po sprawie.

Ale tak nie zrobili wiec jednak jakimiś prawami przeglądarki mają się rządzic i daje to fajną zabawę dla Nas

Pozdrawiam B)

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności