Skocz do zawartości

Co się stało ? Niby filtr ale jednak nie..


hekko

Rekomendowane odpowiedzi

tzn. linkowaniem wewnątrz serwisu? jesteś pewny?

Słabo sprecyzowałem - chodziło mi o pasywne linkowanie do stron w obrębie domeny czyli np: a,b,c.html itp. Linkami z zewnatrz na wyszczególnioną frazę/y.

Np:

domena.pl/kredyty.php - pozycjonowana na 4- frazy dostaje filtr, który dotyczy wszystkich 4 fraz.

i tak dalej z pozostałymi stronami. Jest to efekt masowego filtru nałożonego na domenę, nowo powstałe strony w domenie otrzymują [prawdopodobnie] również ową karę - nadal faza testu.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Moja ma 1,5 roku ale to chyba nie jest az tak wazne bo sa i starsze w czolowce i jakoś 'żyją'

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki google wcale nie wzięło się za katalogi w moim przekonaniu. Bardzo dziwna sprawa stała się około 20stego sierpnia, wtedy się wszystko zaczęło - masowe wyindeksowania i trwa to po dzień dzisiejszy. Jednak wyindeksowania dotyczyły WSZYSTKICH nowych sitów - w moim przypadku oczywiście.

Moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie, żeby wszystko przesądzać, póki co google męczy się z uporządkowaniem spraw po ostatnim exporcie PR. W dniu dzisiejszym na moim DC powiedzmy, że mam w 80% stan normalny.

Wciąż jednak mam 3 domeny, które własnie 6sty raz w przeciągu 24h zostały wywalone z SERPów. Musimy jeszcze poczekać, aż się ustabilizuje - większość stron własnych czy klientów lata jak oszalała.

Moim skromnym zdaniem na tak nagłe zmiany wyników ma wpływ kilka rzeczy: aging delay, który teraz bardzo mocno ruszył na polskie sity, po drugie wyindeksowania + wciąż tkwiące w indeksach podstrony, których nie ma od np. dwóch lat.

Jedno co zauważyłem od sierpnia to:

mam katalog który stoi na nowej domence, dałem przekierowanie z aliasu o PR3 na ten katalog i wyindeksowanie dotyczyło 50% podstron, gdzie na innych nowych katalogach straty są w wysokosci 95%. Dodatkowo jednak muszę zaznaczyć, że nie wiem na ile komende site można brać na powaznie - bardzo głośno o przeróbe tej komendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż jednak mam 3 domeny, które własnie 6sty raz w przeciągu 24h zostały wywalone z SERPów. Musimy jeszcze poczekać, aż się ustabilizuje - większość stron własnych czy klientów lata jak oszalała.

Korzystasz z jakiegos narzedzia ktore sprawdza automatycznie SERP i czy strona jest czy jej nie ma po czym zapisuje wyniki?Czy tez recznie to sprawdzasz w ciagu 24h ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wiek strony nie miał znaczenia na pewno (poleciała 4-ro letnia i pół roczna). Katalogi również nie mogły być przyczyną, gdyż inne strony (stare i nowe) katalogowane w identycznych katalogach spokojnie utrzymały pozycję.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to: księgi gości. Stronami, które mi spadły podpisywałem się wcześniej (dosyć intensywnie) w księgach.

Sam nie wiem czy warto się tego czepiać.

Совместное Украинско-Польское Предприятие УКРМЕТАЛЛСЕРВИС FOSECO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam temat, właśnie moja strona wyszła z tego dziwnego filtra.. Prawie 4 miesiące siedziała w tym bagnie nr 31 :/

Wróciła prawie na starą pozycję, kilka oczek niżej niż top 3 ale pewnie dlatego, iż trochę zaniedbałem linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności