Skocz do zawartości

Osłabianie Page Rank


elobombel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytam sobie to forum i spotkałem sie ze stwierdzeniem że linki zewnętrzne osłabiają Page Rank.

W związku z tym chciałbym się zapytać czy aliasowanie poprzez mod_rewrite i linki w takiej postaci www.adresstrony.pl/content/1 też się do tego przyczyniają ? ;)

Gdzie można o tym poczytać więcej, próbowałem szukać tego na tym forum pod hasłem osłabianie Page Rank ale nic nie znalazło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliasowanie poprze mod_rewrie masz na myśli tworzenie linków w formie 'seo friendly' - jeżeli linkujesz wewnątrz swojej domeny to to nie są linki zwewnętrzne.

Link zewnętrzny to taki który wychodzi poza Twoją domenę.

czyli np. masz domenę

www.qpa.pl

i na niej masz linka do

www.qpa.pl/nawet/duza/kupa.html

to to nie jest link zewnętrzny.

Natomiast: z www.qpa.pl puszczasz linka do

www.onet.pl to już jest link zewnętrzy.

Pozdrawiam

rankhouse-logo-top1.png

Pozycjonowanie stron Katowice - www.rankhouse.pl
tel.: 32 307 07 03 / mob.: +48 533 336 613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym chciałbym się zapytać czy aliasowanie poprzez mod_rewrite i linki w takiej postaci www.adresstrony.pl/content/1 też się do tego przyczyniają ? ;)
Nie nazywamy tego aliasowaniem - nazywane to jest "przepisywaniem adresów" (rewrite) bądż 'ukrywaniem'. Wolę jednak nazywać to 'przepisywaniem' ze względu na bliższe znaczenie w stosunku do "rewrite".

Nie, nie wpływa to na obniżenie PR. 'Z zewnątrz' serwera takie adresy wyglądają zupełnie tak jakby były prawdziwymy adresami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to teraz czyta się tak, że obojętne że mam 10 czy 1010 linki wewnętrzne, PR strona głowna się nie zmieni...

Tylko ja mam troche inne konserwatywne zdań na ten temat (konserwatywne, bo z oryginalnego pracy dwóch studentów z stanach, dawno temu, ale google imho nie udostępni aktualizacje):

Wewnętrzne linki (tak samo jak zewnętrzne linki) rozchodują PR, tylko z wewnętrznimi to nie ma problemu, JEŚLI linkowane strony linkują powrotem do strony głownej (wtedy oddają powrotem PR) ale jeśli nie, osłabią PR strony głownej (ale PR zostaje w domenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności