Skocz do zawartości

Nagłośnienie sprawy


Sebastian1984

Rekomendowane odpowiedzi

To, że Fedex jest nierzetelnym partnerem to na razie tylko Twoja opinia i zaraz możesz się spotkać z nieprzyjemną reakcją z ich strony na opisywanie Twojego zdaniem "stanu faktycznego".

Równie dobrze Fedex może napisać na swojej stronie - klient X Y (Twoje dane) to idiota i napiszą, że w umowie jest zapis taki i taki wg którego miałeś podpisać protokół tego samego dnia i tak samo uznają, że przedstawiają "stan faktyczny".

 

Lepiej uważaj z takimi hasłami tym bardziej jak już Twoja kancelaria Ci powiedziała, że sprawa nie jest pewna.

 

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Spokojnie nie tone

 

Tonący w kontekście "nie widzisz innych możliwości rozwiązania sporu" :) Daleki jestem do złorzeczenia ;) 

 

 


FEDEX odrzucił reklamacje, podnosząc, że protokół, nie był spisany tego samego dnia

 

Jaki termin przewidują regulaminy fedex? 

 

Skoro Twoja umowa to tylko indywidualny cennik + ogólne warunki, to w ogólnych warunkach masz zapisane ile jest czasu na sporządzenie protokołów i co muszą zawierać.

 

Jeżeli w regulaminie jest napisane, że masz powiedzmy 7 dni a odrzucono Ci reklamację, bo protokołu nie spisano tego samego dnia to jest to droga do podniesienia sprzeciwu od decyzji.

 

To nie jest tak, że w sądzie możesz odzyskać kasiwo tylko od osoby fizycznej - jeżeli któraś ze stron umowy B2B łamie jej zapisy to można procesować się o naprawienie szkód związanych i spowodowanych łamaniem zapisów umowy.

 

No ale od tego masz papugę, ponoć solidną kancelarię - jak jest kumaty to będzie wiedział jak to ugryźć, jak jest lebioda to po umorzeniu z powodu nie wykrycia sprawcy wystawi Ci fakturę i oleje ciepłym..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To, że Fedex jest nierzetelnym partnerem to na razie tylko Twoja opinia i zaraz możesz się spotkać z nieprzyjemną reakcją z ich strony na opisywanie Twojego zdaniem "stanu faktycznego".

 

A gdzie ja tak napisałem ? To Ty tak wywnioskowałeś i o to w tym chodzi.

 


Jaki termin przewidują regulaminy fedex?

 

Oj nie mam pojecia. Nie zgłebiałem tego. Pozostawiłem to kancelarii.

 


To nie jest tak, że w sądzie możesz odzyskać kasiwo tylko od osoby fizycznej - jeżeli któraś ze stron umowy B2B łamie jej zapisy to można procesować się o naprawienie szkód związanych i spowodowanych łamaniem zapisów umowy.

 

Tak oczywiście, mi bardziej chodziło, że łatwiej bedzie pozwać "przestepce" jak firme XYZ.

 

Ale tutaj jest jeszcze inny problem, jeżeli sprawe "pójdzie" do sądu, najprawdopodobniej min jedna osoba zupełnie postronna straci prace i tutaj mam najwiekszy dylemat, ale zobaczymy, nie ten etap na takie decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie zgłebiałem tego. Pozostawiłem to kancelarii.

 

Ale stawiasz wyroki.. troszkę nie teges, nie sądzisz?

 


łatwiej bedzie pozwać "przestepce" jak firme

 

 

 

To Twoje stanowisko czy kancelarii? Jak Twoje, to jeszcze to rozumiem, jak kancelarii.. to zmień kancelarię..

 

 


jeżeli sprawe "pójdzie" do sądu, najprawdopodobniej min jedna osoba zupełnie postronna straci prace i tutaj mam najwiekszy dylemat

 

Wiesz.. w biznesie nie ma miejsca na uczucia..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do protokołu szkody to tak jak pisałem kancelaria w rozmowie telefonicznej mówiła ze jest na to 7 dni. Nie analizowałem tego. Mcmagic nie sądzę aby to było nie teges :) to ja jestem poszkodowany w tej sprawie :) o pozywaniu przestępcy to moje zdanie poparte jedna sprawa. Oczywiście biznes to biznes. Zobaczymy jak to się dalej będzie toczyć

Gdzieś teraz wyczytałem że na spisanie protokołu szkody jest 7 dni i jest to rozwiązane ustawa. Żadne zapisy z regulaminów nie moga tego zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


o pozywaniu przestępcy to moje zdanie poparte jedna sprawa

 

Widzisz, tylko w tym przypadku sprawa rozbija się o dwie kwestie: kradzieży i ubezpieczenia przesyłki, którego fedex nie chce respektować (według informacji, które przekazujesz).

 

Każda kancelaria wie, że odzyskanie 80.000 od szarego fizycznego graniczy z cudem, dlatego powinna procedować się z fedexem o kwestie ubezpieczenia. Co zrobi później fedex z nieuczciwym pracownikiem to już nie Twoja broszka - dla Ciebie powinno być najważniejsze odzyskanie kwoty ubezpieczenia, które miałeś ponoć zagwarantowane umową, a nie przepychanie się z podwykonawcą w fedexie, którego zostawisz w skarpetkach a odzyskasz może połowę. 

W dużym skrócie: po to się płaci składki ubezpieczeniowe aby w razie potrzeby korzystać z ubezpieczenia.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcmagic dziękuję za chęć pomocy jako jedyny na ten moment w tym poście :) Ale sprawa nie jest prosta. Oczywiście pójdziemy dwiema drogami. Pierwsza to prokuratura. Druga to próba walki z fedexem. O tyle łatwiej odzyskać od złodzieja kasę bo może za kradzież dostać zawiasy i jak nie naprawi szkody mogą mu zawiasy odwiesic. PrzerabiaLem to już :) trzecia sprawa to zainteresowanie tym TVN. Juz raz turbo kamera mi pomagała walczyć z nieuczciwym salonem. Dopiero zainteresowanie mediów sklonilo salon do wywiązania się z umowy. Nie uważam ze jest to coś złego.

Tym bardziej że to nie ja zawinilem a na ten moment jestem stratny na ok 14 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to ja jestem poszkodowany w tej sprawie

 

https://www.forum.optymalizacja.com/topic/186312-uwaga-nierzetelny-partner-prosz%C4%99-zg%C5%82asza%C4%87-nierzetelnych-partner%C3%B3w-wy%C5%82%C4%85cznie-tutaj-%C5%BCeby-nie-brudzi%C4%87-na-ca%C5%82ym-forum/page-112

 

To masz specjalny dział aby opisać nierzetelnego partnera. Podaj tylko nazwę firmy i dane. Google szybko "złapie" ważniejsze frazy. W razie czego pomożemy "nagłośnić" w internetach.

 

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyła minuta:

5.10 W przypadku powstania szkody lub opóźnienia w Doręczeniu należy sporządzić protokół, który powinien być podpisany przez Zleceniodawcę lub Odbiorcę oraz przedstawiciela Zleceniobiorcy dokonującego Doręczenia. Protokół powinien zostać sporządzony niezwłocznie na formularzu Zleceniobiorcy i zawierać datę i godzinę jego sporządzenia, datę i godzinę Doręczenia oraz zawierać opis szkody i stanu Przesyłki oraz informacje o opakowaniu Przesyłki. Protokół powinien zostać sporządzony niezwłocznie przy Doręczeniu lub w przypadku uszkodzeń niewidocznych w terminie 7 dni od dnia Doręczenia.

Wyróżnienia moje.

Są dwa przypadki:

1. Odbiorca dostaje rozbebeszoną przesyłkę. Pisze protokół przy kurierze.

2. Odbiorca dostaje przesyłkę na pierwszy rzut oka całą, nieuszkodzoną. Po rozpakowaniu okazuje się, że została okradziona/uszkodzona. Jest 7 dni na napisanie protokołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2. Odbiorca dostaje przesyłkę na pierwszy rzut oka całą, nieuszkodzoną. Po rozpakowaniu okazuje się, że została okradziona/uszkodzona. Jest 7 dni na napisanie protokołu.

 

I właśnie było w tym wypadku. Paczki były praktycznie całe, ale były gdzieś po drodze otwierane, co stwierdzić można było po przeźroczystej taśmie która była naklejona na naszą "firmową" taśmę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sięgnąć do źródła, a jest nim Ustawa Prawo przewozowe.

Art76.

Przyjęcie przesyłki przez uprawnionego bez zastrzeżeń powoduje wygaśnięcie roszczeń z tytułu ubytku lub uszkodzenia, chyba że:

1) szkodę stwierdzono protokolarnie przed przyjęciem przesyłki przez uprawnionego;
2) zaniechano takiego stwierdzenia z winy przewoźnika;
3) ubytek lub uszkodzenie wynikło z winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa przewoźnika;
4) szkodę niedającą się z zewnątrz zauważyć uprawniony stwierdził po przyjęciu przesyłki i w terminie 7 dni zażądał ustalenia jej stanu oraz udowodnił, że szkoda powstała w czasie między przyjęciem przesyłki do przewozu a jej wydaniem.

 

Praktycznie NIEWYKONALNE jest udowodnienie firmie przewozowej punktu 4.

Fakt masz 7 dni na spisanie protokołu, ale w takim przypadku firma kurierska ma co najmniej kilka artykułów z Kodeksu Cywilnego i Ustawy Prawo Przewozowe by nie uznać reklamacji. I to całkiem zasadnych i logicznych.

 

Tak na zdrowy rozsądek - odebrana bez zastrzeżeń paczka leży gdzieś 7 dni, może bez opieki, może pod opieką np.ekipy budowlanej remontującej budynek.

Z jakiego tytułu firma kurierska miałaby za to odpowiadać?

 


ale były gdzieś po drodze otwierane

Takie rzeczy należy zgłaszać natychmiast lub odmówić odbioru przesyłki.

 

 

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz według mojej kancelarii nie ma tutaj zastosowanie prawo przewozowe, a prawo pocztowe tak na marginesie.

 

 

 


Tak na zdrowy rozsądek - odebrana bez zastrzeżeń paczka leży gdzieś 7 dni, może bez opieki, może pod opieką np.ekipy budowlanej remontującej budynek.

 

Mariusz teoretycznie masz rację. Ale tutaj sytuacje była "wyjątkowa" dostawa nie była do osoby fizycznej a do podmiotu publicznego, gdzie osobą odbierająca była inna osoba jak tak która "przyjmowała" towar.

 

Oczywiście ja bym się zorientował, że paczki były otworzone, a np Ty już raczej nie. Po 30 minutach od odebraniu towaru po kurierze już śladu oczywiście nie było.

 

Sprawdzenie tego towaru zajęło dokładnie 4 dni. Dwa dni próbował robić to magazynier potem się poddał i my musieliśmy gonić na drugi koniec Polski aby sprawdzić dokładnie co jest a czego nie ma.


 

 


Takie rzeczy należy zgłaszać natychmiast lub odmówić odbioru przesyłki.

 

Tak jak napisałem nikt się na pierwszy rzut oka by nie zorientował. Oczywiście ja bym sobie z tym poradził, ale nasz klient już niekoniecznie.

 

Również nie wiem czy wiesz, ale każda paczka w Fedexie powinna być 24 H pod "monitorem", poza TIRem tranzytowym który jest plombowany, i poza czasem jak kurier paczkę odbiera/dostarcza. Fedex jak by chciał, to by bez problemu ustalił kto rozkradł towar.

 

 

Możecie sobie gdybać, fakty są takie, że ktoś okradł paczki w trakcie przewozu. Jak się sprawa zakończy- nie wiem jest to sprawa z pewnych powodów bardzo skomplikowana, jednak fakt niepodważalny jest taki, że nasz towar został skradziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fedex jak by chciał, to by bez problemu ustalił kto rozkradł towar

 

i musiałby skorzystać z polisy - ostatnia rzecz jaką zrobią ;) tabelki i statystyki muszą się zgadzać.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i musiałby skorzystać z polisy - ostatnia rzecz jaką zrobią ;) tabelki i statystyki muszą się zgadzać.

 

Niestety muszę przyznać Ci rację.

 

Na razie czekam na decyzję Fedexu na nasze odwołanie reklamacyjne. Wątpię aby coś to dało. Dalsze kroki będę podejmował później. Na razie w rezerwie mam lokalną gazetę z którą już wstępnie rozmawiałem i bez problemu przygotują artykuł, ale zasięg będzie zbyt mały aby poskutkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na razie w rezerwie mam lokalną gazetę z którą już wstępnie rozmawiałem i bez problemu przygotują artykuł

 

A ja dalej uważam, że to zła droga. Złapałeś za rękę? Może to jednak ktoś u odbiorcy zapierdzielił towar? 


Może Ci się to odbić czkawką po której będzie niezła zgaga.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności