Skocz do zawartości

Nagłośnienie sprawy


Sebastian1984

Rekomendowane odpowiedzi


według mojej kancelarii nie ma tutaj zastosowanie prawo przewozowe, a prawo pocztowe tak na marginesie

 

USTAWA z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe
Art. 1. Ustawa określa zasady wykonywania działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług pocztowych w obrocie krajowym lub zagranicznym, zwanej dalej „działalnością pocztową”.

 

i dalej Art. 2. 1. - wymienia co jest usługą pocztową a co nie.

 

Działalność firm kurierskich typu Fedex reguluje Prawo Przewozowe.

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sebastian podchodzisz do tego bardzo emocjonalnie. Wiem 14k boli, ale lepiej ich odzyskać i nie stracić jeszcze więcej.

Ja bym doradziłem:

1.Skasować ten temat

2. Zaczekać na ostateczną odpowiedz od firmy przewozowej

3.Nie rób nic co mogło by później wykorzystano przeciwko Tobie.

4. Sprawdź również inne możliwości ( gdzie ta paczka mogła być ewentualnie rozpakowana, nie wszytko co jest oczywiste jest prawdziwe. Również dobrze ktoś inny może zrzucać celowo winę na kuriera)

5. Sprawdź swoich prawników bo jeśli upierają się, że chodzi o Prawo Pocztowe to coś jest chyba nie tak

 

Tylko i wyłącznie po wykorzystaniu wszystkich możliwości załatwienia sprawy na Twoją korzyść możesz próbować robić konstruktywny raban, ale również po konsultacjach z prawnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A ja dalej uważam, że to zła droga. Złapałeś za rękę?

 

Nie złapałem. Nie znam się na prawie dziennikarskim czy innym, ale wydaje mi się że za treść artykułu odpowiada gazeta a nie ten z kim jest wywiad.

Tak było w TVN jak Turbo Kamera pomagał mi w pewnej sprawie. Sam byłem zdziwiony że w reportażu TVN wyemitowało nazwę serwisu, moje nagrania z telefonu itd.

 


odbiorcy zapierdzielił towar?

 

To bez problemu ustali prokuratura. Na szczęście trafiło na podmiot gdzie nawet mucha nie bzyknie bez kwitu odpowiedniego. Będzie dokładna godzina przybycia kuriera a my również mamy godzinę zgłoszenia faktu niekompletnego towaru.

 

Wątpia aby Pani która była odpowiedzialna "materialnie" za odbierany towar sama go rozkradła- było by to nierozsądne wręcz niemożliwe.

 

 

PS dostawa była do Jednostki Wojskowej. Tam wszystko jest monitorowane i notowane

 


Może Ci się to odbić czkawką po której będzie niezła zgaga.

 

Oczywiście nie będę podejmował pochopnych ruchów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dostawa była do Jednostki Wojskowej. Tam wszystko jest monitorowane i notowane

 

 

o matko.. to już gorzej nie mogło być.. :D to, że to JW nie daje pewności, że jest tam wszystko w porządku ;) do dziś z JW ulatnia się paliwo z pojazdów :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPan,

 

Dzięki za uwagi, wszystkie są cenne :) Jak to mówią to mój pierwszy raz :D

 

Co do prawa pocztowego czy prawa przewozowego, kancelaria wywnioskowała że z zapisów regulaminu firmy wynika że zastosowanie będzie miało prawo pocztowe.

 

Ale do tego jeszcze daleka droga. Ja i tak wiem że kasy nie odzyskam. Pozostaje nadzieja że prokuratura wykryje sprawcę i od niego coś uda się wyskrobać. 

 

No i jest nauczka na przyszłość czy to 800 km czy 400 trzeba się fatygować samemu. W sumie robię tak w 98% przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i jest nauczka na przyszłość czy to 800 km czy 400 trzeba się fatygować samemu. W sumie robię tak w 98% przypadkach.

 

Nie, nie trzeba :)

 

Wystarczyło nadać to na palecie, ostreczowane czarną folią, zabezpieczone sporą ilością taśmy firmowej - takie przesyłki od razu rzucają się w oczy jak było przy nich majstrowane.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki plan, ale za późna godzina była aby dzwonić po Rabena i niestety poszło Fedexem. No i pewnie nie bez znaczenia miał fakt że przesyłka była nadana w piątek. Przez weekend sobie gdzieś leżała....

 

 

Ps Max temat można na razie zamknąć, jak pojawią się jakieś ciekawe wątki powrócimy do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności