Skocz do zawartości

Spam na forum


Belze

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak jest małe forum albo masz dużo czasu to mozesz aktywować wszystkie konta, ale zazwyczaj jest tak, że ktoś się rejestruje, bo chce coś napisać - jeśli będzie musiał czekać ileś tam godzin na zatwierdzenie konta przez administratora to możliwe, że zrezygnuje z chęci napisania czegokolwiek.

Poza tym przy dużym forum byłoby to dość problematyczne, jeśli miałoby się ręcznie zatwierdzać 50 czy 100 nowych użytkowników... zdecydowanie szybciej zmienić 2 linijki kodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na niektóre programy powinien pomóc token , jednak nie na wszystkie"

Niewiele pomaga jeśli napisy są tylko "zaszumione", bo one i tak to odczytają, ale jak się wstawi jakieś kreseczki bądź jak napisy są generowane w ten sposób, że zachodzą na siebie, ryzyko spambotów się zmniejsza. Na jednym z for dzięki temu na razie nie mam takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak czytam cały dział "Dla początkujących" i zdecydowałem ten temat odkopać.

Również mam ten problem spamerski na swoim forum. Na szczęście nie jest to w moim przypadku takie uciążliwe, bo spam pojawia sie dosyć rzadko. Zmiany w kodzie, zmiana adresu formularza rejestracyjnego, aktywacja e-mail... to wszystko raczej nie pomoże, a jeśli tak, to zablokuje tylko część programów.

Zastanawiałem się jak z tym powalczyć i wpadłem na pewien pomysł. Proponuję w formularzu rejestracyjnym dodać nową pole, gdzie osoba musiałaby podać... dzisiejszą date :P (czyli date dnia, którego się dana osoba rejestruje).

Wszystkie zabezpieczenia antyspamowe mają do siebie to, że z czasem stają sie popularne i w efekcie - łamane. Moja propozycja nie została sprawdzona, czy faktycznie działa, bo jak pisałem - spam u mnie nie jest jeszcze tak dokuczliwy. Ale chyba warto spróbować. A jak zadziała - siedzieć cicho ;) (ewentualnie można powiadomić o efekcie w tym temacie)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na jednym z for, pomogło przepisywanie kodu aktywacyjnego od końca. Nie wiem czy wyeliminowało to cały spam, ale ja go tam nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy najedziecie na akceptacje warunków to w pierwszym jest zmienna

agreed=true

a w moim jest

zgoda=true

otóż to, skuteczność 100%,

widzę, że nie tylko ja odkryłem ten 'tajny' sposób,

a jak boty będą 'klikać' w linki to można wstawić mało przyjazny link, czy w ekstremalnych sytuacjach np. małe iframe z linkiem :) możliwości jest wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś słyszałem że zatrudnia się chińczyków do spamowania. Akurat Polska nie jest krajem gdzie można zarobić bardzo dużo na spamowaniu więc takie ataki odbywają się raczej na anglojęzycznych amerykańskich forach. Jak na nasze warunki mała zmiana kodu rzeczywiście pomaga.

Jak się używa jakiegoś darmowego masowego skryptu TRZEBA wprowadzić jakieś zmiany, choćby najmniejsze aby ustrzec się przed atakami i ich schematami.

Ja u siebie wprowadziłem token wyświetlający 6 znaków: 3 czarne i 3 zielone. Trzeba przepisać tylko zielone. Zaden bot tego nie przeszedł

każda porażka jest nawozem sukcesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję, moim zdaniem, bardzo fajny sposób na boty. U siebie na forum dodałem wymagane pole do rejestracji: "Skąd dowiedziałeś się o forum?". Niedość, że wiem skąd do mnie userzy trafiają lub kto im mnie polecił, a dwa, że na boty działa bardzo skutecznie, a przed tym rejestrowało się u mnie naprawdę ich bardzo dużo. A nawet jesli bot wejdzie i wpisze coś w te pole to napewno będzie łatwo odróżnić bota od zwykłego usera. Od tamtego momentu nie miałem problemów z botami.

-- Tuning - miniaturowych aut czyli Manga Cars ;)

-- sfah - a to moje...

-- skate punk - melodic punk, fast punk i deskorolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jak łatwo odróżnić? Napisałeś jakiś algorytm który potrafi rozróżnić czy napisał to bot czy człowiek? Bardzo ciekawe. Jak on działa?

Zarówno człowiek jak i robot może wpisać adres url i bedzie to poprawne. Człowiek może wpisać 'od kumpla' a robot jakieś słowa kluczowe. Jak to rozwiązałeś?

każda porażka jest nawozem sukcesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh aż tak nie komplikowałem !!! Po prostu bardzo łatwo jest odróżnić "źródło" usera od losowo wygenerowanego tekstu bota. Nie potrzeba tu żadnych algorytmów, skryptów czy bóg wie czego ;)

-- Tuning - miniaturowych aut czyli Manga Cars ;)

-- sfah - a to moje...

-- skate punk - melodic punk, fast punk i deskorolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności