Skocz do zawartości

rocznica


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

Jimmi to już wtedy rozgryzłeś algorytm Google :)

no bez przesady wtedy królowała altavista a googliel raczkował, miał podobne wyniki co metacrowler czyli lipa.

wtedy to wiadomo było co i jak addurl i nawalic w meta słów kluczowych :)

a o polskich stronkach to mało co słyszałem w Montrealu na dialup siedziałem, net za darmo, bo rozmowy w obrębie miasta były w abonamencie a dostęp sie załatwiało przez studentów uniwerków miałem chyba konta na wszystkich uniwerkach jakie były :)

Kurcze a moze to było jeszcze wcześniej, jak usiadlem do netu na stałe. to juz było sporo lat temu.

jaki ja wiekowy się zrobiłem...

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z komputerami mialem wczesna stycznosc lecz z netem nie bardzo

komputery startowalem 18 lat temu

net: 10 lat temu czyli dokladnie w 96' uzywajac dial up oczywiscie dzieki firmie w ktorej pracowalem pozniej co szybko wplynelo na instalacje modemu w domu i dial up d tpsa i swojego czasu bo tpsowy byl słaby do takiej firmy inet.

1 stale lacze mialem z kablowki w 99 r a takze postawilem 1 serwer www na windowsie - bardzo amatorski nie na apache - ze na stalym laczu mialem takze wlasne IP to poprosilem firme inet o przekierowanie subdomeny w ich domenie na moje IP :) wlasnej domeny nie posiadalem.

Pierwsze moje uruchomienie internetu bylo zwiazane z odpaleniem altavisty i szukanie innych stron, chcac znalezc wiecej polskich stron uzywalem telewizji kablowej :);) nie wiem skad mialem taki pomysl.

Najwiekszy rachunek za net z tpsa to powyzej 300 zl pozniej ograniczenie do 200 co mnie znacznie ostudzilo i w uzycie poszedl internet typu callback duzo taniej.

Najwieksza ilosc stalych lacz w domu - 2 lata temu i rok temu - 3 roznych operatorow :) kablowka, tpsa, internetv + 1 w biurze z akadamieckiej sieci.

Obecnie tylko tpsa 4mb i kablowka o slabej mocy 128 kb + rezwerwa w postaci gprs gdyby oba wczesniejsze padly.

Tak czy tak jak zaczynalem nie bylo tylu dostawcow.

Obecnie do wyboru milabym do podlaczenia cala mase dostawcow neta Liczac satelitarny gprs tpse, kablowa, prywatna telefonie, osiedlowe , akademickie, 2 operatorow dzialajacych na osiedlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np zaczynałem w 95 mielismy w ogólniaku węzeł nask choć i tak transfer był powalający 0.2 kilo bajta na sekunde i godziny poświęcone zamiast na siedzenie na zajęciach to w sali informatycznej, nie samowiete ale od tamtej chwile został mi sentyment do konsoli zresztą uwielbiam proste rozwiązania. od 1999 do 2004 przerwa po powrocie siadłem na łącze stałem dwa mega powiem że wielka różnica w porównaniu z tym co pamiętałem.

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmi,

a od kiedy mieliscie net w Lodzi? :) bo to pewnie jest jakos tak data mojego "hallo world" :P

A wlasny net...hmm... nie wiem... bede strzelal, ze w okolicach 2000... Nie pamietam :P

Podpis tu, podpis tam, podpis dobrze zrobi nam :P

Bloga sobie zrobilem

A od 1.kwietnia jestem

MCP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na modemie to był, z PDI przez chwile a później z tpsy, pamiętasz musiałeme wymienić transformatory z 220 na 110 zrobione przez pana profesora z polibudy bo zakłucały połaczenie modemowe

no, no.. ten na desce chyba? Dobrze pamietam, ze jakis taki byl? :)

edytka: jimmi, odpal no zesz jakis komunikator, bo widze, ze zyjesz :]

Podpis tu, podpis tam, podpis dobrze zrobi nam :P

Bloga sobie zrobilem

A od 1.kwietnia jestem

MCP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pierwszą styczność z internetem miałem w 95 r. jak pojechałem do Kuby do Montrealu na ferie zimowe. Pamiętam, że godzinami przeglądałem zasoby biblioteki na uniwersytecie McGill i nie mogłem uwierzyć, że robię to z domu. Póżniej wszedłem na jakiś BBS....., a potem Kuba przyjechał do Polski i jakoś internet cały czas się przewijał. :wow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności