Skocz do zawartości

Usługi IT zagranicą


Gucci

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien pomyśl ale przed jego realizacją potrzebowałbym uzyskać informację w kilku kwestiach związanych z eksportem usług it. Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj ktoś kto udzieli mi rzeczowej odpowiedzi na moje pytania:)

Ale najpierw krótki opis sytuacji:
Obecnie firma sprzedaje innym podmiotom informację, które dostępne są po zalogowaniu do dedykowanego systemu, czyli teoretycznie usługa świadczona jest w Polsce na polskich serwerach przez polską firmę. Jest pomysł na rozszerzenie usługi o kraje unii europejskiej.

Moje pytania:
1) czy w przypadku kiedy nabywcą usługi zostaje firma zagraniczna to obowiązują przepisy dotyczące warunków świadczenia takiej usługi wg kraju sprzedawcy czy nabywcy?
2) co z odpowiedzialnością w przypadku np ograniczeń prawnych w danym kraju jeżeli takowych nie ma w kraju sprzedawcy? tu pytam czysto teoretycznie bo wątpię aby były jakieś różnice
3) czy dużym problemem dla nabywców zagranicznych jest nabywanie usług za które to oni muszą doliczyć podatek wg stawek w swoim kraju? czy chętnie importują usługi? czy jest to utrudnienie
4) jaka forma płatności jest najczęściej praktykowana, czy paypal będzie dobry?
5) czy w krajach eu wystarczy tylko język angielski jako wersja językowa panelu po zalogowaniu? czy wg Was istotne będzie dodanie niemieckiego, francuskiego, włoskiego etc języka? nie jest to problem żeby przygotować kilka wersji językowych tylko czy faktycznie jest to potrzebne

Będę wdzięczny za odpowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie firmę to pewnie i księgowość macie, wizyta u prawnika też nie kosztuje zbyt dużo. Ja to bym wolał z takiego źródła czerpać informacje na temat możliwości prowadzenia biznesu, a nie z forum gdzie kilka osób może faktycznie wie o tym więcej, a kilka może myśleć, że wie o tym wszystko

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aleksiejs ma rację co do konsultacji z osobami kompetentnymi.

Ale tak na szybko

 

1. to chyba  zależy od regulaminu.

2. tutaj to chyba liczy prawo obowiązujące lokalnie usługodawce

3. pytanie to czysto księgowe, ale ogólnie to tylko w PL jest prawo gospodarcze tak upierdliwe. Raczej nie ma problemu z wystawianiem faktur exportowych i  ich przyjmowanie.

4. ogólnie karty kredytowe, ale np. przelewy w bitcoin w niektórych branżach są bardzo popularne.

5. a dla Ciebie i Twoich klientów  w PL, panel po angielsku jest ok,  czy jednak woleli by w swoim języku narodowym ?

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności