Skocz do zawartości

Zmiana systemu plików


chcewypoczac

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pytajcie po co ale na swoim terminalu zainstalowałem a raczej wgrałem do RAMu linuxa.

Wersja puppy 5.5.

 

Od 4 godzin próbuję zmienić system plików z NTFS na jakikolwiek inny ale wujek G i inne poradniki nie ułatwiają mi tego.

 

Może ktoś ukoi moje nerwy i podpowie jak zmienić system plików dysku?

 

Za pomoc wypiję duże piwo za zdrowie użytkownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszesz, ale format dysku zmienia się przez formatowanie. Obecny format można podejrzeć za pomocą komendy fdisk, a żeby korzystać istniejącej partycji trzeba ją zamontować poleceniem mount. Linuxy potrafią obsłużyć(zamontować) NTFS, były wcześniej problemy z zapisem i nie wiem czy to się zmieniło.


E: do formatowania oczywiście polecenie mkfs

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puppy to jest raczej dystrybucja głównie live, ale spokojnie może współistnieć w   windows na tej samej  partycji.

Teraz to już raczej nie ma problemów z  ntfs pod linuxem ale bym  nie stawiał całego systemu na ntfsie chociaż może by poszło.

 

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności