Skocz do zawartości

Oszukać przeznaczenie


Siciliano

Rekomendowane odpowiedzi

@Filip Traum, pamiętasz co się stało z ateistą, a co z innymi w "Mistrzu i Małgorzacie" :) Taka koncepcja mi się podoba.

 


"niebytu", którego, notabene wedle logiki nie da się osiągnąć.

 

Co masz na myśli? To że materia/energia jest wieczna? Nasza percepcja jest mocno ograniczona przez zmysły, nawet szukanie lądu po drugiej stronie oceanu przekraczało ludzką wyobraźnię, prawie przez cały okres istnienia naszego gatunku.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rea-karnacja nie ma żadnego sensu logicznego, bo człowiek stoi na szycie piramidy na ziemi. Cofanie się w owada czy kota było by po prostu sprzeczne z logiką wszechświata. Jak już to od ameby mieliby my zaczynać.

Natomiast ja nie wierze w to że umysł i osobowość znika calkowicie razem ze śmiercią, co prawda żadna religia nie daje odpowiedzi na te pytania wprost bo tworzona byla na potrzeby ludzi z pzred 2000 lat. Obecne ośrodki tradycyjnej wiary to racze ośrodki kulturowe, polityczne, etyczne już dawno nie mogą odpowiedzieć na wyzwanie współczesnego myślącego człowieka. Chyba nikt nie wierzy dosłownie w wojny aniołów na miecze w zjedzenie jabłek przez pierwszych ludzi  i to że należy powtarzać ciąg slow 100 razy aby być usłyszanym tam na Górze (gdzie kol wiek to jest). 

Teoria Darwina też mnie nie przekonuje, za mało jest dowodów i wciąż nikt nie znalazł "brakujące ogniwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trotyl, Mam na myśli dokładnie to, co powiedziałeś. Powtarzając się - "nic w przyrodzie nie ginie". Fakt, nasza percepcja jest mocno ograniczona (stąd choćby sięganie do wiedzy ezoterycznej, z której większość kpi, choć za XXX lat część z niej może swobodnie zostać uznana za standardową, "twardą" naukę - gdy rozszerzymy naszą wiedzę i właśnie - percepcję). Stąd też biorą się śmieszne wyobrażenia na filmach, typu pusta, biała przestrzeń. Ale cóż to za niebyt, gdzie jest kolor i przestrzeń? Ograniczenie ma różne wymiary - w tym przypadku największą barierą jest spłaszczanie wszystkiego w mojej opinii, czemu większość oddaje się z prawdziwą pasją i żarliwością.


@MaxPan,reinkarnacja nie tyczy się wyłącznie życia ziemskiego. Skąd wiadomo, że nie zostaniesz jakąś bardziej rozwiniętą istotą od człowieka gdzie indziej w tej nieskończonej przestrzeni? Może będziesz jednym z przedstawicieli "ufo" , a może "elementalem" - tego nie wiadomo. Tak czy siak - reinkarnacji nie można ograniczać wyłącznie do naszej ziemskiej przestrzeni i jednego wymiaru. Wtedy faktycznie nie miałaby ona sensu - po sięgnięciu szczytu nie zostało by nic więcej na drodze przed Tobą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sięganie do wiedzy ezoterycznej (...) której (...) część z niej może swobodnie zostać uznana za standardową, "twardą" naukę

 

Poproszę przykłady z przeszłości. Słusznie, że ludzie kpią. Jest raczej odwrotnie, wiedzy ezoterycznej ubywa wraz z rozwojem cywilizacji.

 


Ale cóż to za niebyt

 

Załóżmy, że niebyt wygląda tak jak świadomość we śnie - jak to inaczej zekranizować?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trotyl, Chodziło o czysto hipoteteczne ujęcie. Chodzi mi o samo pojęcie niebytu - nie istnienie, próżnia absolutna. Nawet w kosmosie i czarnych dziurach coś takiego nie istnieje... Dlaczego słusznie, że kpią? 

 

 

W słowach jest tylko 20% czystej wołowiny reszta to tylko środki koloryzujące i dodatki co 

 

Co masz tu na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności