Skocz do zawartości

Zarobek miesięczny w sieciach reklamowych


rafal-r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

w reklamie chodzi glownie o to zeby trafic do dobrj grupy docelowej czyli takie osoby ktore stac na zakup towaru ktory bedzie reklamowany

np.

jesli reklamujesz nowego mercedesa to raczej nie zrobisz tego na stronie dla osob poszukujacych pracy tylko na takiej gdzie wchodza ludzie z wiekszym zaspobem srodkow

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. jesli reklamujesz nowego mercedesa to raczej nie zrobisz tego na stronie dla osob poszukujacych pracy tylko na takiej gdzie wchodza ludzie z wiekszym zaspobem srodkow

no no... dobrze mówicie "mprojekt", dobrze mówicie :D

Ja osobiscie jestem po konsultacjach z arbo i idm. Doszedłem do wniosku, że IDM ma lepszą ofertę, jednak to napewno wszystko zalezy od dogadania się. Oczywiście czy do nich wstąpię czy nie to jeszcze nie wiadomo... Poprostu ogólnie do tego typu agencji nie jestem przekonany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze myslalem na poczatku ze przyniesie mi to niebotyczne zyski a tu klapa przez ponad rok prawie same zasiegowki ale obecnie raz na jakis czas wpadnie jakas kampania lepiej platna wiec nie jest zle ale na pewno nie jest to radio czy telewizja ze zgraniesz za 50 tys odslon banera z 50 tys zl czy nawet 10 tys

chodz powiem ci ze i tak jest niezle serwer zaplace za to i jeszcze torche zostanie ale po pierwsze nie mozna ograniczac sie tylko do agencji

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat w dniu założenia pomyślałem – wymienimy się doświadczeniami do momentu gdzie dwóch stukaczy postów nie zaczęło znowu wkładania postów nadających się do pogaduszek gdzie się da....

Co do zainteresowanych właściwym tematem powiem tak:

Nikt jeszcze nie napisał nic o Adnet – największej sieci a jestem ciekaw jak sprawa wygląda u nich...

Co do wyboru sieci to faktycznie indywidualna sprawa- najlepiej napisać do interesujących nas sieci i się dowiedzieć co proponują, jeżeli wyświetlamy jeszcze Adsensa a mamy już konto to trzeba uważać bo właśnie propozycje wyświetlania przez ich adserwery kończą się najczęściej prowizjami na których tylko można stracić.... - nie wiem jak jest z Adsensem w Adnet?

Jeżeli jednak nie mamy konta w Adsense - nie chce nam się tym zajmować (czeki-przelewy-podatki) to można to zrobić przez agencje.

Osobiście siedzę w IDMnet ale są to też pierwsze miesiące i na razie dno jakich mało, jakieś kilka drobnych kampanii za kilka groszy przy serwisie (tematyka nie do ogólnej wiadomości) 150 000 UU miesięcznie.

W IDMnet jest możliwość wyświetlania Adsensa przez swoje konto i to jest plus.

Jako, że nie jestem pełnego roku i są to moje pierwsze „wakacje” w sieci odnoszę wrażenie, że jest to martwy okres na kampanie? – mówię o IDMnet – bo ostatnio mam na tapecie kilkanaście serwisów z tej sieci – kilka z sieci Arbomedia i kilka z Adnet – co zaobserwowałem to totalny bezruch w IDMnet – na stronach z ich plannera nie są prowadzone praktycznie w ogóle kampanie – lepiej wychodzi Arbomedia i też Adnet. (mniejszych sieci nie sprawdzałem)

Myślę, że to też jest znaczący powód nad zastanowieniem się nad wyborem sieci w której mamy zamiar być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stukania postow to chyba nie domnie

a tak serio to wakacjie nie sa dobrym momentem na wejscie do agencji poniewaz tak jak moj poprzednik zauwazyl jest zastoj sezon ogorkowy wiec niekt nie rekalmuje nawet na adsence mozna to zobaczyc

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne słusze rozwiązanie na autopromocję w agencjach:

wrzucić tam na stałe kod własnego adserwera. Za takie

rozwiązanie (w Adnecie) nie płaci się ani grosza, a ma się

kontrolę nad pozostałą powierzchnią.

Można jeszcze kod adserwera wrzucić 'przed' agencję,

będąc znów panem własnej powierzchni. Warto jednak

wspomnieć o tym agencji.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mprojekt- nie do ciebie

co do okresu fakt – tylko ja nie pisałem, że wszedłem w wakacje;-) pisałem, iż zaobserwowałem stagnacje ogólną w agencjach, wcześniej nie zajmowałem się tym – faktem jest też, iż widać to też po kontekstowych i bannerowych programach – niższe ecpmy, staty co roku.

szy – umowy z adnetu nigdy nie widziałem IDmnet jest chyba?? Bardziej jednak restrykcyjny pod tym względem, tam nie można sobie od tak robić cokolwiek i im tylko wspomnieć ;-) – wiem, że to przenośnia, ale chyba faktycznie z obecnym doświadczeniem pomyślę w przyszłości o arbomedi, albo adnecie.

- co do autopromicji to dokładnie nie zgłębiałem przyznam tego bo mam z nimi jeszcze inny nie rozwiązany problem, który się ciągnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spółek - to nie tak. Agencja odwala po prostu

za Ciebie kawał roboty, to może nie jest zawsze

wielki przychód, ale (dla mnie) znaczący. I to

od reklamodawców, do których sam bym nie dotarł,

lub zajęłoby mi to kupę czasu i starań.

robson - wydaje mi się, że robicie błąd Wy, którzy

piszecie że coś tam sieciom oddajecie...

Pamiętajcie: to Wy jesteście właścicielami swojej

powierzchni, Waszych serwisów, więc nie krępujcie

się stawiać warunków.

Jak IDM może pobierać *cokolwiek* za wstawienie

na sztywno wywołania adserwera w Waszej

autopromocji?! Granda, panowie, granda.

Tak samo twardo negocjujcie stawki, to nie tylko

ma być ich (agencji) biznes, ale także Was. Wy

jesteście partnerem dla agencji i oni na Was robią

kasę, więc ceńcie się i czujcie swoją wartość.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że oddaje coś agencji - tylko że autopromocyjnych kampanii nie przerabiałem- nad adsensem mam kontrole samodzielną - wcześniej ktoś pisał, że oddaje 40% z adsensa - ktoś tam z czegoś jeszcze - po co było by wchodzić w takie związki, z których miał bym oddawać prawie połowę....

Umowa z agencją daje właśnie możliwość dotarcia do reklamodawców, którzy w inny sposób, jak za ich pośrednictwem w necie się nie reklamują.

Bardziej interesowało mnie w tym temacie, jak wygląda sprawa poszczególnych agencji i ich kampanii, tzn. np. częstotliwości oraz ogólnych warunków funkcjonowania - plusów minusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności