Skocz do zawartości

Płatność za pozycjonowanie w zależności od przychodu ze strony - czy jest możliwe?


tty1

Rekomendowane odpowiedzi


Za takie pieniądze ludzie tutaj postawią 1000 landingów i zarobią 10 razy więcej na niszach niż u Ciebie

Nie mam nic przeciwko, mogą stawiać landingów ile są w stanie unieść.

 


Należy połączyć pozycjonowanie i działania marketingowe

No własnie nie każda strona nadaje się pod działania marketingowe. Nie każda tematyka. Można jakieś niestandardy, ale pod typowe to się nie nadaje. Z działaniami marketingowymi nie mam problemu. Świeża strona, uprzedzając: nie żadna pokemony, filmy, zdjęcia. Poważna publicystyka. Tylko działania na FB:

image.png

 

Natomiast dla tej strony której dotyczy temat szukam kogoś typowo pod SEO, kto zajmował się dużymi stronami, bo pod marketing z tą tematyką nie bardzo.

 

 


Co to jest w/g Ciebie duży serwis? Podaj rząd wielkości.

Ale co Ci podać? Ilość artykułów, ruch, zarobki?

Po to kogoś szukam, żeby odzyskać ruch. Zaniedbane SEO o czym pisałem wcześniej. Strona wcześniej z lepszym ruchem niż ta powyżej - 2-3 razy lepszym i lepszymi stawkami za reklamy. Jak ktoś faktycznie zajmuje się dużymi serwisami, to te dane już mu powiedzą bardzo dużo. Poza tym nie wiem też jak by wyglądało rozliczanie za pozycje fraz w dużym serwisie, skoro jest powiedzmy podstron 40 tys. a z tego pewnie można by pozycjonować pół miliona fraz.

 


Podejrzewam że żadnym bo jak ktoś ma duży serwis który może przynosić realne zyski nie szuka na PIO kogoś kto będzie go promował.

Czyli co, nie ma tu specjalistów? Czy nie wierzysz, że szukam ich tutaj?

 


Ja to wiem, Ty to wiesz i jeszcze więcej osób o tym wie. Autor tematu nie ma o tym zielonego pojęcia i szuka pozycjonowania za free lub jak będą zyski to może coś tam rzuci pozycjonerowi. Nie pierwsza i nie ostatnia taka propozycja "biznesowa" na forum.

Z całym szacunkiem, ale myślę, że Ciebie ta propozycja i tak nie ma szans dotyczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czy nie wierzysz, że szukam ich tutaj?

Właśnie to.

Te dane co pokazałeś wcześniej nic nie znaczą.Można mieć stronę która będzie miała o wiele lepsze staty, ale konwersji przenoszącej się na zarobki zero.

Po drugie rozmawiamy tu o stronie ,,widmo,, nic nie wiedząc nic nie można powiedzieć.

Daj na PW adres, popatrzę i dam znać, nie musisz publicznie jej udostępniać.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro @tty1 chcesz otworzyć jakiś serwis i na nim zarabiać to logicznym jest fakt, że musi w niego zainwestować.

Działania SEO to inwestycja, która się zwróci albo nie - to jest logiczne.

To, że otworzę sklep z ziemniakami na straganie gdzie przychodzi około 300 osób dziennie wcale nie świadczy o tym, że ja na tym straganie zarobię ... ale to ja podejmuje ryzyko, a nie firma, której zleciłem przeprowadzenie mi reklamy wizerunkowej (tutaj taka chyba najlepsza) ... więc @tty1 jeśli nie masz kasy na inwestycje we własny biznes, to wyjdź i wróć z budżetem :)

 

To naprawdę przestaje robić się zabawne, jak tego typu ludzie przychodzą i żalą się, że ktoś ich wy**chał na kasę ... a guzik mnie i pewnie większości pozycjonerów z tego forum i nie tylko to obchodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Właśnie to.

Czyli co, tutaj nie znajdę żadnego specjalisty? Pytam serio, bo nie chcę współpracy z żadną wielka agencją - dlatego szukam tutaj. Są ku temu powody.

 


ale konwersji przenoszącej się na zarobki zero

Ale ja się nie bawię w konwersję, bo nie emituję reklam CPA, CPS, CPL, nie sprzedaję chwilówek - tego typu reklamy to się nadają właśnie na te wasze spamowania :D 

Emituję reklamy na normalnych zasadach CPM, FF lub CPC. Więc moim problemem nie jest konwersja, tylko dla tej konkretnej strony spadek ruchu przez zaniedbanie SEO. Moim problemem przez to jest zbyt dużo reklamodawców, kiedy nie mogę wszystkiego wyemitować co mi oferują.

 


Daj na PW adres, popatrzę i dam znać, nie musisz publicznie jej udostępniać.

Nie wysyłam linków ani swoich nagich zdjęć ;) A na poważnie, to interesuje mnie spotkanie w 4 oczy, podpisanie NDA i wtedy można rozmawiać. Jesteś z Krakowa lub okolic?

 


Skoro tty1 chcesz otworzyć jakiś serwis i na nim zarabiać to logicznym jest fakt, że musi w niego zainwestować.

On już jest otwarty od wielu wielu lat. Już w niego zainwestowałem. Szukam natomiast osoby która popracuje przy SEO, wskaże ewentualnie jeszcze błędy i co poprawić na stronie, zajmie się link buildingiem - co powinno się przełożyć na odzyskanie utraconego ruchu i go utrzyma lub zwiększy - w zamian za prowizje od przychodów strony. Więc współpraca długoterminowa. Jeśli ktoś jest pewny swoich umiejętności i przekalkuluje sobie, to zapewne wejdzie w deal. Ja wychodzę z taka ofertą, bo nie chcę inwestować kasy z obiecanki-cacanki i gruszki na wierzbie, na czym się już przejechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jesteś z Krakowa lub okolic?

Nie, ale jak widzimy realną możliwość zarobienia $ ja lub ktoś od nas jeździ po całej Polsce.

Tu nie widzę takiej możliwości.


Ja wychodzę z taka ofertą, bo nie chcę inwestować kasy z obiecanki-cacanki i gruszki na wierzbie

Dokładnie to samo napisałem wyżej tylko inaczej, też mi się nie opłaca jeździć po Polsce jak nie wiem po co. Jak na razie Ty nic nie przedstawiasz w swojej propozycji oprócz gruszek na wierzbie.

 

Twoja propozycja jest taka: A weź przyjedź może Ci coś powiem, a może nie, a może Cię zainteresuje a może będzie to idiotyczna propozycja.

Nikt poważnych umów biznesowych tak nie zawiera.A o podpisywaniu NDA masz takie pojęcie jak ja o lotach w kosmos.Wiele już podpisałem i na początek każda firma przedstawia choć zarys współpracy na czym ma ona polegać.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiele osób by tak chciało, postawić stron, znaleźć osobę która mu to wypozycjonuje i podzielić się jakiś procentem z zysku jeśli co najważniejsze takowy będzie, jeśli nie będzie to trudno straci się tylko to co wydało na postawienie strony. Sęk w tym, że nikt poważny się na takie coś nie zgodzi, chyba, że jakiś amator/uczeń/student co ręcznie kataloguje i uznaje zasade "na udo" czyli udo się albo się nie udo.

 

Z tego co piszesz widać ewidentnie, że nie jesteś przekonany do zysków jakie ta strona ma dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera , otworzyłbym restaurację i płacił za media, lokal i pracownikom % od zysku .... Zaczynam w przyszłym miesiącu ;) 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki to nowy model gdziekolwiek w marketingu?

 

Ile było ofert? TY pozycjonuj a jak zarobię to ci dam $ :) (na takich inwestorów to i ja chętny, może wypas owiec w Bieszczadach przyniesie zysk w postaci naturalnej i ekologicznej wełny..przeznaczonej na produkcję ocieplaczu na męskie wacki? :)

 

Ps. wiem że to nie nisza :)

 

Jednym słowem inwestycja nie gwarantująca (czytaj) obaczona ogromnym ryzykiem (utraty kapitału) a co dopiero generowaniem zysków

 

Gdyby ktoś powiedział, jak ominąć sanepidy i unie względem uboju tych zwięrzat czy generowanie przychodów z tego co dają (względem regionu:) albo mięsa (produkty regionalne) to pogadamy..ale nie odzywaj się jak nie masz milionów na łapówki, rzeźnie itd..taki tam z (_I_) strony przykład..

 

 

 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się nie opłaca jeździć po Polsce jak nie wiem po co

Dlatego napisałem, że szukam kogoś z Krakowa.

 

 

 

Nikt rozsądny nie będzie się w to bawił.

Mam nadzieję, że nie będzie się bawił, tylko robił.

 

 

 

Cholera , otworzyłbym restaurację i płacił za media, lokal i pracownikom % od zysku .... Zaczynam w przyszłym miesiącu  

A z czego chcesz płacić pracownikom? Przecież płacisz z zysku, inaczej dokładasz do biznesu? ;) Może pracownik byłby bardziej zadowolony jakbyś mu płacił % z przychodu, a nie 1300 na rękę? 

 

Pomyśl teraz o propozycji rozliczenia jaki zaproponowałem. Nikt z dyskutujących ze mną nie wie, jaki strona osiągała przychód - i raczej się nie dowie, bo nie ma wśród nich partnera do dealu. Mało kto pisał w tym temacie kto ma doświadczenie przy dużych stronach, lub może nawet nikt nie ma doświadczenia. Wszyscy krytykują, nie mając pojęcia co tak naprawdę krytykują. Robiąc taki biznes od początku, czy wchodząc w spółkę, trzeba zainwestować. Nie masz często żadnej wiedzy na temat prowadzenia na starcie takich serwisów. Tutaj mam działającą stronę, know-how. Wiadomo ile przynosiła przychodu. Trzeba nad nią popracować przy SEO.

 

Przekładając to na Twoja restaurację: Prowadzisz restaurację 10 lat. Masz z niej przychodu powiedzmy 100 tys. miesięcznie. Po kilku latach kucharz olewa sprawę i żarcie jest do bani, więc restauracja Ci podupada, tracisz klientów i kasę. Szukasz nowego kucharza przez rok, bo sam nie umiesz gotować: jeden robi za słone, drugi za ostre, trzeci smarka do jedzenia, czwarty przychodzi codziennie zalany. Nie możesz znaleźć nikogo dobrego, kto pozwoli Ci odbudować renomę restauracji, tracisz kolejnych klientów i kasę na kiepskich kucharzy. Lokal i kelnerów też trzeba utrzymać. Uznajesz więc, że weźmiesz kucharza do restauracji, jak się sprawdzi w robocie. Proponujesz mu, że dasz mu 10% od przychodu i potwierdzasz mu przychód z wcześniejszych lat. Kucharz wie, że zarobi dobrze, jak odbuduje renomę restauracji. Sam kalkuluje czy mu się opłaci robić np. 3 miesiące za 1000 zł, a potem dostawać 10k jeśli dzięki jego działaniom odbuduje się renoma Twojej restauracji. Ty tez go nie wywalisz, bo masz wreszcie dobrego kucharza. Masz też świadomość, że w normalnych warunkach nie zaproponowałbyś temu kucharzowi 10% od przychodu, tylko normalnie 5k. A dodatkowo jak kucharz okaże się tak dobry, że podwoi liczbę klientów i Twój dotychczasowy przychód, to zarobi 20k.

 

 

 

 

i podzielić się jakiś procentem z zysku jeśli co najważniejsze takowy będzie

Odróżniasz zysk od przychodu?

 

 

nie jesteś przekonany do zysków jakie ta strona ma dać

Nie ile ma dać, i nie zysku. Wiem ile strona dawała przychodu. Zysk to moja sprawa, bo prowadzenie portalu kosztuje. Ja oferuję % od przychodu. A przekonani to nie są co najwyżej krytycy takiego modelu rozliczeniowego, ale do swoich umiejętności :D

 

 

 

To może napisze mi jakiś specjalista, który neguje mój sposób rozliczania i pozycjonuje duże strony klientom. W jaki sposób rozlicza się z klientem przy dużych stronach? Strona ma te 40 tys. podstron i z pół miliona fraz, które można by pozycjonować. Rozlicza się za pozycję na frazy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z pół miliona fraz, które można by pozycjonować

No to chyba czekają Cię duże wydatki.

Tak nawet po 1 PLN za frazę, całkiem nieźle wychodzi.

 

Ps. Szukaj chętnych w kraju a nie regionie.

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do dużych serwisów trzeba mieć inne podejście, niż do tych pozycjonowanych mechaników czy hydraulików "na frazy". Ktoś kto robi duże serwisy, to o tym wie i nie wciska kitu o rozliczaniu fraz za pozycje.

 

Edit.

Chyba będę musiał szukać w kraju, choć mam nadzieję, że na miejscu uda się kogoś znaleźć. Bo zawsze na miejscu mniej zachodu. Na tym forum jak bywałem w 2005-2010, było sporo ludzi z Krakowa całkiem rozgarniętych. Teraz ich nie widzę. No ale ja też 6 lat miałem przerwy od forum i od SEO w praktyce też - no może nie 6 ale ze 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności