Skocz do zawartości

Płatność za pozycjonowanie w zależności od przychodu ze strony - czy jest możliwe?


tty1

Rekomendowane odpowiedzi


i nie wciska kitu o rozliczaniu fraz za pozycje

Jak na razie nikt tu żadnego kitu nie sprzedał (z odpowiadających na pewno).

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On planuje rozpocząć zarabiać, a ja już od lat zarabiam. Różnica jest ogromna kiedy wiesz na jaką kasę możesz liczyć, a wcześniej możesz oszacować czy podołasz, ile Ci to zajmie i czy Ci się to skalkuluje.

 

Poza tym przestań mnie już napastować, bo już pisałem, że Ciebie i tak nie wezmę do tego deal'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu SEO tyle wersji rozliczeń, wolny rynek powoduje że każdy dobiera sobie tak warunki finansowe żeby mu się opłacało, warto też sobie zostawić furtkę na to gdyby mu się nie opłacało.

Najlepsza opcja na dziś to stały ryczałt + %

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób rozlicza się z klientem przy dużych stronach?

 

Duże strony to mają własne działy SEO. Pozycjonowanie tylu fraz co piszesz wiążę się z ogromnym nakładem finansowym. Na sam start trzeba zainwestować lekko z kilkadziesiąt tysięcy koła, ludzi zatrudnić, kupić zabawki SEO, maszyny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu robiłem portal budowlany (w bardzo szerokim ujęciu), który w zasadzie był grupą mniejszych portalików + forum. Tam było naprawdę kupa roboty, bo fraz było grube tysiące. Sporo czasu minęło, zanim udało się wybić z głowy głupie pomysły z powielaniem contentu, ale jak się to udało, to było "na zielono". Robota dla kilku osób, w tym naprawdę ogarniętego koordynatora.

 

Tego typu temat to ja widzę tylko w rozliczeniu mieszanym: stały ryczałt + prowizja (z czego - do ustalenia). Początkowe nakłady finansowe są na tyle duże, że ryzyko musi być rozłożone na obydwie strony umowy z przewagą po stronie właściciela portalu. Firma SEO inwestująca w przyszłe przychody cudzego portalu nie będąc jego udziałowcem - tego nie widzę.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tty1

 

Widocznie nie rozumiesz tutaj wiele osób. Dam ci inny przykład nie związany z pozycjonowaniem, branża budowlana. Przychodzi do mnie klient i chce wybudować sklep spożywczy o powierzchni 200 m2. Jego warunki są takie, że za wybudowanie sklepu wtedy zapłaci gdy sklep zacznie na siebie zarabiać. W przypadku braku rentowności sklepu nie będę w stanie zapłacić panu. 

 

A na koniec... aby coś wyciągnąć to trzeba najpierw włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja już od lat zarabiam. Różnica jest ogromna kiedy wiesz na jaką kasę możesz liczyć, a wcześniej możesz oszacować czy podołasz, ile Ci to zajmie i czy Ci się to skalkuluje.

 

Poza tym przestań mnie już napastować, bo już pisałem, że Ciebie i tak nie wezmę do tego deal'a ;)

 

Skoro ktoś zarabia to powinien zainwestować, prosta kwestia w tym temacie ;)

 

Niestety źle robisz, to osoby które się tutaj udzielają posiadają odpowiednie kompetencję i wiedzę i to nie ty decydujesz kogo weźmiesz a oni czy chcą w to wejść prosta różnica

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


On planuje rozpocząć zarabiać, a ja już od lat zarabiam. Różnica jest ogromna kiedy wiesz na jaką kasę możesz liczyć, a wcześniej możesz oszacować czy podołasz, ile Ci to zajmie i czy Ci się to skalkuluje.


Więc skoro zarabiasz od lat znaczy wiesz ile możesz miesięcznie przeznaczyć na marketing i wiesz na jaki zwrot z tego marketingu możesz liczyć.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kupić zabawki SEO, maszyny itp

To chyba profesjonalista to wszystko już ma.

 

@brn, jak porównujesz do branży budowlanej, to po pierwsze nikt z branży budowlanej nie dostaje kasy za budowanie domu, budowanie sklepu, budowanie autostrady, tylko - możesz się zdziwić - ZA WYBUDOWANIE. I zdziwisz się jeszcze raz -  w branży budowlanej robiąc dużą robotę, to wykonawca najczęściej inwestuje swoje środki, a dopiero po wybudowaniu dostaje ich zwrot i zapłatę za robotę. Dlatego Ty nigdy nie będziesz budował autostrad, bo musiałbyś najpierw zainwestować, a Tobie się to przecież nie kalkuluje.

 

Druga sprawa, w przypadku o którym tu piszę, nie chodzi o budowanie sklepu, tylko naprawę np. dachu w sklepie, jak już jedziemy po tym sklepie. Panie majster, zapłacę Panu jak klientom przestanie się lać woda na łeb z przeciakającego dachu, a nie za to, że będziesz Pan 3 lata naprawiał mi ten dach, a ja Panu płacił za "naprawianie". Bo jak Panu płacę za "naprawianie" to Pan uznasz, że trzeba jeszcze okna wymieniać, pomalować sklep, nową podłogę zrobić i ekspedientki wymienić na młodsze i ładniejsze - wtedy wg Pana, Panie majster dach przestanie cieknąć.

 


Skoro ktoś zarabia to powinien zainwestować, prosta kwestia w tym temacie

To wszyscy muszą zainwestować, jak chcą zarabiać, oprócz pozycjonera?

 


Niestety źle robisz, to osoby które się tutaj udzielają posiadają odpowiednie kompetencję i wiedzę i to nie ty decydujesz kogo weźmiesz a oni czy chcą w to wejść prosta różnica

Różnica jest taka, że w ten sposób odsieję tych, co potrafią tylko bić pianę, a nigdy nie mieli i nie mają i nie będą mieli kompetencji i wiedzy, żeby robić coś dużego.

 


Więc skoro zarabiasz od lat znaczy wiesz ile możesz miesięcznie przeznaczyć na marketing i wiesz na jaki zwrot z tego marketingu możesz liczyć.

Ale nie rozumiesz, że tu chodzi o kwestię naciągactwa i uczciwości? Jak ktoś dostaje % od przychodu, to robi czynności które zmaksymalizują jego dochód. A jak frajer płaci za godzinę, to trzeba tę godzinę sobie jakoś umilić - wtedy zaczyna się robota dla roboty, po co wchodzić w TOPY i się przemęczać, jak klient płaci za robotę, a nie efekt. Wtedy okazuje się, że trzeba zrobić jakieś niepotrzebne "audyty" w powerpoincie, płacić na zaplecze, które pozycjoner wykorzystuje dla pozycjonowania innych klientów, a ty to finansujesz itd. 

 

 

I już na koniec: a może moja propozycja to łatwa kasa? Podobno duże portale z historią same wchodzą w topy. Może wystarczą działania on-site, wyeliminowanie błędów na stronie. A potem to już zwiększanie ruchu mając dochód i stała długoterminowa współpraca? To właśnie ma ocenić pozycjoner czy mu się to kalkuluje. Siła nikogo nie zmuszam do współpracy. Jeśli uzna, że nie, to podziękujemy sobie za rozmowę. A może będzie miał dla mnie swoja ofertę, która będzie dla mnie akceptowalna. Nikt tu nikomu nie grozi bronią i nie zmusza do niewolniczej roboty. Ale zazwyczaj to mając otwarty umysł i będąc otwartym na negocjacje można wejść w dobry deal, a nie powielając sztampowe rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może

 

A może trzeba dać ogłoszenie w odpowiednim dziale niż produkować bezsensowny content. Zaproponować swoje cele, możliwości i oczekiwania. Tak jak to robią profesjonaliści, których szukasz. Dostaniesz ofertę cenową i kopara opadnie. :)

Powyższy temat do niczego nie prowadzi.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności