Skocz do zawartości

Płatność za pozycjonowanie w zależności od przychodu ze strony - czy jest możliwe?


tty1

Rekomendowane odpowiedzi

Autor szuka tutaj współpracownika, ale w temacie wykazał, że nie ma daru zjednywania sobie ludzi. Z taką osobą współpraca może być trudna. W spółce konieczne są kompromisy :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@up kompromis jest jeden :)
Ty inwestujesz, a jak zarobisz na niego i coś zostanie to dostaniesz kilka złotych kieszonkowego :D 
Prawie jak praca u taty za czasów gdy się miało 11-15 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie widzę aby padła jakakolwiek sensowna odpowiedź, postanowiłem wtrącić swoje 3 grosze.

 

Najpierw skieruję ją do autora tematu. Przejdźmy do konkretów z 2-ch ram czasowych.

Pytanie 1: O jakiej kwocie mówimy biorąc pod uwagę, najlepsze wyniki serwisu ?

Pytanie 2: O jakiej kwocie mówimy biorąc pod uwagę, obecne wyniki serwisu ?

W zasadzie odpowiedź na te 2 pytania determinuje sens spotkania biznesowego.

Chciałbym tutaj również nadmienić iż w przypadku dużego serwisu (sporej inwestycji), moja propozycja to minimum 5 letni kontrakt oraz wyłączność na wszelkie działania marketingowe oraz zgoda na zmianę layout-u serwisu, układu jednostek reklamowych, tak aby zmaksymalizować efekt, gdyż skoro mówimy o % udziału, ma to zasadnicze znaczenie. Wgląd do wszystkich podejmowanych działań w zakresie seo i marketingu. Faktura VAT-EU z Litwy (spółka również), co daje spore profity dla zleceniodawcy z Polski.

 

Co do znacznej większości wypowiadających się w tym wątku, zgodzę się z kolegą @Arkaszka, chodzi mi konkretnie o kasowaniu za działania (albo leżenie) w wyniku których brak wymiernych efektów oraz braku odpowiedzialności za ewentualne szkody na poczet klienta. Czyli delikatnie mówiąc: "naciąganie klienta". Takim "pozycjonerem" może zostać każdy. Ponadto jak wspomniałem na wstępie, nie padło żadne konkretne pytanie, za wyjątkiem o nazwę serwisu. Typowe myślenie "zazdrosnego polaczka" - podejrzeć, skopiować - gdyż zapewne do wykonania działań w wyniku których obie strony są sadowolone - brak umiejętności oraz zaplecza technicznego/finansowego/zasobów ludzkich. Nie będe tutaj cytował co niektórych wypowiedzi, gdyż to porażka do kwadratu. Dlatego też rozumiem autora tematu i podzielam jego podejście w tej kwestii.

 

Pozdrawiam, GregLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie szczerość, ale jeżeli widzę teksty typu "zarabianie na reklamach" to pusty śmiech mnie ogarnia. Kto praktycznie miał z tym do czynienia wie doskonale o co mi chodzi ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlatego też rozumiem autora tematu i podzielam jego podejście w tej kwestii.

 

a ja nie rozumiem bo nikt mu nie zabronił zrobić tego samemu, natomiast takie jak napisał to zwykłe żebranie jeszcze dodatkowo niegrzeczne i starające się zrobić idiotów z ludzi, którzy ewentualnie mieli by ochotę pomóc w czymkolwiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


oraz braku odpowiedzialności za ewentualne szkody na poczet klienta.
Kto przy zdrowych zmysłach i poważnie traktujący pozycjonowanie podpisze klauzule odpowiedzialności skoro nie nie ma WCALE wpływu na to jakie zmiany będą w algorytmach?

 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerbant cyt: "... jeżeli widzę teksty typu "zarabianie na reklamach" to pusty śmiech mnie ogarnia ..."
Myślę iż czym prędzej powinieneś się udać do biur wp.pl, interia.pl czy też Axel Springer i niezwłocznie podzielić się swoją mądrością, bo przykładowe 100 tys. zł netto za 1 dzień emisji jednej reklamy - to są śmieszne pieniądze.
Z całym szacunkiem, ale nie takich forumowych milionerów widziałem a to co piszesz świadczy tylko o tym co realnie potrafisz. Natomiast faktem jest iż ludzie bazujący na MFA i SWL dostali mocno po zadzie i być może na tej podstawie się wypowiadasz.

@kayman cyt: "... nie rozumiem bo nikt mu nie zabronił zrobić tego samemu, natomiast takie jak napisał to zwykłe żebranie jeszcze dodatkowo niegrzeczne i starające się zrobić idiotów z ludzi, którzy ewentualnie mieli by ochotę pomóc w czymkolwiek."
Po 1) Autor tematu wyraźniej napisał iż nie jest w seo od kilku lat, dlatego nie chce robić tego sam - to jest oczywiste i bardzo rozsądne posunięcie dla rozumnych ludzi, szczególnie gdy mają co stracić.
Po 2) Myślę iż autor oczekiwał konkretnych sugestii jak miała by taka współpraca wyglądać, pisząc jak On to widzi od swojej strony. Dlatego też jako jedyny zadałem konkretne pytania i przedstawiłem autorowi, jak ja widzę taką współpracę.
Po 3) Chyba nie znasz kolego znaczenia słowa "żebranie" czy też "pomoc", więc spieszę Ci wytłumaczyć iż obu przypadkach "żądana usługa" jest darmowa.
Po 4) Jakoś nie odczułem aby autor wątku chciał ze mnie zrobić idiotę, skoro Ty tak myślisz - to może faktycznie jest coś na rzeczy i nie sądze aby był w tym zamierzony cel autora.
To co ja odczułem, to przede wszystkim wysoka kultura osobista (to podstawa gdy w grę wchodzą spore pieniądze) i konkretne oczekiwania w zamian za udział w dochodach.
Jeśli kwoty o których wspomniałem będą satysfakcjonujące, po prostu umówimy się na spotkanie aby przejść do szczegółów i ustalenia konkretnych warunków współpracy - co jest zupełnie naturalnym posunięciem w biznesie (z tego co widzę, nie dla wszystkich).

@Mion cyt: "Kto przy zdrowych zmysłach i poważnie traktujący pozycjonowanie podpisze klauzule odpowiedzialności skoro nie nie ma WCALE wpływu na to jakie zmiany będą w algorytmach?"
Owszem, nie masz wpływu na zmiany w Google, ale masz 100% wpływ na "sposób pracy" i jakich efektów po tejże pracy można się spodziewać.
Monitorujemy grubo ponad 1000 serwisów i jakoś nie zauważyłem aby strony nie tykane przez pseudo seowców wyleciały z Google, ewentualnie ich pozycje spadły z określonych względów.
Ponadto, nie ma problemów z podpisaniem klauzuli odpowiedzialności, gdy wiesz co robisz i jaki efekt osiągniesz - to iż w całej Polsce jest zapewne garstka takich ludzi, to już inna sprawa.
Równie dobrze można by zapytać "Kto przy zdrowych zmysłach zleci pozycjonowanie bez gwarancji efektów", to tak jakby kupić narzędzie do pracy na raty, które może działa a może nie.

Moim zdaniem, kto jest zainteresowany - zasiada do stołu z konkretnymi propozycjami, kto nie - odchodzi z klasą bez płaczu i robienia z siebie idioty.
Natomiast to co widać w tym wątku, jest poniżej jakiejkolwiek krytyki i aż dziw iż osoby nabijające posty w tym temacie wciąż jeszcze piszą, nie wnosząc nic sensownego.
Z całym szacunkiem, ale wygląda to tak jakby na PiO umiejętności były mierzone ilością postów.

Pozdrawiam, GregLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregLT, przecież wiadomo że wszystko zależy od skali, coraz mniej jest serwisów na tyle dużych żeby tylko z reklamy mogły utrzymywać się.

 

Czasy że dobrze zrobiony serwis przez freelancera  z Adsens mógł utrzymać kilka osób dawno minęły, ale właśnie sporo osób patrzy przez taką perspektywę.

 

 

P.S. @gregLT fajny masz email

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Naa 100%

Z całym szacunkiem, ale wygląda to tak jakby na PiO umiejętności były mierzone ilością postów.

zaraz będzie szeptanka ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności