Skocz do zawartości

Płatność za pozycjonowanie w zależności od przychodu ze strony - czy jest możliwe?


tty1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Myślę iż czym prędzej powinieneś się udać do biur wp.pl, interia.pl czy też Axel Springer i niezwłocznie podzielić się swoją mądrością, bo przykładowe 100 tys. zł netto za 1 dzień emisji jednej reklamy - to są śmieszne pieniądze.

Nie muszę się udawać bo tak się dziwnie składa, że znam te biura od dawna...

Zanim zaczniesz zabawiać się w doradztwo to radziłbym bliższe zapoznanie się całościowe z problemem, być może po jakimś czasie zrozumiesz dlaczego duże serwisy internetowe "tną koszty" i zwalniają pracowników.

A jako, żem złośliwa menda to poproszę Ciebie : "nie ucz ojca dzieci robić" ;)

:D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jimmi cyt: "przecież wiadomo że wszystko zależy od skali, coraz mniej jest serwisów na tyle dużych żeby tylko z reklamy mogły utrzymywać się."
Nie tylko od skali ale również tematyki, unikalności, UX, profilu użytkownika i kilku innych czynników bezpośrednio związanych z danym serwisem. Różnice potrafią być realnie nawet 100 krotne biorąc pod uwagę monetyzację ruchu poprzez Adsense.
Dlatego też na Adsense mogą zarobić Ci, którzy wiedzą o czym tutaj mowa. Szczególnie jeśli w grę wchodzi kilka osób tworzących dany serwis albo i więcej.
Wykonaliśmy setki wielopoziomowych testów A/B w wyniku których wdrożone rozwiązania zwiększają rentowność serwisów o minimum 300%, dlatego błaźni się ktoś, twierdzacy iż nie można zarobić na Adsense czy też CPC.
Gdy trafia się okazjonalnie serwis o dużym ruchu i jego właścicielem jest osoba o takim przekonaniu - to najlepszy czas na zakupy i zwykle bardzo opłacalna inwestycja, zwracająca się w mniej niż pół przy minimalnym nakładzie pracy.
Znając doskonale ten temat, zainteresował mnie Autor wątku a właściwie jego serwis, gdyż po wdrożeniu wspomnianych rozwiązań + działania SEO i marketing, można przyjąć ostrożnie wskaźnik wzrostu zysków x5, biorąc pod uwagę dotąd najlepsze wyniki serwisu.
Stąd też pytania i propozycja do autora wątku, nie o traffic a o konkretne kwoty właśnie. Szybko można skalkulować sens spotkania, o czym już wspomniałem.
Jeśli z jakiś względów nie dojdzie do zawarcia umowy, jest szansa iż autor będzie chciał swój serwis sprzedać, dziś albo w przyszłości. Tyle iż dziś nie jest "zmaszczony" przez pseudo seowca, co nadaje mu sporą wartość.
 

@jimmi cyt: "GregLT fajny masz email"
Dobre zabezpieczenie i zarazem świetne narzędzie do śledzenia skąd pochodzi spam, w razie stwierdzenia takowego wystarczy kliknąć BLOKUJ a serwer poczty będzie odrzucał pocztę przychodzącą na ten adres z pieszczotliwym komunikatem "Sorry, You're too stupid to send email." ;)
Natomiast jeśli chodzi o techniczne walory, środkowy człon to unikalny kod, dzięki któremu może być wiele kont z tą samą "nazwą użytkownika" natomiast sama domena ma przemawiać "ten numer nie przejdzie" i jeśli to nie wystarczy, klikam BLOKUJ.
Reasumując: szybko, miło i bez zbędnych konwersacji albo kliknięć w pseudo unsubscribe a skrzynia odbiorcza z właściwym adresem nie pęka od poczty niewiadomego pochodzenia. A to tylko część korzyści płynąca z tego typu rozwiązania.


@MaxPan cyt: "Nie tylko email :D Poznaje styl pisania"
Oczywiste jest iż nie nick tworzy osobę a osoba nick. Nie ukrywam więc iż bywam zarejestrowany na PiO co kilka lat, gdy zainteresuje mnie jakiś wątek. Nie byłeś jeszcze moderatorem Max, gdy byłem tu po raz ostatni. A więc strzelaj :)


@Finan cyt: "Czy mi się wydaje że gregLT, to jednocześnie autor posta?"
@SzlafRock cyt: "Też mam takie wrażenie."
Zapewne admini/moderatorzy mogą to bardzo szybko zweryfikować i rozwiać Wasze wątpliwości.
Nie pozostaje nic innego jak pogratulować intuicji. Z taką intuicją to pewnie trudno nawet stronę w Google zaindexować, że o seo to nawet nie wspomnę.
A dopiero co pisałem iż nie warto robić z siebie idioty, nie mając nic sensownego do powiedzenia.


@D_S 5 ostatnich Twoich "wypowiedzi":
1) Może jesteś z nim w zmowie!?
2) Szanuję Twoją opinię, ale pozostanę przy swojej ocenie efektywności.
3) Z czegoś się bierze obecna "efektywność" systemu. Bliska zeru dodam.
4) Złote czasy AdSense minęły
5) Działa to działa to na uj drążyć
No i 2 najlepsze:
6) "Typowa**ujnia jakich wiele, ale link z PiO się przyda."
7) "Może pora zamknąć ten humorystyczny wątek?"
6-ta tłumaczy sens kolejnej: Nie ma chyba przymusu czytania czy też wypowiadania się w wątku którego nie jesteś w stanie ogarnąć i właściwie zrozumieć, pomimo iż jest napisany porzez autora poprawnym j.polskim.
Po co masz w pocie produkować jakże wartościowy, przytoczony content. Dla 7 linków site-wide ? Dla doświadczenie: +7 ?
Dodam iż porażająca większość Twojej aktywności na forum jest wypełniona tego typu bezsensownymi wypowiedziami.


Beerbant cyt: "tak się dziwnie składa, że znam te biura od dawna..."
Zapytam żartobliwie: Sprzątasz tam czy też uratowałeś je od rychłej zagłady ?
Chwalisz się czy żalisz ?

Beerbant cyt: "...radziłbym bliższe zapoznanie się całościowe z problemem, być może po jakimś czasie zrozumiesz dlaczego duże serwisy internetowe "tną koszty" i zwalniają pracowników."
Moim mottem jest: Firma jest tak dobra, jak dobrzy są pracownicy a pracownicy są tak dobrzy jak docenia się ich wkład w rozwój firmy.
Owszem, są firmy które zatrudniają tymczasowo pracowników do czarnej roboty, korzystając przy tym z wielu przywilejów a potem pod pretekstem "cięcia kosztów" ich po prostu zwalniają. Są też takie na skraju bankructwa, dzięki niudolnemu zarządowi czy też dziale rekrutacji.
Zwalnia się pracowników mało ambitnych i mało efektywnych gdyż są zbytecznym kosztem w każdej firmie. I być może trafili oni do Ciebie i uraczyli Cię bajeczką o cięciu kosztów w firmie, czyli wymówką przygotowaną dla żony. Bo co taki fajtłapa powie swojej kobiecie - że poślubiła nieudacznika, pomimo iż zapewniał ją iż jest Guru SEO z milionem postów ?
Dobrych pracowników się nie zwalnia, gdyż wraz z nimi przepada część zysków i powstają nowe koszty i straty czasu, że już o koordynacji całego zespołu nie wspomnę.
I wracając do sedna: Wskaż mi proszę na wynikach finansowych cytowanych portali (a właściwie spółek będących ich właścicielami, które to świetnie znasz), w którym to momencie o mało by nie upadły, bez zwolnienia pracowników ?

Beerbant cyt: "nie ucz ojca dzieci robić"
Bez urazy - ale nawet robactwo potrafi dzieci płodzić i nie jest to coś niezwykłego.
Ponadto dziwne, iż cytowany ojciec nie może zarobić 10zł, tam gdzie inni tłuką ciężkie miliony - bo jak twierdzi "śmiech go ogarnia"
W rzeczywistości śmiech to mnie ogarnia, jak czytam takie głupoty, kogoś kto na siłę chce zabłysnąć ale gaśnie przed rozbłyskiem.
Bo tylko kwestią czasu jest kiedy ktoś zrobi z siebie idiotę udając guru w temacie o którym ma realnie znikome pojęcie.
Jest też powiedzenie: "Głupca nie poznasz do czasu, kiedy się nie odezwie".


Pozdrawiam, GregLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam więc iż bywam zarejestrowany na PiO co kilka lat,

 

Więc chyba czytasz regulamin, punkt 9 ?

 

 

9) Posiadanie wielu kont na forum nie jest mile widziane, czyli zabronione. Konta takie będą banowane. Jak i przyszłe konta byłego forumowicza.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GregLT, to co napisałeś dowodzi tylko i wyłącznie totalnej nieznajomosci tematu, banialuki o firmie która jest dobra jak dobrzy są pracownicy ... Dobre, bardzo dobre ale niestety nie w przypadku założeń dla serwisu który ma sie utrzymywać z wyświetlania reklam .

Sprawa jest prosta, gdyby było tak fajnie z zarabianiem na reklamach wymienione przez Ciebie serwisy nie cieły by kosztów i nie zamykały serwisów, oraz nie zmieniały ich profilu biznesowego. No ale trzeba po prostu to wiedzieć a nie bełkotać z poziomu MLM.

Kolejna sprawa dowodząca nieznajomości tematu: 


Stąd też pytania i propozycja do autora wątku, nie o traffic a o konkretne kwoty właśnie. Szybko można skalkulować sens spotkania, o czym już wspomniałem.

Uświadomię Ciebie , że aby zarobić najwięcej na reklamach nie pytasz o ruch, ilość odsłon i inne sprawy drugoplanowe (to liczyło się kiedyś jak każdy baran chwalił się ilością odwiedzin które nic nie dawały reklamodawcom) pytasz się o profil użytkownika no ale TY mądrala jakich mało przecież powinieneś wiedzieć, że można więcej zarobić na serwisie mającym 10 K UU niż na takim który ma 300 K UU . 

Takich mądrali przećwiczyłem w ciągu ostatnich lat kilku, którzy za grube pieniądze wykupili serwisy aby zarabiać na reklamach znęceni pierdyliardami odwiedzin ;) a całą swoją "przyszłość" opierali na SEO .... 

 

Także dalej jakoś jestem dziwnie spokojny, że opieranie swojego biznesu na wyświetlaniu reklam to idiotyzm ale szczęścia życzę bo jak widzę masz doświadczenia i jak to ostatnio mi powiedział jeden ściemniacz "masz skila" :D

PS

nie chce mi się już tłumaczyć dlaczego Interia czy WP nie opiera swoich źródeł przychodów tylko na kasowaniu pierdyliadów złociszy za wyświetlenia ;) 

 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam więc iż bywam zarejestrowany na PiO co kilka lat,

Więc chyba czytasz regulamin, punkt 9 ?

 

A to nie ten "słynny" GregUK czy jakoś tak? Zbanowany chyba...

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janekszeryf cyt: "Na sam start trzeba zainwestować lekko z kilkadziesiąt tysięcy koła, ludzi zatrudnić, kupić zabawki SEO, maszyny itp" (Herkules lubi to)
@Herkules cyt: "... osoby które się tutaj udzielają posiadają odpowiednie kompetencję i wiedzę i to nie ty decydujesz kogo weźmiesz a oni czy chcą w to wejść ..."
Czyli, kompetencją i wiedzą charakteryzują się firmy które:
- nie mają ludzi
- nie mają oprogramowania
- nie mają sprzętu
- nie mają funduszy na wszystko wymienione powyżej.
Gratuluję rozumu.

Zapewne, na jakielkolwiek umiejętności nie ma co liczyć w tym przypadku (może poza zerowym efektem + zbanowaniu serwisu klienta oraz zwaleniem winy na Google)

No i co najbardziej mnie w tym cytacie rozbawiło, to fragment "...to nie ty decydujesz kogo weźmiesz a oni..." :D
Uśmiałem się do łez, gdyż dawno lepszego żartu nie słyszałem.
Niestety, brutalna prawda jest taka, iż tego typu "konkurencja" jest taraszona jak stonka,

przez ofertę firmy która:
- Ma osobowość prawną.
- Daje gwarancję efektów.
- Określa czas osiągnięcia efektów.
- Ustala kwotę i dysponuje poręczeniem bankowym oraz zamrożonymi środkami na ten cel, w razie niepowodzenia.
- Niepowodzenie przyjmuje na siebie a nie obarcza nimi podmioty trzecie, jak Google np.
- Posiada swoją siedzibę, wykwalifikowaną kadrę, sprzęt, oprogramowanie oraz kapitał na inwestycje.
- Wszystko w/w jest jasno zapisane w umowie i możliwe do sprawdzenia w dowolnej chwili.

Że już o innych aspektach jak poszanowanie klienta, kultura osobista czy też umiejętność zrozumienia czytanego tekstu nie wspomnę, bo to abstrakcja dla kilku z osób wypowiadających się w tym wątku.
Każdy większy klient nie współpracuje w kwestiach SEO z bezrozumnymi dziadami z wygórowanym ego. Może za wyjątkiem tych, co kończą jako bankruci.
Wobec tego, jeśli ktokolwiek może tu wybierać, to firma posiadająca cechy o których wspomniałem. A taka firma wybiera najlepsze kąski.
Przysłowiową "wisienką na torcie" jest fakt, iż firmy tego typu stanowią może 0.1% rynku (czyli ekskluzywny,deficytowy towar) dlatego też mogą mieć rząd wyższe ceny.
Gdzie pozostałe 99% przepycha się cenami a część z nich nabijaniem postów czy bełkotem na forach celem podniesienia swojej samowartości, tudziesz poszukiwaniu klientów, kreując się przy tym na guru Seo.
Jednakże wolny rynek pozwala prowadzić biznes w taki sposób, jaki komuś odpowiada. Nikt nie zabronia komukolwiek założyć firmę o której wspomniałem i również wybierać najlepsze kąski.
Nikt też nie zabrania tarzać się w szambie całe życie, skoro ktoś bardzo mocno tego właśnie pragnie. Do pewnych rzeczy trzeba po prostu dorosnąć (w bardzo szerokim znaczeniu tego słowa).


@seool cyt: "... Po co mu sie szarpac z ciemnogrodem tutejszym ..."
Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, ale obraziłeś ponad 99% użytkowników tegoż forum, nazywając ich "ciemnogrodem", gdzie nie wypowiadzieli Oni nawet słowa w wątku, który ich nie interesuje.
Zlituje się nad Tobą, abyś mógł dokładnie zrozumieć kto się tu właściwie "szarpie" z pomocą wzajemnej adoracji albo pisaniu z wielu kont, dlatego specjalnie dla Ciebie (i za free) zrobiłem małe zestawienie [#nr.odpowiedzi | (autor) | kto dał "lajka"]

#36 (Finan) - SzlafRock
#37 (SzlafRock) - Finan
#60 (SzlafRock) - Finan
#63 (kayman) - janekszeryf i Finan
#67 (D_S) - kayman i Finan
#68 (janekszeryf) - Finan
#79 (Finan) - janekszeryf
#80 (janekszeryf) - Finan
#82 (kayman) - Finan
#84 (janekszeryf) - Finan
#85 (kayman) - Finan
#88 (Finan) - kayman i janekszeryf
#89 (SzlafRock) - Finan
#90 (janekszeryf) - Finan
#101 (Finan) - SzlafRock i janekszeryf
#102 (SzlafRock) - Finan
#111 (SzlafRock) - Beerbant i Finan
#112 (Beerbant) - Finan
#113 (SzlafRock) - Beerbant
#114 (D_S) - Beerbant i SzlafRock
#115 (Finan) - SzlafRock

Myśle iż dalszy komentarz w tej kwestii jest zbędny, nawet dla niezbyt kumatych egzemplarzy.


@MaxPan cyt. "Więc chyba czytasz regulamin, punkt 9 ?"
Zawsze czytam każdy regulamin - gdyż nie należę do ludzi podpisujących czy też akceptujących coś bez znajomości warunków umowy. To taki "biznesowy nawyk"
Celowe posiadanie wielu kont na forum to w/g mnie kompletny bezsens i atut trolli, ja nie potrzebuję "lajków" czy też wzajemnej adoracji o której ciut wyżej wspomniałem celem podniesienia swojej wartości, gdzie akurat (celowo bądź nie) zapomniałeś o wspomnianym pkt.9
W każdym aspekcie mojego życia liczy się jakość a nie ilość, z tego też względu moim życiowym celem nie jest napisanie 100tys komentarzy na forum, nie przykładam też uwagi do nicków, gdyż zwykle przychodzę napisać coś konkretnego do konkretnej osoby a nie podnosić swoje "doświadczenie" ilością komentarzy.
Ani Ty, ani nikt inny nie skojarzy mojego poprzedniego nicka z przed wielu lat, gdyż sam go nie pamiętam. Z tegoż też powodu byłem zmuszony założyć nowe konto.

@MaxPan - cyt: "Nie tylko email :D Poznaje styl pisania"
Zalety adresu email obszernie wytłumaczyłem. Natomiast nie możesz poznać stylu pisania - raz iż było to wiele lat temu, a dwa - styl pisania był dopasowany do reszty uczestników rozmowy i nie wyróżniał się niczym szczególnym.
Ponadto, jeśli istnieje potrzeba - łatwiej zejść kilka poziomów niżej z klasą wypowiedzi, niż wyskoczyć na piedestał z szamba.


@Beerbant cyt: "Uświadomię Ciebie ..."
Nie potrafisz zarobić na Adsense 10zł a chcesz innych uświadamiać jak zarabiać na reklamie ?

@Beerbant cyt: "... pytasz się o profil użytkownika ..."
Może Ty pojedziesz na koniec Polski kupić stronkę z 5-a odwiedzinami miesięcznie, gdyż ma wspaniały profil użytkownika i zarabia 5zł.
Ja pojadę wtedy, gdy serwis zarabia sumę powyżej pewnego minimum i nie jest "zmaszczony" przez jakiś cieluchów nazywających siebie tzw. poważnymi pozycjonerami, ponieważ wiem jak banalnie prosto moi ludzie - optymalizacją, przebudową serwisu oraz dołożeniem kilku opcji - zwiększą te zarobki w 1 miesiąc o minimum 300%, niezależnie od profilu użytkownika i to przy minimalnym nakładzie pracy i kosztów.
W przypadku Adsense, strony z kiepskim profilem użytkownika mają bardzo niskie stawki CPC, co nie zmienia faktu iż nawet te strony zarabiają określone kwoty przy określonym traffic-u i jeśli SEOwcy zwiększyszą ten ruch o 500%, zarobki również wzrosną 5 krotnie.
I absolutnie każdy, kto zarabia na Adsense choć 1tys z marnego serwisu - potwierdzi ten fakt. Więc proszę, nie błaźnij się, bo Ty nie potrafisz zarobić w tej dziedzinie nic a fantazjujesz o nie zrozumiałych dla Ciebie pojęciach.

@Beerbant cyt: "Takich mądrali przećwiczyłem w ciągu ostatnich lat kilku, którzy za grube pieniądze wykupili serwisy aby zarabiać na reklamach"
Myśle iż to właśnie TY byłeś ta mądralą, która kupowała stronki z 5 użytkownikami miesięcznie, gdyż miały wspaniały profil użytkownika, nie pytając o dochód strony.
Nie dziwie się więc, iż jakiś małolat przećwiczył Ciebie a na pożegnanie pozdrowił Cię stwierdzeniem "masz skilla".
po prostu dałeś się nabrać przez dziecko na "profil użytkownika", to tłumaczy dlaczego dziś bronisz się przed zyskiem z CPC/CPM rękami i nogami a taki Axel Springer z jednego portalu na reklamach tłucze ponad 1mln zł dziennie, i choć to nie jedyny ich dochód - stanowi lwią część.
Ale dla Ciebie, czyli guru wszechświata cyt: "opieranie swojego biznesu na wyświetlaniu reklam to idiotyzm". Postukaj się po głowie @Beerbant, bo być może i jest wielka, ale chyba chyba kompletnie pusta.
Ponadto, nie napisałeś nic o czym nie wspomniałem wcześniej, cyt: "Nie tylko od skali ale również tematyki, unikalności, UX, profilu użytkownika i kilku innych czynników bezpośrednio związanych z danym serwisem. Różnice potrafią być realnie nawet 100 krotne biorąc pod uwagę monetyzację ruchu poprzez Adsense."

Moja dobra porada dla Ciebie brzmi:
Chcąc uczestniczyć w jakiejkolwiek poważnej rozmowie biznesowej w przyszłości - naucz się ojczystego języka. Nie mówi się "pytasz się o profil użytkownika" tylko "pytasz o profil użytkownika".
Bo znów usłyszysz od kogoś "masz skilla" i zakończysz rozmowę już po pierwszym zdaniu.
 

Pozdrawiam, GregLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem czesc dotyczaca mnie

im wiecej scian tego typu tekstow produkujesz tym bardziej sie kompromitujesz

to nie jest forum kołczingu od pocieszania z tego co zdazylem zauwazyc, wiec daruj sobie bo to tutaj nie zadziala, nie ma opcji

 

"Myśle iż dalszy komentarz w tej kwestii jest zbędny, nawet dla niezbyt kumatych egzemplarzy."

tak, to pasuje tutaj idealnie

 

Pozdrawiam, seool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zlituje się nad Tobą, abyś mógł dokładnie zrozumieć kto się tu właściwie "szarpie" z pomocą wzajemnej adoracji albo pisaniu z wielu kont, dlatego specjalnie dla Ciebie (i za free) zrobiłem małe zestawienie [#nr.odpowiedzi | (autor) | kto dał "lajka"]

Twierdzisz że np. mam multikonto? Albo że lajka daję w celu wzajemnej adoracji? Rozczaruję Cię, lajka dostają ode mnie nawet ci z którymi się na co dzień nie zgadzam, a akurat napiszą coś sensownego więc daruj sobie te zestawienia.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ma potencjał żaby stanąć z baronem internetów w szranki! Pojedynek będzie się toczył w kategorii "Kto ma niższy iloraz inteligencji" :D

 

Co do samego tematu dyskusji - wiem co to za serwis, rozmawiałem z autorem tematu. Uświadomiłem go również, że nikt poważny nie wejdzie w żaden układ jakiegokolwiek zarabiania na tej jego stronie, bo każdy może postawić identyczną, kwestią jest tu oczywiście czas i koszty (głównie treści). Po drugie jak widać strona nie zarabia, nie zarabia dlatego, że nie ma ruchu a jeżeli strona nie zarabia to jest... bezwartościowa.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności