Skocz do zawartości

Ktoś wykorzystał moje stare teksty


czarny.banan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dawno nie interesowałem się tematem SEO, ale dzisiaj z nudów postanowiłem sprawdzić co dzieje się na moich starych domenach. Po odwiedzeniu jednej z nich ukazała się strona z czyimś zapleczem, a na nim znalazłem teksty, które sam osobiście pisałem na tą stronę. Co powinienem zrobić ? Wysłać maila i prosić o usunięcie tekstów ? Co jeśli autor strony zaprzeczy i odmówi usunięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Powinieneś zacząć od konkretnego opisania pytania bo:

- co dzieje się na moich starych domenach (Twoich, czyli nadal należą do Ciebie ?)

Jak to na Twoich domenach możesz zrobić wszystko hehe.

Opisz dokładniej o co Ci chodzi.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to domena już nie należy do mnie. Nie przedłużałem jej, ponieważ nie miałem czasu się nią zajmować, a teraz ktoś otworzył sobie na niej zaplecze i wykorzystał teksty mojego autorstwa, które prawdopodobnie uzyskał z web.archive. Sprawdzałem tam przed chwilą i to są moje teksty. ( Pisałem je z 3,4 lata temu i nie byłem pewny ) Część tekstów jest skopiowana, a część delikatnie przerobiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem pewny, czy to teksty pisane przeze mnie. Co do tytułów byłem pewien, teksty też wydawały mi się znajome. Teraz wszystko sprawdziłem i jestem w 100 % pewny, że ktoś wykorzystał moje teksty na swoim zapleczu ( Które postawił na mojej dawnej domenie, tej samej na której kiedyś widniały te teksty )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sprawdzasz moją cierpliwość :D Całe szczęście został mi ostatni post na dziś. 

 

Jaki sens miałoby wymyślanie, że jakaś osoba stworzyła sobie zaplecze na podstawie moich starych tekstów ? Może ty dokładnie pamiętasz co pisałeś 4 lata temu, ale ja nie mam tak doskonałej pamięci i choć teksty wydawały mi się znajome wolałem się w 100% upewnić przed oskarżaniem kogoś o przywłaszczenie sobie moich tekstów.

 

Sprawa jest prosta. Ktoś zalazł domenę z historią, zarejestrował ją, sprawdzić archiwum i postanowił na jego podstawie odbudować stronę. Doszedł do wniosku, że jeśli ktoś nie przedłużał domeny, to może sobie od tak stworzyć stronę z moimi tekstami i nawet takim samym układzie kategorii. 

 

W sumie nie są to jakieś górnolotne teksty i ich wartość sprowadza się do średniej jakości zaplecza, ale jakim prawem ktoś ma korzystać z mojej pracy  ? ( jakiej jakości by ona nie była )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 4 lata temu, ale ja nie mam tak doskonałej pamięci i choć teksty wydawały mi się znajome wolałem się w 100% 

 

A co porównać stronę i teksty w arhiwum i obecną to jakieś skomplikowane przedsięwzięcie?

ale jakim prawem ktoś ma korzystać z mojej pracy  ? 

 

Jeśli na stronie nie ma kontaktu a dane whois ukryte napisz na hosting . Lub spróbuj zobaczyć docelowe które linkuje z zaplecza, może tam jest jakiś kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co odpuszczać. Treści na wygasłych domenach dostępne w archiwie org nie stają się public domain

 

Domena publiczna (ang. public domain) – w najwęższym znaczeniu jest to twórczość, z której można korzystać bez ograniczeń wynikających z uprawnień, które mają posiadacze autorskich praw majątkowych, gdyż prawa te wygasły lub twórczość ta nigdy nie była lub nie jest przedmiotem prawa autorskiego.

 

i nadal masz ( zakładając, że je miałeś)  do ich prawa autorskie. Jeśli na "domenie" nie znajdziesz aktualnego kontaktu, co raczej jest pewne:

- sprawdź w bazie https://www.dns.pl/cgi-bin/whois.plgdzie jest hostiwana > dowiedz się o jej hosting

- zrób screeny z wybranego fragmentu w archiwie org

- zrob screen z dysku google fragmentu treści z data zamieszczenia pliku

 

Powyższe materiały wysil do BOK hostingu adres abuse znajdziesz na stronie firmy z prośbą o wyjaśnienie z ich klientem praw autorskich do publikowanych materiałow na stronie - strony www i zażądaj zaniechania.

 

IMHO Firma hostingowa w regulaminie ma, że "treści zgodne z prawem", więc jeśli treści publikowane przez ich klienta łamią prawo autorskie powinni zareagować.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nic. Jak udowodnisz, że jesteś autorem tekstów?

Panie "wszechwiedzący" ;) udowodnić autorstwo tekstów można na kilka sposobów ;) , podpowie każdy kumaty papuga a jak nie kumaty to można zacząć od daty stworzenia pliku chociażby ;) . Jak już coś piszesz a nie wiesz do końca to przynajmniej nie wprowadzaj w błąd ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to można zacząć od daty stworzenia pliku chociażby
A jak ma na dysku Google, to tam są daty

datamodyfikacjipliku.jpg

więc o ile data będzie wcześniejsza lub ta sama niż data strony w archiwe org, to sprawa udowodnienia, że to jego jest prosta.

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dowodnić autorstwo tekstów można na kilka sposobów

 

Teoretycznie.

Teoretycznie powinieneś wygrać a przegrałeś Panie "SEO-Zbawco". ;)



więc o ile data będzie wcześniejsza

 

Data ostatniej modyfikacji.  Dlatego teoretycznie. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Data ostatniej modyfikacji. Dlatego teoretycznie.
Nie teoretycznie tylko praktycznie. Data modyfikacji zwłaszcza w zewnętrznym serwisie jakim jest GD w którym nie może manipulować jest tym czym właśnie jest = dowodem. 

 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności