Skocz do zawartości

Ktoś wykorzystał moje stare teksty


czarny.banan

Rekomendowane odpowiedzi


Teoretycznie. Teoretycznie powinieneś wygrać a przegrałeś Panie "SEO-Zbawco".

 

Ja jestem praktykiem (nawet w sprawach dotyczących praw autorskich) w przeciwieństwie do Ciebie ;) to taka mała różnica ;) 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja jestem praktykiem

 

Jako praktyk powinieneś wiedzieć , że trudno jest udowodnić autorstwo mało znaczący tekstów pisanych na podrzędną stronę internetową. Zwłaszcza, że teksty były pisane 3-4 lata temu.  Po za tym jest to nieopłacalne i szkoda czasu. 

Inaczej jest z tekstami dziennikarskimi,  specjalistycznymi,  naukowymi etc.,  ale o tym jako praktyk zapewne posiadasz wiedzę. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia :

 


Nic. Jak udowodnisz, że jesteś autorem tekstów?

 

Tak więc rozmowa dotyczy możliwości udowodnienia a nie opłacalności czy też tego czy treści są z Warszawy czy Koziej Wólki, wykazano, że można udowodnić i tyle, jak ktoś to rozegra to jego sprawa. Ty jak zwykle wiesz lepiej i rozmydlasz temat jak dziecko. 

Jeżeli już teoretyzujesz to przynajmniej trzymaj się tematu i tyle ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jako praktyk powinieneś wiedzieć , że trudno jest udowodnić autorstwo mało znaczący tekstów pisanych na podrzędną stronę internetową.
Mam wrażenie, że piszesz by coś pisać :blink:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak więc rozmowa dotyczy możliwości udowodnienia

 

Udowodnienia komu?  Bo kolega napewno nie pójdzie do sądu. 

Wogóle dyskusja ta jest bezcelowa.  

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz. 

 


Ale rozmowa dotyczy czy da się udowodnić

 

 

To co Tobie wydaje się wystarczającym dowodem dla innych może nie być. Np. m.in. właśnie dla sądu.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy może wygrać z większym

 

https://www.polonika.fr/wiadomoci-44266/moda/656-sd-chanel-winna-plagiatu

 

na temat tekstów

 

https://e-prawnik.pl/porady-prawne/postepowanie-przed-sadem/plagiat-na-stronie-internetowej.html

 

 

 

 

Art. 1 pr.aut. 1. Przedmiotem prawa au­tor­skiego jest każdy prze­jaw dzia­łal­no­ści twór­czej o in­dy­wi­du­al­nym cha­rak­te­rze, usta­lony w ja­kiej­kol­wiek po­staci, nie­za­leż­nie od war­to­ści, prze­zna­cze­nia i spo­sobu wy­ra­że­nia (utwór).

2. W szcze­gól­no­ści przed­mio­tem prawa au­tor­skiego są utwory:

1) wy­ra­żone sło­wem, sym­bo­lami ma­te­ma­tycz­nymi, zna­kami gra­ficz­nymi (li­te­rac­kie, pu­bli­cy­styczne, na­ukowe, kar­to­gra­ficzne oraz pro­gramy kom­pu­te­rowe),
2) pla­styczne,
3) fo­to­gra­ficzne,
4) lut­ni­cze,
5) wzor­nic­twa prze­my­sło­wego,
6) ar­chi­tek­to­niczne, architektoniczno-urbanistyczne i urba­ni­styczne,
7) mu­zyczne i słowno-muzyczne,
8) sce­niczne, sceniczno-muzyczne, cho­re­ogra­ficzne i pan­to­mi­miczne,
9) au­dio­wi­zu­alne (w tym fil­mowe).

21Ochroną ob­jęty może być wy­łącz­nie spo­sób wy­ra­że­nia; nie są ob­jęte ochroną od­kry­cia, idee, pro­ce­dury, me­tody i za­sady dzia­ła­nia oraz kon­cep­cje ma­te­ma­tyczne.

 

No i hop

 

https://www.prawoautorskie.pl/art-78

 

Tyle w temacie, więc jak ktoś wykorzystał to adwokat a reszta już wedle schematu działania

 

(widziałem jak wygląda proces w sprawie plagiatu na studiach, szybko, zwięźle i na temat :)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu był soft w którymś zagranicznym  systemie  do przechwytywania domen co  z waybackmachine i google cache odbudowywał serwis pozwalał swoje linki wrzucić :D

z punku widzenia stawiania zaplecza to była super opcja, szybko łatwo i przyjemnie

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź.  Dane we whois są ukryte, na szczęście ktoś podał maila w celu umieszczenia reklamy na stronie. Dziś lub jutro wystosuje "jakiegoś" maila z prośbą o usunięcie treści, a w przypadku odmowy skontaktuje się z dostawcą hostingu lub rejestratorem domeny.

 

Do sądu nie mam zamiaru się wybierać, ponieważ znając polskie sądownictwo i to jak potrafią oni orzekać w sprawach, które od samego początku wydają się być logiczne wiem, że mogę sobie tym tylko narobić kosztów.

 

Po głębszym przekopaniu tekstów na zapleczu, które ktoś sobie zrobił z mojej strony znalazłem numer kontaktowy do jakiegoś pozycjonera/fotografa, który umieszcza linki na stronach pozycjonowanych z mojej dawnej strony, więc po "weekendzie" zadzwonię do niego i zapytam co on sobie wyobraża wykorzystując moją pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


znalazłem numer kontaktowy do jakiegoś pozycjonera/fotografa, który umieszcza linki na stronach pozycjonowanych z mojej dawnej strony

 

Ciekawe czy ten pozycjoner /fotograf nie zajmuje się fotografią kulinarną?  :D

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, bo nie znalazłem żadnego portfolio, ale udało mi się namierzyć profil gościa na FB ( Chwali się jakimiś drogimi furami - Ciekawe czy zarobił na nie z pozycjonowania :D ). Najpierw napiszę na maila dostępnego na stronie, a jak to nie poskutkuje spróbuję ustalić czy to na 100% on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciekawe czy ten pozycjoner /fotograf nie zajmuje się fotografią kulinarną?

 


Chwali się jakimiś drogimi furami

 

No i lipa :D 


U mnie takie pisemko zawsze skutkuje ;) (można przerobić na dotyczące treści)

 

 

WEZWANIE DO ZANIECHANIA NARUSZEŃ PRAW AUTORSKICH

Wzywam Pana/Panią/……. do niezwłocznego zaniechania naruszeń majątkowych praw autorskich, polegających na publikacji zdjęć ……………………………………………….., na portalu pod adresem WWW ………………………  .
Materiały te publikowane są/były pod adresem WWW……………………………………  i są przedmiotem moich majątkowych praw autorskich.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.) jako autorowi przysługuje mi wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji oraz do wynagrodzenia za korzystanie z utworu. Nie ulega wątpliwości, że opublikowane przez ……………… zdjęcie/a stanowią utwór w rozumieniu powyższej ustawy i podlegają ochronie na mocy jej przepisów. Zamieszczając je w portalu bez mojej zgody oraz bez uiszczenia należnego wynagrodzenia dopuścił się Pan/Pani/………….. naruszenia majątkowych praw autorskich, co uzasadnia ich ochronę z zastosowaniem środków przewidzianych we wspomnianej ustawie.

W związku z powyższym, w celu usunięcia skutków naruszenia na podstawie art. 79 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach, pokrewnych wzywam Pana/Panią …………….. do:

a) usuniecie zdjęć mojego autorstwa ze strony ………
B) zamieszczenia w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania na głównej stronie Waszego portalu stosownego oświadczenia zawierającego przeprosiny oraz informacje dotyczące autorstwa opublikowanych materiałów (zdjęć) / o treści: „……..” oraz
c) naprawienia wyrządzonej szkody poprzez zapłatę w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego wezwania odszkodowania w wysokości …………. zł, która to kwota stanowi trzykrotność wynagrodzenia należnego mi tytułem udzielenia zgody na korzystanie ze wspomnianych utworów.

Przypominam, że powyższy czyn stanowi podstawę odpowiedzialności karnej przewidzianej przepisami art. 116 § 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Jednocześnie informuję, że w przypadku niezastosowania się do niniejszego wezwania we wskazanym terminie będę zmuszony wystąpić na drogę sądową. 
Poniższe wezwanie jest ostatecznym wezwaniem przedsądowym.

Z poważaniem

 

 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności