Skocz do zawartości

Handel domenami


maciek.lenc

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wtedy ją ponownie przedłużył :P

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja tez jestem dlugo w az i powiem tak mialem duze problem z platnosciami i chcialem ich rozszarpac zywcem ale do kiedy zaczolem kupywac domen przez ich panel placac karta 0 problemow ostatnio smsem dostalem powiadomienie zeby oplacic jak sie ociagalem i zostaly chyba 2 dni :P

Odradzam jakikolwiek kontakt z tymi ludzmi najlepiej samemu wszystko przez panel zrobic bo szkoda nerwow.

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wracajac do tematu, to mysle ze to zbieg okolicznosci pech z ta domena widocznie też ktoś chciał ją kupić i tyle.

Nadal nie rozumiesz..

Wiec od poczatku: mam pomysl na domene o nazwie "abc.pl"(nazwa przykladowa). Na kilka tygodni przez decyzja o rejestracji sprawdzam czy domena jest wolna na ripe.net/perl/whois. Domena jest wolna. Wolna byla zawsze. Na 5min przed rejestracja rowniez sprawdzam we whois czy domena jest wolna. Status sie nie zmienil, wiec rejestruje "abc.pl".

Z rejestracja sa problemy. Moj wniosek o rejestracje "abc.pl" jest zablokowany(cokolwiek to znaczy). A w miedzyczasie ktos inny wyraza ochote na posiadanie "abc.pl" i "abc.com.pl". I powiesz mi ze to przypadek, ze domeny z "abc" byly zawsze wolne, a po moim wniosku jest zainteresowanie ze strony osob trzecich?! Heh, taka prosba, zejdz na ziemie, albo zacznij czytac ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ze zrozumieniem, sam napisałes post pierwszy zawile

"

PS. Przepraszam, ze chaotycznie opisane, ale jestem zly i czasu duzo tez nie mam."

to tak w woli wyjaśnienia, ja kiedyś sprawdzałem w whois i interia.pl byla wolna :P moze to byl jakiś bład skryptu.

Jeszcze nie miałem nigdy problemów z tym rejestratorem.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ze zrozumieniem, sam napisałes post pierwszy zawile

"

PS. Przepraszam, ze chaotycznie opisane, ale jestem zly i czasu duzo tez nie mam."

to tak w woli wyjaśnienia, ja kiedyś sprawdzałem w whois i interia.pl byla wolna :P moze to byl jakiś bład skryptu.

Pierwszy nie oznacza iz kazdy jest chaotyczny.

Od pierwszego postu to ostatniej odp, udzielilem Tobie kilka dodat. wyjasnien.

na ripe.net/perl/whois blad skryptu? pewnie tak, bo perl to taki staromodny dziurawy jezyk, przez nikogo juz nie uzywany. tylko jakis ripe ma w tym swoja baze whois...

Jeszcze nie miałem nigdy problemów z tym rejestratorem.

To moze byc poczatek konca Twojego szczescia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo faktycznie teorie spiskowe ;).

Nie sadze by Az robil takie cuda.

Jak pisal autor watku domena atrakcyjna - nie zarejestrowal w czasie to nie bedzie w tym nic dziwnego ze trafi do kogos innego.

Dlaczego ma nie trafic ? ktos bedzie szybszy i takze np sprawdza atrakcyjne domeny.

Ale szukac spisku az w tym ze minol okres rezerwacji i domena nie wrocila do puli wolnych nazw to faktycznie nadaje sie na prawnika :). Znam ludzi z az osobiscie i co do domen jestem przekonany ze moge im ufac a rejestruje duzo i duzo takze szukam atrakcyjnych domen.

Sa odwrotne przypadki - gdy ktos prywatny nie panelista az zamawia domenke placi karta rejestruje ja a pozniej sklada reklamacje na platnosc i to register zostaje z reka w nocniku.

Masa osob takze skanuje siec nazwy itp - wystarczylo ze jakis robot wylapal ta nazwe jako zajeta - skoro bylas w rezerwacji to jak zajeta i bedzie ja teraz odpytywal- jest duza szansa ze zdobedzie ta domene przed tobą.

Ci co poluja na domeny maja do tego skrypty ktore szukaja domen ktore byly zajete i staja sie wolne by je z automatu zarejestrowac.

Po drugie wez ze sprawdz czy w nazwie tej domeny na who is nie pisze : trwa postepowanie wyjasniajace.

I naprawde przylaczam sie do kilku opinii tutaj - panel azetu jest jednym z przyjazniejszych narzedzi webmastera jakie mozna spotkac pprzy rejestracji domen.

Sadze ze te przypadki odosobnione to ludzie ktorzy nie zaplacili kasy na czas albo dluzej sie zastanawiali niz chcieli kupic. A nask rezerwacje powinien zrobic na 48 godzin - jak ktos nie elektroniczny i nie wie jak zaplacic to domena powinna wracac odrazu do wolnych. Tak samo jak przy platnosciach kartą domena powinna byc wlasnoscia osoby dopiero gdy bank wyplaci kase rejestrantowi i bedzie pewnosc ze user nie zlozy reklamacji na platnosc. Bo jest masa takich reklamacji bo userowi sie zle nazwa kliknela albo wyobrazil sobie inna nazwe ale juz zaplacil i kombinuje jak sie wycofac.

I skoro dzowniles do nasku i zapewniam Ciebie nask widzialby w tym jakis walek to porozmawialby z registrem na ten temat bez ogrodek.

Mialem problem z wielka Interia jak nie chciala mi dac AUTH INFO - 2 telefony do nask i dostalem auth info z interii w 30 min na meila a wczesniej zostal mi podyktowany telefonicznie.

Tak wiec sadze ze nie taka firma jak AZ imala by sie takich chwytow nie z ta marką :P.

Bo to jest robienie z firmy kanciarzy. A co zrobisz jak ktos z AZ przeczyta taki watek poczuje sie urazony ? pisaniem takich rzeczy i postanowi ci udowodnic ze nie masz racji ? i to firma zarzada od Ciebie zadosc uczynienia ?.

Bo ja jestem swiecie przekonany - ze nie AZ i nie takie numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szłuchaj panie Maćku myśle że to był przypadek i to jest moje zdanie bo az to solidna firma ;) Powtórze poraz wtóry nigdy nie miał z nią problemów, bo z tym podkupem domeny po upłynieciu rezerwacji to jest poprostu normalne bo wiele osób pewnie chciało miec taka domene.

Nie pisze tego by zareklamować az, ale uwazam że home i az przodują w obsludze i rejestracji domen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym podkupem domeny po upłynieciu rezerwacji to jest poprostu normalne bo wiele osób pewnie chciało miec taka domene.

Wiesz, niewiele mnie interesuje ze uplynal czas rezerwacji na dana domene, jesli zlecilem rejestracje oraz dokonalem natychmiastowego uregulowania naleznosci. Oczywistym jest, ze oczekuje teraz praw wlasnosci ww. uslugi.

Moze inaczej: moje zobowiazania wynikajace z umowy zawartej z AZ zostaly spelnione, oczekuje wiec tym samym ze AZ rowniez wywiaze sie ze swoich zobowiazan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jakies roszczenia mozesz mieć.

Jednego czego nie doczytalem to faktu ze - zaplaciles.

Powiem ci wiecej skoro dalej twierdzisz ze to wina AZ.

Jaka masz pewnosc ze ta domena byla wolna. Sprawdzales we whois nasku czy registrow.

Nie raz mozna bylo spotkac przypadek ze polaczenie z baza who is register mial zwalone i samo google.pl bylo wolne.

NASK zapewniam Ciebie jest wlasnie po to zeby reagowac kiedy partner ma zle praktyki ktore jestes wstanie udowodnić.

Widzisz tam jest NetArt nie Az co moze byc proste - skanowali domenki skanowali az wylapali ze ktos sobie zarezerwowal i sprawdzali domene do czasu az sie zwolni.

Wiec jakby dalej nie widze tutaj jakiegos konkretnego dowodu na to ze AZ podkupil ci domene - co najwyzej ja rozumim zwalil im sie system ksiegowania, baza who is zwariowala co dzieje sie takze u innych registrowi pokazuje ze sa wszystkie wolne domeny.

Nie nie reklamuje Az bo jak tak uwaznie czytasz moje watki to poczytaj watek Az-Hosting. Mimo ze znam ich osobiscie nie omieszkalem pisac o wadach hostingu w Az.

Ale w domenach sa dobrzy i to jest moje zdanie ty jak najbardziej masz prawo miec inne.

Napisz jak mozesz co pisze z whoi is nasku bo w sumie who is netart nie koniecznie musi pisac prawde.

Wrecz przeciwnie netart byc moze jak sprawdza i widzi ze domena ma postepowanie wyjasniajace sle wniosek o rezerwacje z automatu.

Z ciekawosci sam zadzwonie do NASKU zapytac jaka jest mozliwosc rejestracji domeny ktora byla rezerwowana na losowy okres dni i po jakim czasie wraca do puli wolnych nazw i czy w tym czasie jest mozliwosc zakupu tej domeny.

A ja nie jestem zlosliwy wobec Ciebie tylko uwazam ze zbyt wczesnie by osadzac AZ jako firme ktora podkupuje domeny.

I nie mowie tez ze skoro nie spotkalo to mnie to nie moze kogos innego. Poprostu znam ich system pracy znam ludzi i wiem ze daleko im do takich postepowan, pozatym po co pracowac na marke, rejestrowac domeny dla wp.pl zeby psuc sobie opinie podkupieniem domeny.

Jak kiedys cos takiego wystapi to predzej pomyslalbym o jakims malo uczciwym pracowniku danego registra choc to bedzie problem registra jakich ludzi zatrudnia.

Powiem ci ze swojego czasu proponowalem azetowi odkup domen za 50% wartosci tych ktore zostaly zakupione karta i platnosc karta zostala anulowana jako reklamacja platnosci.

Czyli kupujac uznal ze nie placil za taka domene badz nie placil karta.

Tak czy tak nie byli zainteresowani mimo ze byloby to uczciwe - nie byli bo wlasnie nie chcieli miec takich czy innych oskrazen ze ktos cos a oni to odsprzedali choc ja uwazam ze to byloby akurat uczciwe.

Pozostaje ci dzwonic do NASKU i sie dowiadywac co mozna zrobic tak jak i dowiadywac sie w AZ co zamierzaja zrobic skoro jawnie sie przyznaja ze to wina ich systemu platnosci - jako register napewno maja jakies mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja nie rozumiem o czym piszecie, ale bo żyję w Innym świecie.

W az.pl mam ZAWSZE pare złotych Pre-paid.

I nie bawię się w rezerwacje bo ludzie są ludźmi i ch...j wie gdzie czy w nasku, czy w az.pl czy jakaś babcia klozetowa po drodze co ma dojścia może się postarać o moją domenę ;).

Mając pieniądze "w przedpłacie" wpadam na pomysł z domeną o godzinie 19.01, o gdzinie 19.03 mam ją zarejestrowaną przez panel a o 19.05 mam już na niej napis wkrótce nowy serwis !.

Ważne tylko, żeby wprowadzić od razu właściwe DNS'y :rotfl:.

Nie wiem gdzie tu czas na kradzież domeny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności