Skocz do zawartości

Zakaz handlu w niedzielę


logremonte

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nie w temacie jestem.Czy ten zakaz ma obejmować również osoby prowadzące działalność, nie zatrudniające pracowników? Jeśli tak dlaczego ktoś chce za mnie decydować co będę robił w niedzielę? A co z np. taksówkarzami, kierowcami komunikacji publicznej (i nie tylko), ślusarzem (może na spacerze z dzieckiem zgubię klucze do domu i co mam czekać do poniedziałku bo ślusarz w niedzielę nie może pracować?), itd?

A sorry, nie doczytałem że zakaz handlu więc usług ma nie obejmować?

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
10 godzin temu, okazwłoka napisał:

Społeczeństwo nie jest na to przygotowane ani fizycznie, ani psychicznie :D Ludzie zamiast chodzić po galeriach będą siedzieli przed telewizorami :( A to odbije się niekorzystnie na służbie zdrowia i polskim przemyśle kosmicznym.

 

Służba zdrowia nie istnieje od 1999 roku. Zapewne dla niektórych to spory szok. :)

 

9 godzin temu, krzysiuus napisał:

A składki ZUS obniżą proporcjonalnie o te 4 niedziele...? (pytanie retoryczne)

 

A za poprzedni miesiąc (luty) obniżyli o te 3 (2) dni? (pytanie retoryczne)

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę niech dyga sobie pracodawca, ewentualnie jak w święta niech dadzą 200% ;)

 

Dokładnie przeanalizujcie fakt, iż kultura i rozrywka nie będą w niedziele niedostępne (przykład zagranicznych krajów, gdzie jeden dzień w tygodniu wszystko stoi ;) dodatkowo jak chcą kogoś zatrudnić w ten dzień to patrz przykład powyżej i chyba plus jeden dzień wolny

 

Temat tyczy handlu - sprzedaży - marketu - sklepu a nie stacji CPN, ślusarza czy właściciela kawiarni ;)

 

 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Herkules napisał:

W niedzielę niech dyga sobie pracodawca

 

 Zakaz handu w niedzielę ogranicza wolność gospodarczą. To rynek powinien wymuszać otwarcie lub zamknięcie sklepu w niedzielę.

Są ludzie (pracownicy), którzy chcą pracować w niedzielę z różnych względów. Nie widzę powodów aby im to utrudniać.

 

8 godzin temu, Herkules napisał:

niech dadzą 200%

 

Dlaczego nie od razu 500%?

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak nam do zachodniej Europy, to trzymajmy się takich zasad, chyba nie wiesz jak wygląda praca 80% ludzi (teraz zastraszani faktem, iż poprzedni i obecny rząd tak otworzył się na Ukraińców) masz wybór albo dygasz albo wyp..(nie znasz specyfiki rynku, nie ma ludzi którzy chcą pracować w niedzielę, a ci którzy chcą czytaj na jakich warunkach to ma sens)

 

Dlaczego nie 500%? bo to ja poświęcam swój czas dla zarobku pracodawcy (i jakoś w większości zakładów gdzie stawiam owy warunek w niedzielę i święta, opłaca się im to zrobić, jak nie, niech dyga sam)

 

9 krajów jakoś ma Niedzielę wolną, aby ludzie mogli ją spędzić ze swoimi rodzinami, ale w większości strefa zakazu handlowego ogranicza się do marketów (Ja to was nie kumam, rozmawiamy o czymś a nikt nie porusza owej kwesti) sklepy są otwarte przy dworcach i centrach turystycznych jestem jak u szkopa za  Sonntagsruhe, czyli niedzielną ciszą

 

i nie z powodów religijnych bez przesady 

 

Mówimy o pewnej formie handlu i pracy z którą nie macie za wiele styczności, bez obrazy zakupy w markecie to nie praca w nim (i bez gadania tutaj kto, gdzie i jakie szkoły kończył, albo że jest kowalem własnego losu)

 

Amen 

 

Edyta

 

Mówimy o ustawie handlowej i sprzedaży tego typu a nie przez wujka Google (to by musieli e-baja w kraju i allegro zamknąć a wy łykacie powoli każdą propagandę B)

 

A do autora tematu, odstępstwo od ustawy

 

Projekt ustawy 4.1.18

 

1.Odstępstwa od zasad, o których mowa w art. 3 ust. 1, ust. 2, ust. 3 i ust. 6 stanowią handel i wykonywanie innych czynności sprzedażowych:

 

18) na platformach i portalach internetowych świadczących usługi w zakresie sprzedaży towarów, które nie powstały w efekcie działalności produkcyjnej

 

 

 

 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SzlafRock napisał:

Zakaz handu w niedzielę ogranicza wolność gospodarczą.

 

Na tym stwierdzeniu właściwie można tą dyskusję zakończyć.

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba błędnie zakładasz, że w tymkraju wolność, chociażby ta gospodarcza, jest aż tak ważna, aby traktować ją priorytetowo

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herkules, no dobra, zakaz handlu dla mnie to przesada, ale ograniczenie już popieram. Ale co z ludźmi, którzy dybią np. na produkcji w 4-brygadówce, choć wcale specyfika produkcji tego nie wymaga, tylko pracodawca nie ma zamiaru nikogo więcej zatrudnić? Oni też chcą mieć wolne niedziele, a nikt o nich nie walczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na 4 brygadach masz dodatkowo płatne w większości zakładów jakie znam (i raczej byli na nie chętni nie spotkałem się z nakazem) i w niektórych robiłem to prawie 550 zł, plus dodatki za nocki oraz niedziele i soboty, nie popadajmy w paranoję..jest deficyt pracowników produkcyjnych (u mnie wszędzie szukają i zapotrzebowanie coraz większe)

 

Dlaczego zakłady muszą niektóre działać w niedzielę? (bowiem wygaszenie piecy hutniczych czy zatrzymanie produkcji jest nieopłacalne)

 

 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę o hucie (co zaznaczyłam, ale nie doczytałeś), tylko np. o produkcji agrowłókniny (przykład pracy mojej mamy). Nie ma żadnych dodatków za nocki, soboty, niedziele, na 4 brygadach nie ma takiego obowiązku dopłacania i wielu pracodawców nic nie daje więcej - zwłaszcza tych, których zakłady są zlokalizowane w regionach o sporym bezrobociu. We Wrocku też znam przykłady firm, które marnie płacą na 4 brygadach, choćby firma produkująca ryżowe wafle (pewnie wiele osób ją zna ;)) za świątek, piątek i niedziele daje 1800-2000 zł. Niestety, w takich firmach ludzie też wolą wolne niedziele niż dybanie.

 

Co do deficytu pracowników produkcyjnych, tak - jest i to spory, ale mój mąż powiedział mi ostatnio na czym polega problem u niego w firmie. Chętni do pracy są, ale robić to w ogóle nie umieją i co gorsza nauczyć się nie chcą, a przy pracy zwiazanej z lekami nie ma taryfy ulgowej. 90% jego kadry w ciągu 5 lat idzie na emeryturę, a młodsi pracownicy przychodzą i są zwalniani, bo sobie nie radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, monis190 napisał:

na 4 brygadach nie ma takiego obowiązku

 

Nie ma czegoś takiego jak 4 brygady. Masz na myśli pewnie system 3 zmianowy. Przy takim systemie są dni wone i nie ma dodatków poza praca nocną i w święta. Sobota i niedziela to nie święto. ;) 

44 minuty temu, monis190 napisał:

choćby firma produkująca ryżowe wafle (pewnie wiele osób ją zna ;))

 

To chyba Sonko z  Bielan Wrocławskich. Dobre wafle ryżowe.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzlafRock"4 brygady" tak potocznie mówi się na system pracy 3-zmianowej w ruchu ciągłym, każdy kto tak pracował albo zna kogoś kto tak pracował wie "o co kaman" :) a jeśli się mylę to przepraszam za nieporozumienie, ale dokładnie o to mi chodzi co wyjaśniłeś.

 

Tak, Sonko z Bielan, ale nie chciałam robić antyreklamy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak źle, niech zmieni miejsce zamieszkania oraz pracy

 

Szlafrock są dodatki, mówię to w imieniu branży motoryzacyjnej oraz włókienniczej (w obu teraz na swój sposób robię, więc mam prawie 550 zł do wypłaty za pracę 4x8 - 2 dni wolnego)

 

 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności