Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie google


lucas80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 3 miesięcy pozycjonuję (może to trochę za duże słowo) stronę będącą poddomeną serwisu głównego.

Mam więc: www.domena.pl (strona główna) www.poddomena.stronyglownej.pl. Ponieważ kazda poddomena odnosi się do innej usługi firmy i kieruje na osobna stronę będącą w podkatalogu serwisu główego mam więc zapytanie:

1. Poddomena ładnie wspina się w google mimo braku PR (jak na razie chyba?). Rosnie za to BL

Ale zauważyłem, że po wpisaniu słowa bedącego nazwą firmy do tej pory wyswietlało mi stronę główną oraz poddomeny. Od kilku dni nie wyswietla mi moich poddomen.? Co się stało?

1. Czy grozi mi Duplicate content?

Profilaktycznie wykonałem przekierowanie z www.domena.pl/podkatalog na www.podkatalog.domena.pl

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domena.plpodkatalog/$

RewriteRule ^(.*)$ www.podkatalog.domena.pl[R=301,L]

Oświeci mnie ktoś dlaczego to nie chce przekierowywać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na pytanie główne.

Jeśli to możliwe to podaj adresy stron.

Czy podstrony są widoczne w G (po wpisaniu ich adresu lub użyciu site'a) ?

Co do Rewrite'a to nie jestem specjalistą, jednak jeżeli wklejałeś żywcem to chyba brakuje Ci "/" w:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domena.pl/podkatalog/$

Moje ulubione radio internetowe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poddomena ładnie wspina się w google mimo braku PR

A co ma PR Twojej strony do "wspinania się" w google? ;)

Od kilku dni nie wyswietla mi moich poddomen.? Co się stało?

A zapytanie site:twoja-strona.pl co Ci zwraca?

1. Czy grozi mi Duplicate content?

Profilaktycznie wykonałem przekierowanie z www.domena.pl/podkatalog na www.podkatalog.domena.pl

Rozumiem subdomene "fizycznie" posiadasz założoną?

Czy tylko sobie mod_rewritujesz?

rankhouse-logo-top1.png

Pozycjonowanie stron Katowice - www.rankhouse.pl
tel.: 32 307 07 03 / mob.: +48 533 336 613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma PR Twojej strony do "wspinania się" w google? :)

Myślę, że jeżeli strona główna ma PR=3 i linkuje inne nasze serwisy które obecnie mają PR=0 to ma znaczenie. Dodatkowo mając linki pomiędzy tymi serwisami jest chyba różnica między PR0 a PR3 (linki wartościowe dają większą moc) . Mylę się?

Jeśli to możliwe to podaj adresy stron.

Ok. Przedstawię sytuację: Strona główna www.lobos.pl, strony naszych usług to www.sklep.lobos.pl oraz www.meble.lobos.pl. Są one w podkatalogach sklep oraz meble

Czy podstrony są widoczne w G (po wpisaniu ich adresu lub użyciu site'a) ?

Tak. Pojawiły się dzisiaj ale poddomeny spadły pod słowem Lobos. Przedtem wyswietlały się ładnie obok siebie razem na samej górze google. Pozycje pod innymi słowami kluczowymi natomiast nie spadły.

A zapytanie site:twoja-strona.pl co Ci zwraca?

site:www.lobos.pl zwraca mi strony witryny głównej oraz strony sklepu i mebli. ale robi to w taki sposób: www.lobos.pl/meble/ - a chciałbym jako www.meble.lobos.pl

Więc przekierowuję testowo meble: tylko, że nie działa: W podkatalogu /meble/ wstawiłem .htacces:

taki:

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^/meble/$

RewriteRule ^(.*)$ https://www.meble.lobos.pl [R=301,L]

ale nie działało więc wstawiłem też taki:

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.lobos.pl/meble/$

RewriteRule ^(.*)$ https://www.meble.lobos.pl [R=301,L]

też nie chodzi ;(

Domena www.lobos.com.pl jest stara (ok 8 lat) więc mimo, że nie była pozycjonowana jest wyżej od pozycjonowanej (od niedawna) www.lobos.pl (ok 3 lat). Potrzebne tutaj tez jest przekierowanie z com.pl na pl? Czy może google sam sobie je przekieruje?

Rozumiem subdomene "fizycznie" posiadasz założoną? Czy tylko sobie mod_rewritujesz?

Fizycznie. O ile wiem mod-rewrite to narzędzie, które pozwala na używanie w serwisie przyjaznych linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności